Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Wyszukaj w portalu

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
 
 
 
 
 
Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Drodzy podróżnicy, zdobywcy i odkrywcy. Polacy.

Wybieramy najważniejszych Polskich Podróżników.
Posadziliśmy drzewa, tworzymy Aleję Podróżników, Odkrywców i Zdobywców.

Uroczyste otwarcie Alei, połączone z festynem, kiermaszem i piknikiem 22-23.04.2017
 
 
 
Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

W ten szczególny sposób chcemy uhonorować Polskich  Podróżników, Odkrywców i Zdobywców, oraz podkreślić ich wielkie dokonania na przestrzeni wieków.
Aleja Podróżników to miejsce gdzie posadziliśmy specjalne drzewa. 30 dębów przed którymi staną postumenty, opatrzone tablicami opisującymi sylwetki danych osób, jakie wybrane zostały z pomocą internautów, słuchaczy Radia RMF oraz Kapituły. Z biegiem lat aleja będzie się powiększać a drzewa będą rosły dzięki opiece i pomocy szkół oraz instytucji. Powołana Kapituła decydować będzie o kolejnych drzewach jakie będą dosadzane w latach następnych.  Aleja Podróżników powstaje wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Lema w sąsiedztwie Tauron Arena w Kraków.
 
 Co roku w tym samym terminie będą dosadzane kolejne dęby i montowane tablice, na podstawie głosowania internautów, słuchaczy na antenie radia RMF oraz na podstawie werdyktu kapituły.
Orientacyjnie będzie to po kilka drzew rocznie (2 do 5) więc co roku będzie kolejna akcja promocyjna dla tego wyjątkowego miejsca w sąsiedztwie Tauron Areny Kraków.
Piknik we współpracy z Miastem Kraków i Małopolskim Urzędem Marszałkowskim będzie już elementem stałym w tym samym terminie.
 
Całość rozpoczynamy 22 kwietnia 2017r o godz. 9.00 na terenie Parku Lotników Polskich, pomiędzy Tauron Arena Kraków a Ogrodem Doświadczeń im. Lema.
Piknik, Festyn, Kiermasz i zabawa dla wszystkich, potrwa do ok. 18.00
O godz. 12.00 nastąpi część główna czyli uroczyste otwarcie Alei Podróżników, Zdobywców i Odkrywców z udziałem zaproszonych gości, władz Miasta Krakowa i Małopolski, firm, instytucji współpracujących przy powstawaniu Alei, oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych.

Po uroczystym otwarciu, podróżnicy, odkrywcy i zdobywcy, spotkają się z publicznością i będą opowiadać o swoich przygodach.
Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy,  Aleksander Doba, Arkady Fiedler, i inni zaproszeni goście...

Sobota to  Dzień Wody a rok 2017 jest Rokiem Wisły
Pośród nominowanych jest kilka wybitnych postaci - wodniaków. Jeden z najstarszych czynnych polskich żaglowców, nosi imię STS Generał Zaruski.
Aleksander Doba to wybitny kajakarz, zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”  „National Geographic”.

23 kwietnia 2017r zapraszamy na teren Parku Lotników Polskich, pomiędzy Tauron Arena Kraków a Ogrodem Doświadczeń im. Lema.
Piknik, Festyn, Kiermasz i zabawa dla wszystkich, potrwa od 9.00 do ok. 17.00
Niedziela to Dzień Górski we współpracy z GOPR i środowiskami górskimi.  Pośród wyróżnionych w Alei, jest duże grono wybitnych himalaistów i taterników.
Na całym terenie ustawione zostaną punkty (namioty, stoiska itp) w których będzie można zdobywać wiedzę nie tylko ekologiczną, ale także punkty w zabawie "Questing".
Na kilku stoiskach zorganizowane zostaną punkty zabawy i edukacji dla całych rodzin, oczywiście z nagrodami.
Nagrody zdobywać będą mogli wszyscy, także osoby nie biorące udziału w konkursach i questingu.
 
Małopolska Trasa Smakoszy
Małopolska Organizacja Turystyczna zaprasza na ucztę kulinarną (w ramach projektu Wieś dla Smakoszy )
Na wielu stoiskach będzie można zaopatrzyć się w produkty regionalne z Małopolski. 
 
Crossfit PT6 zaprasza na zajęcia do siłowni na terenie parku (obok terenu pikniku)
- Kącik dla dzieci (zorganizowany kącik dla dzieci z animatorem).
- Crossfit dla każdego (zorganizowane zajęcia z trenerem dostosowane do stopnia zaawansowania grupy).
- Zadania do wykonania aby zdobyć punkt w questingu.
- Pomiar masy oraz analiza składu ciala.
- Nauka podstawowych ćwiczeń funkcjonalnych, wykonywanych w życiu codziennym.
W ramach zajęć odbędą się konkursy z przeciągania liny oraz tor przeszkód.
- crossfit dla każdego (podstawowe ćwiczenia funkcjonalne)
Rozdawane będątakże zaproszenia do klubu Crossfit PT6 na bezpłatne zajęcia.
 
