Czyste Góry, Czyste Szlaki

Babia Góra - Czyste Góry, Czyste Szlaki 2015

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #13020 przez BeataF
Jeśli chodzi o stan śmieci w paśmie Babiej Góry i Policy to sytuacja nas pozytywnie zaskoczyła! To fakt!

Ale zaskoczyło nas też kilka innych rzeczy\sytuacji!

Od kilku osób się dowiedziałam, że Babiej nie lubią i dlatego nie pojadą bo - i tu zaczyna się wiązanka :P Za wysoka, za niska, za bardzo wieje,leje bądź też nie bo nie ;) ok ja to rozumiem ale nie do końca bo...
Na Babiej jest wszystko czego dusza zapragnie!!! Dosłownie!

Podczas naszego pobytu było tam wszystko (co do tego jesteśmy zgodni) Niedźwiedzie,wilki,rysie,sarny,jelenie,dziki,lisy, gronostaje! o ptakach nie wspominając i inne okazy przyrody! ale...i tu jest pies pogrzebany nic z tego dobrodziejstwa nie zobaczyliśmy bo mgła była sakramencka :laugh:

Z widocznych okoliczności przyrody ja osobiście widziałam dzięcioła i rozdeptaną glizdę (potocznie zwaną dżdżownicą) ;) aha i niebieskie ślimaki

Widoczność na szlaku sięgała kilka\kilkanaście metrów - nie było widać kompletnie nic! Ale za to atmosfera była jak z horroru "Mgła" na podstawie powieści Stephena Kinga :) z jednej strony strasznie a z drugiej pięknie bo mgła jak to ma w zwyczaju robi co jej się podoba i nie pozuje do zdjęć o czym się szybko przekonałam! :P

W piątek wieczorem po przybyciu na Halę Krupową wydawało się, że pocałujemy klamkę bo w Schronisku było ciemno i głucho i nic nie zapowiadało, że tam ktoś jest! A jednak nie dość że byli to jeszcze w pokoju obok!!! (całe schronisko było puste) i jeszcze mieli pretensje ,że za głośno mówimy. Ale szczytem szczytów było to, że rano Rafi trafił na kolejkę do kibla!!! ( w pustym schronisku) :laugh:


cdn jutro bo idę spać ;)
Ostatnia8 lata 10 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
8 lata 10 miesiąc temu #13019 przez
Generalnie stan zaśmiecenia pasma Babiej Góry pozytywnie nas zaskoczył.
Tylko z pasma Policy znieśliśmy dwa (wielkie) worki śmieci, które zostawiliśmy na Krowiarkach.
Sam teren Parku Narodowego (masyw Babiej Góry) nadzwyczaj czysty. Od sprzedawczyni na Krowiarkach dowiedzieliśmy się, że tydzień wcześniej odbyła się akcja sprzątania zorganizowana najprawdopodobniej przez BgPN, a schodząc w dół Percią Przyrodników spotkaliśmy idącego w kierunku Sokolicy młodego człowieka z workiem ze śmieciami. Na nasze pytanie czy uczestniczy w naszej akcji usłyszeliśmy: "Nie. Ja jestem tutejszy".

Cieszą takie sytuacje bo przecież nie jesteśmy żadną konkurencją dla Parku, a po czystych szlakach wszystkim chodzi się znacznie przyjemniej.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #13018 przez
Załączniki:
Ostatnia8 lata 10 miesiąc temu edycja: od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
8 lata 10 miesiąc temu #13004 przez
Zwolniło się jedno miejsce w moim samochodzie więc jeśli ktoś by chciał załapać się na last minute: wyjazd dziś o 17:00 ul. Wadowicka 8a.
Kontakt do mnie (tel.) w moim profilu forumowym.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #12991 przez Albin
Aktualne warunki pogodowe
Grupa Beskidzka GOPR
Markowe Szczawiny

Gatunek śniegu: brak danych

Pokrywa śniegu stary/nowy: stara: 0 cm, nowa: 0cm

Warunki turystyczne: trudne

Uwagi: Perć Akademicka - ZAMKNIĘTA.

www.beskidy.gopr.pl/pogoda
.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia8 lata 10 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
8 lata 10 miesiąc temu #12990 przez
Wyposażcie się zgodnie z prognozą pogody i poniższymi wskazówkami:

www.bgpn.pl/komunikat-turystyczny
"zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody (silny wiatr, niską temperaturę, obfite opady, ograniczoną widoczność, burze itp.)."

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.512 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com