Wakacje 2017

Wakacje 2017 za nami. Gdzie najchętniej wyjeżdżali Polacy?

Biura podróży podsumowały sezon wakacyjny 2017. Ponownie, najchętniej wybieranym na zagraniczne wakacje kierunkiem okazała się Grecja. Gdzie jeszcze wyjeżdżali Polacy?

Grecja niezmiennie zajmuje pierwsze miejsce wśród najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Bez względu na to czy urlop spędzaliśmy z dziećmi, we dwoje, czy też decydowaliśmy się pojechać na wycieczkę objazdową – Grecja zawsze była na pierwszym miejscu. Jakie są pozostałe ulubione miejsca Polaków?

Na letnie wakacje wybieramy Europę

Jak wynika z danych udostępnionych przez biuro podróży Rainbow najpopularniejsze kierunki minionych wakacji to Grecja, Hiszpania oraz Włochy. Wybiera je coraz więcej osób, dlatego oferta dotycząca tamtejszych lokalizacji i dostępnych hoteli jest stale rozbudowywana, dzięki czemu każdy może dopasować wyjazd do swoich potrzeb – niezależnie od wymagań i budżetu jakim dysponuje.

W tym roku Rainbow do letniej oferty dodał greckie Santorini oraz dwie lokalizacje w Hiszpanii – Costa Doradę i Gran Canarię. Wszystkie nowości cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Pracując nad nowościami w naszej ofercie, zawsze bierzemy pod uwagę sugestie naszych Klientów. Dlatego też, w ofercie na nowy sezon LATO 2018, będziemy zwiększać ilość dostępnych hoteli chociażby w popularnej Grecji. Nowością będzie także Thassos – mówi Piotr Wilk z biura podróży Rainbow.

Najpopularniejsze kierunki cieszyły się także popularnością wśród osób, które wybierały sią na wakacje razem z dziećmi.  Na podium, zmiana dotyczy jedynie trzeciego miejsca. W tym przypadku Włochy ustępowały bowiem popularnością Bułgarii, której szerokie plaże łagodnie opadające do morza i rozwijająca się infrastruktura hotelowa w korzystnej cenie sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi. Cieszą się zresztą rosnącym zainteresowaniem turystów z całej Europy – podobnie jak inne kraje z tego regionu, czyli Macedonia i Albania.

Coraz częściej objazd przekładamy nad wypoczynek

W Europie najczęściej wybieraliśmy wycieczki Dookoła Grecji oraz Sycylia - Wyspa Niezwykła. Dużą popularnością cieszyła się również propozycja Maroko - Cesarskie Miasta.

Z kolei Chiny, Kuba i… Stany Zjednoczone to dalekie kierunki, do których udało się najwięcej Polaków, którzy w tym roku postanowili spędzić swoje wakacje poza Europą. 

W przypadku Chin i Stanów Zjednoczonych chętni mają do wyboru wyłącznie wyjazdy objazdowe – za to są to propozycje należące zresztą do najlepiej ocenianych wyjazdów organizowanych przez touroperatora.

– W przypadku każdej organizowanej przez nas imprezy bardzo dokładnie dopracowujemy nasz program, ale rzeczywiście w przypadku tych dwóch krajów, możemy mówić o tym, że zaproponowane atrakcje to strzał w dziesiątkę – mówi Piotr Wilk.  – Na zadowolenie naszych klientów z pewnością wpływa też klimat tych miejsc, całkowicie odmienny od tego co znamy, nawet z podróży po Europie. Cały ten rozmach, różnorodność, ludzie i rzeczywiście mnóstwo niecodziennych atrakcji – to wszystko sprawia, że każdy kto był na jednej z tych wycieczek wraca zakochany w tych krajach – dodaje.

Kuba olbrzymim zainteresowaniem cieszy się przez cały rok. O ile zimą częściej szukamy miejsca w którym do woli będziemy mogli regenerować się na rajskiej plaży, latem jesteśmy bardziej skłonni odkrywać inne kubańskie atrakcje. Ale nawet ci, którzy wybierają się tam głównie w celu wypoczynkowym, nie mogą oprzeć się skorzystaniu z kilku wypadów w ramach wycieczek fakultatywnych. Kolonialna Hawana i jedno z najpiękniejszych miast Kuby – Trynidad to w końcu atrakcje, których nie można nie zobaczyć.

Źródło: r.pl/

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com