Marek Kaminski - NoTrace Expedition

 Marek Kaminski - NoTrace Expedition - wyprawa zakończona sukcesem – podsumowanie
 
Wyprawa „No Trace Expedition” dobiegła końca. Po ponad 4,5 miesiącach podróży Marek Kamiński  wrócił do Polski. Przejechał miejskim samochodem elektrycznym Nissan LEAF 30 tyś km przez 9 krajów  świata.

Trasa wyprawy wiodła z Polski przez Obwód Kaliningradzki, Litwę̨, Łotwę, Estonię, Rosję, Syberię,  Mongolię, Chiny, Koreę Południową, aż do Japonii i z powrotem. Ekspedycja, której motto brzmiało  „troska o lepszy świat wymaga odwagi” miała pokazać, że można zdobywać nawet ciężko dostępne  miejsca na świecie, żyjąc w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Poza zeroemisyjnym samochodem  elektrycznym, wszystkie elementy wyprawy, tj.: odżywianie, ubrania, zasilanie, aktywności oparte  zostały o innowacyjne technologie oszczędzające naturę̨, tak by pozostawiać jak najmniej śladów  swojej obecności w przyrodzie, a jedynie pozytywne ślady w ludzkich umysłach.

 Dlaczego troska o lepszy świat wymaga odwagi? –  to hasło stało się motywem przewodnim Marka Kamińskiego.
Wyprawa Marka Kamińskiego jest nie tylko okazją do refleksji na temat konieczności dbania o naszą  planetę, jest też dowodem, że elektromobilność to teraźniejszość, a nie mglista przyszłość. Wytyczony
został nowy szlak dla obecnych i przyszłych posiadaczy aut elektrycznych, przed którymi otworem stoi  już nie tylko miasto, ale cały świat.
„Motywem mojej wyprawy było hasło – troska o lepszy świat wymaga odwagi. Szykując się do podróży  poszukiwałem partnerów, którzy tak jak ja nie będą bali się ruszyć w nieznane i zademonstrować, że  ograniczenia istnieją głównie w naszych umysłach. Cieszę się, że jednym z nich został Nissan, który  podjął niełatwe wyzwanie, bo przecież nikt wcześniej nie próbował przejechać samochodem  elektrycznym z Polski do Japonii. Muszę przyznać, że podczas podróży bardzo się zżyłem z moim LEAF- em, który służył mi tak dobrze, że postanowiłem zmienić początkowe plany i wrócić na kołach do  Warszawy. Mam nadzieję, że moja wyprawa zademonstrowała, że już dzisiaj można podróżować w  sposób odpowiedzialny” – powiedział Marek Kamiński.
Organizatorem projektu jest Instytut Marka Kamińskiego. Projekt wsparli Sponsorzy Strategiczni:  Nissan, PKN ORLEN oraz Invena S.A. Mecenasem podróży była Energa S.A. Wśród Partnerów  Technicznych znalazły się: Salewa, Mentz Electric, Traveler by ShareMap, Koło Naukowe ADek, PIMOT,  a Partnerami Merytorycznymi byli: Infuture Hatalska Foresight Institute, Fundacja Alter Eko, Little  Greenfinity oraz Świat z Bliska.

 

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 2

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 4

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 5

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 6

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 7

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 8

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 9

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 10

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 11

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 12

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 13

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 14

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 15

Marek Kaminski NoTrace Expedition wyprawa 3

 

#Marek Kaminski  #NoTrace Expedition

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com