Prasa Podróżników

mega hit "Ani Żadnej Rzeczy" Sandra Borowiecky

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14487 przez Albin
Myślisz że znasz wszystkich najlepszych polskich autorów?

Że role królów i królowych, księżnych i błaznów literackiego świata są już obsadzone i nikt nie zmieni ustalonego ładu?

A co jeśli jest ktoś, kogo nie znasz?

Ktoś kto ma wszystkie cechy autora bestsellerowych thrillerów.

Kto wkrótce podbije serca Czytelników na całym świecie.

Ktoś kogo nie powinieneś porównywać teraz do Dana Browna, Jamesa Pattersona, Pauli Hawkins, Stephena Kinga.

Ktoś o wiele lepszy.

Ktoś kto wypowiedział wojnę Watykanowi.

Kto wyruszył w podróż śladami potomków Marii Magdaleny.

Kto tropi nazistów i nie boi się odkrywać mroków historii.


„Dan Brown niech się schowa.”

„Śniadania dla dzieci nie było, obiadu nie było, była tylko akcja, akcja, akcja!”

„Wyśmienita!”

„Polski towar eksportowy!”

1 grudnia 2016

Kontynuacja wyśmienitego debiutu Ani Żadnej Rzeczy.

Która Jego Jest trafi do księgarń w całej Polsce.


Watykan, naziści i tajemnice. Współczesny ród potomków Marii Magdaleny i Jezusa. Symbole i szyfry, które prowadzą w głąb historii, ocierając się o magię, kabałę i okultyzm. Bractwo Chryzmonu i jego tajemnicza misja. Łowcy nazistów, którzy ścigają zbrodniarzy od Argentyny po Polskę. Wartka akcja i intryga która nie pozostawi cię obojętnym. Nigdy nie zapomnisz tej książki. Nigdy już nie spojrzysz na historię w taki sam sposób.

Zostaliśmy oszukani. Wszyscy. I najwyższy czas odkryć prawdę.

„- Adolfie Rielke, zostałeś oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości, w tym współpracę przy organizacji przerzutu Adolfa Hitlera, Josefa Mengele i czterdziestu dziewięciu innych wysokich rangą członków NSDAP, zdeklarowanych nazistów do Argentyny. Zostałeś oskarżony o porwanie, znęcanie się psychiczne, torturowanie fizyczne i oddanie do adopcji wbrew prawu i woli dwadzieściorga dziewięciorga dzieci z ośrodka Indersdorf w okresie od stycznia do maja 1946 roku. Zostałeś oskarżony o działalność nazistowską i propagowanie idei nazistowskich z wykorzystaniem do tych celów organizacji Jugendamt w latach od 1947 do 1995 roku…
Kiedy Magdi wyliczał kolejne oskarżenia, nie zwracając uwagi na dochodzące z kościoła krzyki wystraszonych dzieci, ksiądz Rielke nagle zmienił front. Padł na kolana, i zaczął prosić o litość.
- Miałem wtedy niecałe siedemnaście lat. Siedemnaście lat, byłem w seminarium, robiłem to co mi kazali…- tłumaczył się, wyciągając ręce przed siebie, jakby prosił o jałmużnę.
Magdi był niewzruszony.
- Adolfie Rielke, zostałeś skazany na karę śmierci. – powiedział lodowatym głosem, odbezpieczył broń i strzelił księdzu prosto w serce.”

