Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 
11 lat Klubu Podróżników Śródziemie
 
ranking podziemi TOP.baner
 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
 
On-sight Enduro MTB Series 2017
 
     Wolność, adrenalina, jazda w nieznane, pokonywanie kolejnych barier - tak można podsumować cykl zawodów Kellys Enduro MTB Series, odbywających się w 2017, w ramach którego rywalizować będą ze sobą rowerzyści w nietypowej formule on-sight. Impreza wspierana jest przez markę odzieży sportowej Dare 2b, która przy projektowaniu modeli rowerowych ściśle współpracuje ze zwycięzcą Tour de France, Hiszpanem Oscarem Pereiro. Rywalizacja na zawodach enduro w formacie on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy, jest swoistą przygodą. Nie wiadomo, co czeka za kolejnym zakrętem, dropem, jak rozłożyć siły, czy to już koniec OS-u, czy może jeszcze będzie podjazd, trawers? Jazda on-sight to również w pewnym stopniu wyrównanie szans dla wszystkich uczestników. Nie ma tu miejsca na patentowanie trasy czy próbne przejazdy trudnych odcinków. Ściganie w ramach Kellys Enduro MTB Series 2017 rozpoczęło się 20 maja w Srebrnej Górze. 10-11 czerwca w Przesiece zamiast klasycznych zawodów odbędzie się zlot sympatyków enduro. Podczas tego dwudniowego wydarzenia możliwe będzie testowanie rowerów, uczestnictwo w wykładach i szkoleniach, a także wspólne poznawanie tamtejszych tras. Zlot to także integracja - nowe przyjaźnie, dyskusje, historie, anegdoty i dobra zabawa. Miesiąc później w ramach Festiwalu Rowerowego Bike Week cykl zawita do Szklarskiej Poręby. Zaraz po wakacjach natomiast organizatorzy zapraszają w Bieszczady do miejscowości Bystre w gminie Baligród. Miejscówka jest już znana sporej liczbie zawodników, którzy w minionym sezonie nie bali się wycieczki w te dzikie i nieodkryte dotychczas tereny. Zamknięcie sezonu zapowiada się z niemałym przytupem w legendarnym już na mapie enduro Mieroszowie. Ten niełatwy obszar rywalizacji dostarczy na pewno niezapomnianych wrażeń, a także ogromnej dawki adrenaliny. Kellys Enduro MTB Series to jedyny w Polsce cykl enduro w formacie on-sight. Rozwija się bardzo dynamicznie zarówno w aspekcie jakości, jak i ilości imprez.
 
 
http://www.enduro-mtb.eu/images/banners/Enduro_logo.jpg

 

Jedyny w Polsce cykl zawodów kolarskich w formacie on-sight.
 
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18740562_1873366516321633_6724279354931559187_n.jpg?oh=888363144ec85f3affeed1396481e1af&oe=59A723FE
 
      Ściganie w ramach Kellys Enduro MTB Series 2017 rozpocznie się w Srebrnej Górze, która w 2016 roku była chyba najbardziej obleganą miejscówką w Polsce. Współorganizatorem pierwszej edycji będzie PM Bike Experts, co gwarantuje ciekawe trasy i dopracowanie najdrobniejszych szczegółów. Trzy tygodnie później spotkamy się w kultowej już Przesiece. Po dwóch latach ścigania w sercu Karkonoszy tym razem zamiast klasycznych zawodów odbędzie się tam Zlot sympatyków enduro. Podczas tego dwudniowego wydarzenia możliwe będzie testowanie rowerów, uczestnictwo w wykładach i szkleniach, a także wspólne poznawanie tamtejszych tras. Miesiąc później w ramach Festiwalu Rowerowego Bike Week cykl zawita do Szklarskiej Poręby. Ekipa EMTB – dotychczasowy organizator zawodów w tej lokalizacji postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Trasy zostały docenione za niesamowite rock gardeny, więc gwarantujemy, że tegorocznej edycji również ich nie zabraknie. Zaraz po wakacjach natomiast, chcąc uniknąć sławnego bieszczadzkiego błota organizator zaprasza do miejscowości Bystre w Gminie Baligród. Miejscówka jest już znana sporej liczbie zawodników, którzy w minionym sezonie nie bali się wycieczki w te dzikie i nieodkryte dotychczas tereny. Zamknięcie sezonu zapowiada się z niemałym przytupem w legendarnym już na mapie enduro Mieroszowie. Ten niełatwy obszar rywalizacji dostarczy na pewno niezapomnianych wrażeń, a także ogromnej dawki adrenaliny. Organizator zapewnia jednak, że formuła on-sight pozytywnie wpłynie na dostępność tras dla szerszego niż dotychczas grona zawodników. Na koniec możemy chyba śmiało stwierdzić, że jedyny w Polsce cykl enduro w formacie on-sight dynamicznie się rozwija zarówno w aspekcie jakości, jak i ilości imprez. 
Do zobaczenia na trasach.
 
 
Zapisy
 
 

Polska na weekend

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
aleja 2019
 

Polecamy

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.