Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Wyszukaj w portalu

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
 
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/18056221_1321541484603828_8795572076682429249_o.jpg?oh=93a242a4317b1362a8587fb055ffb874&oe=59957B9B
 
 
Witamy, Gościu
COM_KUNENA_LOGIN_USERNAME COM_KUNENA_LOGIN_PASSWORD Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wisła, królowa polskich rzek

Wisła, królowa polskich rzek 2 lata 6 miesiąc temu #11839

  • raven
  • raven Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 396
  • Oklaski: 14
Miasto st. Warszawa realizuje szeroko zakrojony program rewitalizacji warszawskiej Wisły. Głównym jego celem jest przybliżenie rzeki mieszkańcom. Projekt „Pedałuj i płyń” obejmuje m.in. budowę i zagospodarowanie bulwarów, Multimedialnego Parku Fontann, Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, plaż miejskich oraz rewitalizację Portu Czerniakowskiego. Oprócz niego Miasto prowadzi też inne działania np. budowę Pawilonu Plażowego i ochronę przyrody.Warszawska Wisła to nie tylko miejsce wypoczynku, ale także spotkań, rekreacji i uprawiania różnych sportów. Królowa polskich rzek jest także atrakcyjnym planem do działań artystów. Wyjątkowość tego miejsca została uchwycona okiem kamery i uwieczniona na taśmie filmowej.

W niedawno zakończonych konkursach fotograficznych i filmowych „Ciesz się rzeką” poświęconych warszawskiej Wiśle, mieliśmy okazję przekonać się, jak jest to różnorodny i niezwykły obszar miasta.

Na zdjęciach i taśmach filmowych uchwycone zostały zarówno aktywności sportowe, jak i chwile relaksu, romantyczny zachód słońca nad rzeką, a także donośny dźwięk silnika motorówki płynącej w górę Wisły. Podobnie różnorodny jest najnowszy spot promujący nadwiślańskie aktywności.

Film pokazuje warszawski odcinek Wisły jako miejsce przede wszystkim dynamicznie i wciąż rozwijające się. Tłem obrazu jest dzika przyroda w sercu stolicy europejskiego miasta, gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Materiał zachęca do aktywnego spędzania czasu nad Wisłą przez 24 godziny na dobę. Przedstawia potencjał do uprawiania aktywności sportowych i turystycznych, a także zachęca do odkrycia brzegów Wisły na nowo.

Obraz został zrealizowany w ramach projektu „Warszawski Węzeł Wodno – Rowerowy Pedałuj i płyń (bike & sail) – etap I” dofinansowanego ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka


wisławarszawa.pl

... może w Krakowie też warto zacząć rozmawiać o większym zagospodarowaniu terenów wokół Wisły i potencjale tej rzeki :unsure:
rAFAŁ
Ostatnio zmieniany: 2 lata 6 miesiąc temu przez raven.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

serwisy pogodowe

komunikaty GOPR, TOPR

mapy Tatr online

Małopolska Gościnna

MAŁOPOLSKIM SZLAKIEM ZAMKÓW, SKANSENÓW I PODZIEMI TURYSTYCZNYCH
 
 
 
 
 
 

Wyprawy pod naszym patronatemKlubpodroznikow.com wykorzystuje pliki cookies w celach prawidłowego funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody możesz opuścić tę stronę lub wyłączyć ciasteczka (tutaj dowiesz się jak to zrobić).

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
 

Polecamy

 
 

 

Odwiedza nas 199 gości oraz 1 użytkownik.

  • admin