Monte Rosa jesiennie ? zbieramy ekipę

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu #14427 przez witek1
Jestem zainteresowany. W schronisku Monte Rosa Hutte byłem przed 2 laty (tylko dojście do schroniska) i w lipcu
ubiegłego roku 6 dni, na Dufourspitze wybrałem się sam, dotarłem do wysokości 4250m, zawróciłem by zejść
z lodowca przed południem, na początku lodowca są dosyć nieprzyjemne szczeliny. Przed dwoma laty byłem na Breithorn'ie ( z kolejki na Małym Matterhornie) i normalną drogą na Gran Paradiso. Moim ograniczeniem czasowym
jest wyjazd do Czarogóry (Góry Przeklęte) 23 września. Schronisko Monte Rosa jest czynne do 13 września (informacja ze strony internetowej schroniska).
Witek

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #14385 przez Albin
Na przyszły rok planowany jest Matterhorn, ale padł pomysł aby w ramach przygotowań, jeszcze jesienią zrobić masyw Monte Rosa. Czy uda się zdobyć Dufourspitze, czy inny z 10 czterotysięczników w masywie Monte Rosa, okaże się na miejscu. Wszystko zweryfikują warunki pogodowe.
Jeżeli są zainteresowani, proszę o komentarze z opisem własnych możliwości i doświadczeniem.
Spora deniwelacja i sporo przejścia przez lodowiec.



Masyw Monte Rosa a na lewo Matterhorn


Widok z podejścia na Monte Rozę, na schronisko a w oddali Matterhorn


.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia7 lata 7 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.516 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com