Oczywiście znamy się krótko. Prawie wcale. Rozumiemy, że możecie być państwo koszmarnie zajęci, że inne wybitne postaci świata literatury, które widzieliście państwo we wszystkich filmach, tych polskich i zagranicznych, mogą absorbować państwa uwagę. Gdyby jednak, w co mocno wierzymy, okoliczności pozwoliły, a czas dał chwilę wytchnienia, zapraszamy do współpracy przy, na przykład, patronacie medialnym, wywiadzie, recenzji lub też dowolnych figurach dziennikarskich związanych ze zbliżającą się premierą Która Jego Jest.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #14349 przez Albin
Powieść Ani Żadnej Rzeczy ebookowym bestsellerem czerwca

Przeszukiwać archiwa FBI, odkrywać mroki Watykanu. Zacząć pisać książkę, gdy ma się niespełna 25 lat, i postawić kropkę dwa lata później, podczas wyprawy do australijskiego buszu. Założyć własne wydawnictwo, nie mając pieniędzy, doświadczenia, wsparcia ani przepisu na sukces. Po sześciu miesiącach zająć pierwsze miejsce na liście bestsellerów, wyprzedzając dwie najnowsze książki Stephena Kinga. I walcząc z cenzurą Instytutu Książki, szykować się do podbicia rynku czytelniczego w Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Ta historia jest lepsza niż film tylko dlatego, że napisało ją samo życie.

Ani Żadnej Rzeczy, S. M. Borowiecky

„Pomysłu na fabułę mógłby pozazdrościć sam Dan Brown!” Wioletta Sadowska, Subiektywnie o Książkach

W rankingu ebookowych bestsellerów czerwca Nexto.pl opublikowanym w Plus Minus, weekendowym wydaniu dziennika Rzeczpospolita (wyd. 30/31 lipca 2016), powieść Ani Żadnej Rzeczy znalazła się na pierwszym miejscu, wyprzedzając najnowszą pozycję kultowego autora Stephena Kinga. Jest to drugi tak duży sukces książki debiutującej polskiej autorki - w marcu tego roku ebook Ani Żadnej Rzeczy wyprzedził w sprzedaży bestsellerową książkę „Dziewczyna z Pociągu” autorki Pauli Hawkins, sprzedając się w Nexto.pl, w ciągu zaledwie czterech dni, w ilości prawie 100 ebooków.

Wydawnictwo Szpalta, założone przez samą autorkę, po pozyskaniu inwestora przekształcone w czerwcu tego roku w spółkę, w okresie od połowy lipca do początku sierpnia, sprzedało za pośrednictwem swojego sklepu kilkaset egzemplarzy drukowanych książki, a zainteresowanie kolejnych czytelników rośnie z dnia na dzień. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku czytelniczym w Polsce, i to, że autorka samodzielnie założyła wydawnictwo równo rok temu, nie mając absolutnie żadnego zaplecza, doświadczenia wydawniczego ani środków finansowych umożliwiających inwestowanie w promocję książki, rosnącą pod dnia premiery sprzedaż można uznać za kolejny spory sukces.

Pomimo noszącego znamiona głębokiej cenzury odrzucenia wniosku tłumacza przez Instytut Książki, jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad tłumaczeniami powieści Ani Żadnej Rzeczy na język Szwedzki i Angielski, których podejmie się dwójka wybitnych tłumaczy – Tomas Hakanson (ma w dorobku tłumaczenie na szwedzki książek min. Andrzeja Stasiuka czy Andrzeja Sapkowskiego), i Barbara Howard (tłumaczy na angielski między innymi dzieła Tadeusza Różewicza i Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej).

Biorąc pod uwagę nastroje społeczne, i odgórny nacisk w Polsce na zatajanie niewygodnych faktów dotyczących Kościoła, a także niepokojące doniesienia z Polski i Europy na temat neonazizmu, nierozliczonych zbrodni nazistów, ośrodków Lebensborn i tysięcy dzieci poddanych adopcji (w sprawie których autorka prowadzi własne śledztwo), tematyka książki jest wyjątkowo aktualna, i budzi zainteresowanie rosnącej grupy czytelników, co potwierdzają wyniki sprzedaży.

