Jak zarabiać na zdjęciach w internecie ?

Jak zarabiać na zdjęciach w internecie ?

 Jak zarabiać na zdjęciach w internecie ?

Jak zarabiać na swoich zdjęciach, obrazach, grafikach czy muzyce ?

 

Serwisów internetowych gdzie można sprzedawać swoje zdjęcia jest wiele, ale tylko kilka z nich to skuteczne narzędzia o zasięgu globalnym. Gettyimages, 123RF.com, Dreamstime czy Shutterstock to największe z nich.

Większość z serwisów oferuje niewielkie stawki za 1 zdjęcie, więc aby zacząć zarabiać konkretne pieniądze, należy nastawić się na znaczną ilość wgranych zdjęć na swoje konto dostawcy. Mało popularne a znacznie bardziej dochodowe, są własne grafiki czy nawet twórczość muzyczna i video. Trzeba jednak pamiętać, by każdy wgrywany plik odpowiadał wymogom danego serwisu oraz co najistotniejsze, był dobrej jakości i odpowiednio opisany (tagi, słowa kluczowe). Jak zawsze, nielubianym etapem jest rejestracja i wypełnienie wszystkich pól i dokumentów. Należy jednak pamiętać, że chodzi o nasze legalne dochody. Wypełniamy raz i mamy z głowy na kolejne lata a każde dodane zdjęcie do naszego portfolio, zwiększa szansę na zarobek. Co istotne, raz wrzucone zdjęcie pracuje dla nas przez kolejne lata i może być sprzedane nieograniczoną ilość razy. Kolejną istotną informacją jest to, że jedno dobre zdjęcie może być umieszczone w kilku serwisach i może pracować niezależnie. Nie muszą to być oczywiście zdjęcia studyjne czy z użyciem bardzo drogiego sprzętu. Wystarczy być dobrym obserwatorem otoczenia i wykorzystywać sytuację.

 

 

Największy i oferujący najlepsze stawki za nasze zdjecia, grafiki, pliki audio i video to Shutterstock:

 

 

Serwis Shutterstock jest największy i najskuteczniejszy, o czym świadczy fakt, że wypłacił już ponad $500 milionów dolarów współpracującym z nim twórcom.
Zachowujesz prawa autorskie.
Przyznajesz licencję bez wyłączności.
Zarabiasz do 30% ceny sprzedaży treści.
 
 

Jako twórca serwisu Shutterstock otrzymasz tantiemy za każdym razem, kiedy Twój zaakceptowany obraz lub film zostanie pobrany przez klienta serwisu Shutterstock. To, ile zarobisz przy każdym pobraniu, zależy od jednego lub kilku z następujących faktów: licencji i subskrypcji, z której skorzystano przy każdym pobraniu, oraz szczebla Twojego wynagrodzenia. Szczegółową rozpiskę wynagrodzeń za pobranie znajdziesz poniżej.

Szczeble wynagrodzeń
Stawka, którą otrzymujesz za pobrania w ramach subskrypcji oraz pobrań na żądanie, zależy od twojej Historii wynagrodzeń – ile jak dotąd zarobiłeś jako twórca serwisu Shutterstock. Istnieją cztery szczeble historii wynagrodzeń: 0-500 USD, 500-3000 USD, 3000-10 000 USD i ponad 10 000 USD.

Klip filmowy
Za wszystkie pobrania klipów filmowych otrzymasz 30% kwoty zapłaconej przez klienta. To wynagrodzenie ma stałe oprocentowanie, bez względu na szczebel w historii wynagrodzeń. Klienci mogą kupić klip filmowy w pakiecie klipów, wybierając rozdzielczość. Klipy filmowe sprzedawane są tylko z jedną licencją.

 

 

Jak mogę się zarejestrować, aby zostać twórcą serwisu Shutterstock?

 proste jak założenie konta na FB :-)

https://submit.shutterstock.com

 

Co jest najistotniejsze - zdjęcie wgrywasz raz a ono pracuje dla ciebie już wielokrotnie i bezterminowo !

 

Im więcej zdjęć zróżnicowanych tematycznie, tym większe możliwości i więcej szans na sprzedaż. Im zdjęcie jest lepsze jakościowo i tematycznie oraz dobrze opisane, tym większe szanse na powodzenie.

 

Ale uwaga. Nie wystarczy założyć konto i czekać na wpływy :-) Trzeba jeszcze wgrać a najlepiej sukcesywnie wgrywać zdjęcia by powiększać swoje portfolio i zwiększać możliwość pobrań przez wydawców na całym świecie.

Aby był z tego pożytek, należy wybrać dobre jakościowo zdjęcia, odpowiednio opisać nazwę pliku w j. ang a w trakcie wgrywania, odpowiednio otagować, by było rozpoznawalne pod właściwymi zapytaniami. Nie można wgrywać zdjęć jak przegrywacie z karty (DSC, JPG itp) Takie zdjęcia zostaną odrzucone i nie będą możliwe do wyszukania przez edytorów. Jeżeli zdjęcie przedstawia góry to należy plik podpisać np: Poland, Zakopane, the Tatra Mountains, Kasprowy Wierch, summer,

 

 

jak zarabiać na zdjęciach 3

 

 Najlepiej obrazuje to konkretny przykład. Jak różnorodne są potrzeby wydawców i edytorów poszukujących konkretnych zdjęć, oraz to, że jedno zdjęcie pobierane jest bez bez ograniczeń. 

 

pobrania zdjęć

 

 

Stawki także są zróżnicowane i uzależnione od przeznaczenia, czyli od wielkości pobranego pliku.

 

stawki 2

 

 

 

 

 

Kolejny należący do skutecznych banków zdjęć gdzie można zarabiać na swoich zdjęciach na całym świecie:

 

https://pl.dreamstime.com

dreamstime

 

 

 

 

 

 

 

Porady

odzyskiwanie skasowanych plików - bezpłatnie

 

odzyskiwanie skasowanych plików jak 1

 

 

Czym są prawa autorskie i prawa pokrewne i co chronią?

Jak chronić się przed złodziejami naszych zdjęć i innej twórczości ?

 

Promocja i wsparcie dla wartości własności intelektualnej

 

 

 

 

.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com