Czyste Góry, Czyste Szlaki

Akcja sprzątania Fortów w Krakowie

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #8280 przez Albin
W dzielnicy rozpętała się burza i jeden z urzędników nawet straszył dziennikarzy sądem :laugh:
Wcześniej w 2 Parkach Narodowych także wywołaliśmy panikę naszymi akcjami.
Niestety, do niewielu osób dociera główne przesłanie i cel naszych akcji. Nie tworzymy substytutu dla firm sprzątających i nie mamy zamiaru być ekipą do zbierania śmieci na zaproszenie gdy się urzędnikom skończy kasa na wynajęcie firmy sprzątającej.
Nasze akcje to GŁÓWNIE edukacja i zwracanie uwagi na problem. Problem ogromny i dotyczący całego kraju.
Od morza do gór Polska jest jednym wielkim śmietnikiem. Dopóki sami nie zmienimy swoich nawyków i nie zaczniemy dbać o własne otoczenie, to żadna firma nie poradzi sobie ze śmieciami.
Organizując nasze akcje zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i miłego spędzenia czasu np. przy grillu a przy okazji sprzątamy. PRZY OKAZJI a nie tylko.
Najpierw edukacja i zachęcanie do NIE śmiecenia a przy okazji sprzątanie.
Po ostatnich doświadczeniach wygląda na to że nie ma sensu na zapraszanie urzędasów i burzenie ich biurowej sielanki.
My jednak kontynuujemy pomoc naturze i 12 maja o godz. 11.00 spotykamy się na Forcie Prokocim.
Warto poznać i zwiedzić to miejsce a PRZY OKAZJI posprzątamy.
Jeżeli pogoda pozwoli to warto także pomyśleć o kocyku i coś na grilla by jeszcze przyjemniej spędzić ten czas.
Specjalnych degradowalnych worków i rękawic nie zabraknie.

Stan otoczenia fortu Borek 52 będziemy pilnie obserwować.


z Wikipedii o forcie:
Fort 50 Prokocim – jeden z fortów Twierdzy Kraków. Powstał w latach 1882-1886. Zadaniem fortu była obrona Traktu Lwowskiego. Jest to typowy fort artyleryjski. Razem z sąsiednimi fortami brał udział w zakończonych zwycięstwem walkach z Rosjanami, w grudniu 1914. W okresie międzywojennym służył jako magazyn wojskowy, a później cywilny. W latach 70. XX wieku został przekazany ówczesnej Akademii Medycznej w Krakowie. Obecnie niezagospodarowany. Fort otaczają ul. K. Kostaneckiego i ul. Medyczna.

dużo zdjeć:
www.fortyck.pl/fort_50_prokocim.htm
.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:
Ostatnia10 lata 11 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8270 przez TaPtica
kiedy Admin pisnął i pedział, że fotoreporterka orzekła, że teren jest wymuskany, uwierzyłam (czemuż by nie?). Potem polazłach na fort. Zioram i se myślę: jasna cholera, może byłyśmy na dwóch różnych fortach? Potem nabyłam drogą kupna Dziennik. Po zdjęciu sądząc byłyśmy na tym samym...

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #8269 przez
Może Rada Dzielnicy pomyliła forty?... ;-)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #8268 przez TaPtica
nic się nie zmieniło, śmieci jak były, tak są. hmmmm, chyba mam inne wyobrażenie porządku (zwłaszcza na terenie zabytku) niż fotoreporterka DzP. Albo to może trza by było stanu fortu jak wysypisko na Baryczy to wtedy uznane byłoby za faktycznie mocno zaśmiecone.

Ale cierpliwie poczekam, jako Przewodniczący napisał, że teren w pobliżu fortu Borek 52 położonego przy ul. Fortecznej zostanie uprzątnięty zgodnie z obowiązującym harmonogramem.

zdjęcia sprzed pół godziny (zapewniam, że na własne oczy tych śmieci widać więcej, zdjęcia cykane telefonem, więc szału nie ma):











Ostatnia10 lata 11 miesiąc temu edycja: TaPtica od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8267 przez BALKANDRIVER
Mam nadzieję, że najazd został, bo mam oleje do wymiany :laugh:
No dobra, żartowałem :cheer:

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #8264 przez Albin
Ktoś chyba spanikował i nie zrozumiał intencji naszych akcji.
Sprzątamy przy okazji dobrej zabawy i przede wszystkim edukacji.
Tymczasem ktoś nie wytrzymał bo już w środę teren fortu był dokładnie wysprzątany i wykarczowany o czym poinformowała fotoreporterka Dziennika Polskiego.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.584 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com