Sandra Borowiecky
Redaktor naczelna

Grupa Medialna Szpalta
mob. +48 885 150 187
e-mail. sandra.borowiecky@szpalta.com
www.szpalta.com

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #13913 przez Albin
Zapraszamy do obejrzenia trzymającego w napięciu trailera kontrowersyjnej powieści "Ani Żadnej Rzeczy". Materiał filmowy został nagrany we wnętrzach Muzeum Narodowego i Galerii Faras. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, bowiem Galeria Faras jest ściśle związana z akcją powieści, podobnie jak znajdujące się tam malowidło Świętej Anny, kryjące w sobie jedną z największych tajemnic Chrześcijaństwa.

Trailer powieści_ Galeria Faras w Muzeum Narodowym





To nie jest zwykła powieść.
To szaleńcza walka, psychologiczna gra tocząca się na kolejnych kartach książki, która odmieni twoje spojrzenie na historię. Gdy skończysz czytać, w twojej głowie na zawsze pozostanie pytanie – A co by było, gdyby to jednak była prawda?



Ani żadnej rzeczy
powieść

To nie jest zwykła powieść. To szaleńcza walka, psychologiczna gra tocząca się na kolejnych kartach książki… Opowieść, która odmieni Twoje spojrzenie na historię i na to, jak wpłynęła na dzisiejsze wydarzenia. Gdy dotrzesz do ostatniej strony, w Twojej głowie na zawsze pozostanie pytanie – co by było, gdyby to jednak była prawda?

Na dachu Bazyliki Świętego Piotra zostaje ukrzyżowana kobieta. Po tym, jak cudem zostaje odratowana, jej pierwsze słowa brzmią „Heli Hitler”. Jeszcze siedem dni wcześniej, nic nie zapowiada tego makabrycznego wydarzenia... 28-letnia Zoja mieszka w Nowym Jorku. Pracuje jako sprzedawca luksusowych europejskich nieruchomości. I nagle dowiaduje się, że śmierć zebrała żniwo wśród jej najbliższych. Nie wie, dlaczego to akurat ją wybrano do wypełnienia szaleńczej misji. W ciągu siedmiu dni, przemierzając pół Europy, odkrywa swoją przeszłość i makabryczną tajemnicę, skrywaną przez Kościół. Wszystkie drogi prowadzą do nazistów i ich haniebnych eksperymentów na dzieciach, a także do Watykanu i początków chrześcijaństwa…

Jaką prawdę chce ukryć Kościół i kardynał Giovanno?
Czym jest tajemne Bractwo Chryzmonu i czy naprawdę istnieje?
Jaką rolę w całej sprawie odgrywa tajemniczy mężczyzna?
Czy Hitler i Eva Braun mieli dzieci?
Co łączy Ewę Braun i Hitlera z prastarą historią prawdy o chrześcijaństwie?
Czy Chrystus przeżył ukrzyżowanie?
Czy potomkinie Apostolic żyją i jaki związek ma z nimi Zoja?
Jaka jest w tej historii rola Świętej Anny, znanej jako matka Maryi?
Odpowiedzi na te pytania, kryją kolejne strony powieści "Ani Żadnej Rzeczy".


Sandra Borowiecky

Sandra Borowiecky to jedna z najważniejszych postaci dziennikarstwa młodego pokolenia. Kontrowersyjna, ironiczna, błyskotliwa autorka kilkuset reportaży i artykułów o tematyce społecznej i gospodarczej.

W wieku 16 lat pracowała w Super Expressie, potem Radiu Kolor, telewizjach: TVN, TTV, TVN Turbo i Superstacja. Przez dziesięć lat pisała dla gazet lokalnych i ogólnopolskich: Mieszkańca, Gazety Bankowej, Uważam Rze, magazynu Żyj Zdrowo i Aktywnie. Przez pięć ostatnich lat prowadziła dziennikarskiego bloga, który po ogólnopolskim sukcesie reportażu „Wyzysk Polski” przekształciła w niezależny magazyn reporterski Szpalta.

Borowiecka jest także autorką scenariuszy sztuk teatralnych „Emigrantka” i „Szeptem do mnie mów”. Ma na swoim koncie powieść napisaną w wieku dwudziestu lat „Przypadek Agaty W.”

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.554 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com