pociąg z Krakowa do Pragi

Rusza pociąg Leo Express z Krakowa do Pragi

Leo Express rusza z Pragi do Krakowa 20 lipca, bilety od 19 zł już w sprzedaży
Już w lipcu wyjedzie pierwszy prywatny pociąg pomiędzy Pragą, Katowicami i Krakowem, przewoźnik Leo Express właśnie uruchomił sprzedaż biletów. Z Polski do Pragi będzie można pojechać już od 19 złotych i skorzystać aż z trzech klas podróży – Economy, Business aż po najwyższą klasę Premium.
 
pociąg Leo Express 1
 
Rozkład jazdy w te wakacje zakłada kursy w weekendy. Z Krakowa do Pragi prywatny pociąg pojedzie w poniedziałki i soboty, w drugą stronę z Pragi do Krakowa: w piątki i niedziele.
Pociąg wyruszy z Krakowa Głównego o 05:04, z Katowic odjedzie o godzinie 06:57 i do swojego celu w Pradze dotrze na 11:39. Zatrzyma się także w Skawinie, Zatorze,Oświęcimiu-Dworach, Mysłowicach, Tychach, Pszczynie i Zebrzydowicach. Po czeskiej stronie obsłuży kilka ważnych węzłów i miast takich jak: Bogumin, Ostrawa, Ołomuniec i Pardubice. Czas jazdy z Krakowa do Pragi będzie wynosił 6 godzin 35 minut, a z Katowic do Pragi 4 godziny 42 minuty. To najszybsze dostępne połączenie lądowe na tej trasie. W drogę powrotną z Pragi pociąg wyruszy o 16:10. Przyjazd do Katowic został zaplanowany krótko po 21-ej, a do Krakowa dotrze o 23:19. Dyrektor Leo Express Polska Peter Jančovič, komentuje plany w Polsce – Pociąg coraz częszciej staje się świetną alternatywą dla samochodu. Chcemy oferować ceny przystępne dla każdej kieszeni. Jednak wiemy, że nie tylko cena się liczy.
Na pokładzie pociągu o pasażerów dbają stewardzi, dostępne są gniazdka, Wifi oraz catering za rozsądne ceny. Po zakończeniu prac modernizacyjnych na torach na polskim odcinku trasy przewidujemy stopniowe zwiększanie częstotliwości kursów. Bilety są aktualnie dostępne w sprzedaży na terminy od 20 lipca do 1 września. Średnia cena biletu do klasy Economy z Krakowa do Pragi będzie oscylować w okolicach 60-80 złotych, z Katowic do Ołomuńca będzie to ok oło 35-45 złotych. Leo Express stosuje system znany z tanich linii lotniczych. Im wcześniej kupimy bilet, tym pojedziemy taniej. Kupna biletu można dokonać za pomocą strony internetowej lub w sieci partnerskich punktów stacjonarnych, na przykład w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Katowicach. Przewoźnik uruchamia w tej chwili pociągi już w 3 krajach Europy w Czechach, na Słowacji i w Niemczech.
Firma dysponuje również siatką skomunikowanych połączeń autokarowych, które w Polsce obejmują połączenia takie jak Warszawa–Bogumin–Wiedeń/Praga, Kraków, Lwów, Kraków–Katowice–Bogumin–Ostrawa lub Kraków–Poprad–Košice.
 
Obszerna fotorelacja z weekendu w Pradze wraz informacjami praktycznymi i cenami za jedzenie, noclegi, zwiedzanie itp

Będąc w Pradze koniecznie odwiedźcie Wyszehrad

siatka poczłączeń Leo Express:
 
mapa leo express

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com