Sobotni dzień poprowadzi Maciej Sokołowski, Dyrektor Festiwalu Górskiego w Lądku Zdroju !
 
Zdjęcie użytkownika Aleja Podróżników.
 
plan roboczy układu pikniku:
 
 
 
 To zaledwie wierzchołek góry nagród, jakie będą do zdobycia w trakcie dwóch dni pikniku
 
nagrody od dystrybutora marki Rockland http://www.ravenco.eu/
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/17492404_1367436253330721_5029198765225670603_o.jpg?oh=467cc2841bcc3f1ba060d6d7ba49eaaa&oe=5953EDB9
 
książki do wygrania na pikniku
 
Wydawnictwo Muza 
Zdjęcie użytkownika Klub Podróżników Śródziemie.
 
Wydawnictwo Otwarte  
Zdjęcie użytkownika Aleja Podróżników.
 
Wydawnictwo Czarne
Zdjęcie użytkownika Aleja Podróżników.
 
Wydawnictwo AGORA
Zdjęcie użytkownika Aleja Podróżników.
 
MSiT
Zdjęcie użytkownika Aleja Podróżników.
 
Budżet Obywatelski
Zdjęcie użytkownika Aleja Podróżników.
 
Zdjęcie użytkownika Aleja Podróżników.
 
Zdjęcie użytkownika Aleja Podróżników.
 
 
 
 
Wesprzyj projekt i dołącz do współtwórców tego wyjątkowego miejsca.
 
 
 
 Oni już wsparli budowę alei :
 
 
 
 
 
 
W tym miejscu powstaje Aleja Podróżników. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Lema w Krakowie.
Drzewa już tworzą aleję. Pomiędzy drzewami zasadzono ponad 6000 krzewów: róże czerwone i białe, berberysy oraz porzeczka alpejska.
Na wiosnę będzie pięknie i kolorowo. Przed drzewami zostaną dostawione monumenty z tablicami opisującymi sylwetki osób. Zamontowane zostaną także ławki i kosze.
 
 
 
Otwarcie alei przypada w Dzień Ziemi, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, do wzięcia udziału w akcji "Czysty Kraków".
 
 
 
Jednym z działań na drodze do uroczystego otwarcia Alei Podróż  jest zorganizowanie Pikniku Edukacyjnego w Parku Lotników Polskich - w bezpośrednim sąsiedztwie tworzonej Alei Podróżników. W ramach Pikniku z okazji Dnia Ziemi 2017 pn. "Czysty Kraków" odbędzie się sprzątanie terenów zielonych pomiędzy ulicą Lema - Al. Jana Pawła II - Aleja Pokoju. Stanowiska edukacyjne ( 8-10 stanowisk), na których będą przeprowadzane konkursy na temat ekologii, ochrony przyrody i krajoznawstwa, z atrakcyjnymi nagrodami. Przewidziane jest usytuowanie pojemników do segregacji zebranych śmieci, oraz pojemniki na zużyte baterie, nakrętki itp.
Piknik Edukacyjno - Ekologiczny pn "Czysty Kraków", będący częścią większego projektu "Czyste Góry Czyste Szlaki" odbędzie się w ramach obchodów Dni Ziemi 2017.
Część ekologiczno-edukacyjna rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 11.30.
 "Czysty Kraków" w ramach projektu "Czyste Góry Czyste Szlaki".
Projekt "Czyste Góry Czyste Szlaki" to cykl edukacyjnych akcji społecznych. Poza dobrą zabawą, edukacją i poznawaniem naszego kraju, uczestnicy akcji starają się pomagać przyrodzie. W trakcie wędrówek górskimi szlakami, uczestnicy akcji  zbierają wszystko to, co nie powinno znajdować się na łonie natury. Akcje "Czyste Góry Czyste Szlaki" nie mają za zadanie zastępować firm i instytucji sprzątających, a głównym założeniem jest wymiar edukacyjny. Samo sprzątanie jest pewnego rodzaju happeningiem a udział w akcjach jest całkowicie non-profit. Jest także wyrazem wsparcia dla wszystkich, którzy nie pozostają obojętni na negatywne działania w stosunku do otaczającej nas przyrody. W trakcie kilku lat działań, w projekcie udział wzięło kilka tysięcy osób, wiele firm, szkół i instytucji. Zebrano tony śmieci dobrze się przy tym bawiąc i edukując.
Organizatorem cyklu akcji od 2011r. jest Klub Podróżników Śródziemie a od maja 2015r. Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników.
Beneficjentami korzyści z przeprowadzonej akcji, będą absolutnie wszyscy, zarówno mieszkańcy Krakowa, Nowej Huty jak i przypadkowi uczestnicy imprezy.  Dla mieszkańców okolicznych rejonów, korzyścią będzie poprawa czystości całego terenu Parku Lotników Polskich, coraz chętniej odwiedzanego przez tysiące osób. Dla wszystkich uczestników Pikniku, oraz dla wszystkich czytelników i słuchaczy, korzyścią będzie znaczne podniesienie świadomości ekologicznej, oraz wzrost wiedzy nt. zależności: zieleń a czyste powietrze.

Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników została założona 2015-05-04 w ramach działalności Klubu Podróżników Śródziemie, działającego na rzecz edukacji ekologicznej już od ośmiu lat. Głównym celem fundacji jest utworzenia w Krakowie Alei Podróżników, Zdobywców i Odkrywców. Działania Fundacji wynikające ze statutu to edukacja ekologiczna, prośrodowiskowa i krajoznawcza. Klub Podróżników Śródziemie jest pomysłodawcą i realizatorem cyklu akcji "Czyste góry czyste szlaki".
Od Września 2011r Klub zorganizował i poprowadził kilkadziesiąt akcji edukacyjno-ekologicznych "Czyste Góry Czyste Szlaki"
 https://klubpodroznikow.com/akcje-eko/131-sprzatanie/1966-czyste-gory-czyste-szlaki-2015
W 2012r Klub zorganizował i poprowadził akcję "Czyste Tatry 2012" (od 2013 akcja przekazana dla Stowarzyszenia Czysta Polska)
https://klubpodroznikow.com/forum/60-czyste-gory-czyste-szlaki/5864-najwieksze-sprzatanie-tatr-w-historii-fotorelacja
Organizujemy akcje ekologiczne oraz prelekcje edukacyjne: "Czyste Góry Czyste Szlaki".
https://klubpodroznikow.com/akcje-eko/131-sprzatanie/1966-czyste-gory-czyste-szlaki-2015
Od 2015-05-04 klub Podróżników Śródziemie zmienił się w Fundację Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników,
i realizuje projekt: Budowa Alei Podróżników, Zdobywców i Odkrywców, przy ul. Lema w Krakowie.
 
Kto Waszym zdaniem powinien zostać uhonorowany w ten wyjątkowy sposób ?
Kto jeszcze zasługuje na tak szczególne wyróżnienie ? Czekamy na Wasze zgłoszenia z krótkim uzasadnieniem.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszystkie obecne zgłoszenia, uwzględniane będą w kolejnych plebiscytach i dosadzanych drzewach, jakie planowane są w latach kolejnych. Aleja będzie się powiększać każdego roku na wiosnę.
 
organizator

FUNDACJA Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników
KRS: 0000556344   NIP: 6793111050
Rachunek: 96124046501111001063704414
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie został naszym partnerem reprezentującym Miasto Kraków.
Projekt prywatno - publiczny połączy w ten sposób działania Fundacji oraz miasta.

Główny partner medialny RMF FM
 patronat
 
 
Patronat Pana Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego
 
 


Znalezione obrazy dla zapytania polska organizacja turystyczna
 


http://www.mot.krakow.pl/images/layout/logo.png
 
 
 
 
 
 
 
 
współpraca
 
 
 
 

 
Każdy może wnieść swój wkład w powstanie Alei
W przypadku kwoty o wyższej wartości, każda osoba lub instytucja otrzyma stosowny okolicznościowy dokument potwierdzający dokonanie wpłaty.
 
Dla osób chcących wspomóc naszą działalność i przekazać darowiznę na cele powstającej alei, podajemy numer rachunku bankowego, na który można dokonywać wpłat:
Rachunek: 96124046501111001063704414
Podatnicy mają możliwość odliczenia od podatku darowizny przekazanej Fundacji (szczegoly na www.pit.pl/darowizny/ – pkt 16 Darowizna na rzecz: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego)

 
 https://lh3.googleusercontent.com/-MCwpTwU_0cHgGyo2zpxvYqlgKRQ0mEx1IfzGUFmND4iUNtmnWJwwJXDmoG2Oq1Nw1IFBgtEYA=s765-fcrop64=1,01eb0000fda5ff9c
 
 
 Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-krajobrazowej zagospodarowania terenu wzdłuż
alei Lema w Krakowie, pt.: Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców
Zwycięski projekt:
 
 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

zlot zaglowcow

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

komunikaty GOPR, TOPR

mapy Tatr online

Małopolska Gościnna

MAŁOPOLSKIM SZLAKIEM ZAMKÓW, SKANSENÓW I PODZIEMI TURYSTYCZNYCH
 
       
 

Wyprawy pod naszym patronatemKlubpodroznikow.com wykorzystuje pliki cookies w celach prawidłowego funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody możesz opuścić tę stronę lub wyłączyć ciasteczka (tutaj dowiesz się jak to zrobić).

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 

Polecamy

 
 

 

Odwiedza nas 135 gości oraz 1 użytkownik.

  • admin