Energylandia – otwarcie sezonu 2022

Energylandia – otwarcie sezonu 2022


  Na to wydarzenie z pewnością czekali wszyscy fani doskonałej zabawy – nadchodzi Wielkie Otwarcie Sezonu w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze! Jakie nowe atrakcje czekają na nas w Parku? Na które kultowe roller coastery warto się wybrać? Ile kosztują bilety w Energylandii w sezonie 2022?

 

 

Energylandia otwarcie sezonu

 

 


Sezon 2022 w Energylandii


Największy Park Rozrywki w Polsce (energylandia.pl) swoje Wielkie Otwarcie na rok 2022 planuje już w sobotę 2 kwietnia! W weekendy 2-3 kwietnia oraz 9-10 kwietnia Energylandia będzie otwarta od 10:00 do 18:00. Następne odwiedziny w Parku należy planować już od 18 kwietnia, od poniedziałku do niedzieli, także w godzinach od 10:00 do 18:00. Jeśli chodzi o bilety wstępu, nie ma potrzeby wcześniejszego rezerwowania biletów indywidualnych. W 2022 roku bilety do Energylandii, zgodnie z cennikiem, który obowiązuje do 24 czerwca przedstawiają się następująco:


1) bilety indywidualne jednodniowe
- dla osób do 140 cm wzrostu 109 PLN
- dla osób od 140 cm wzrostu 159 PLN
2) bilety indywidualne dwudniowe
- dla osób do 140 cm wzrostu 199 PLN
- dla osób od 140 cm wzrostu 269 PLN
3) bilet dla dzieci do lat 3 – 1 PLN !

 

Warto zaznaczyć, że w ofercie Energylandii dostępne są także bilety całoroczne, które uprawniają do nieograniczonych wejść do Parku przez 365 dni. Bilet całoroczny ulgowy do 140 cm wzrostu kosztuje 429 PLN, a normalny od 140 cm wzrostu 629 PLN. To dobry pomysł dla osób i rodzin regularnie odwiedzających zatorski Park Rozrywki - inwestycja w bilet całoroczny zwraca się już po czterech wejściach.. Bilet parkingowy – wymagany oczywiście wyłącznie w przypadku osób, które z parkingu korzystają- kosztuje 20 PLN.
Bilet wstępu do Energylandii obejmuje wszystkie atrakcje, Strefę Wodną Water Park oraz pokazy.
Dodatkowo płatnymi usługami są punkty gastronomiczne, gry i automaty oraz sklepy z pamiątkami.

 

 

Atrakcje w Energylandii 2022


Zatorski Park roller coasterów nr 1 w Europie cały czas się rozbudowuje i co sezon zaskakuje nas nowościami. W 2022 roku, po otworzeniu Sweet Valley, do dyspozycji Gości będzie już aż 7 stref tematycznych! Aktualnie najnowszą strefą, zaprezentowaną Gościom w 2021, jest kraina Aqualantis, stylizowana na wzór starożytnego zatopionego miasta. To aż 10 nowych atrakcji, w tym flagowy roller coaster Abyssus. To stalowy double launch coaster, osiągający prędkość do 100 km/h, wykonany przez znaną już Energylandii firmę, Vekoma (pozostałe roller coastery stworzone przez Vekoma to Mayan, RMF Dragon, MOYA Formuła, Frida i Boomerang). Czas przejazdu kolejką trwa aż 2 minuty, a cały tor ma długość 1316 metrów. Abyssus w najwyższym punkcie ma 38 metrów wysokości, a w trakcie przejazdu czeka na nas aż 5 inwersji – czyli jazdy do góry nogami. Można też tu doświadczyć efektu nieważkości i licznych przeciążeń. Na kolejkę mogą wejść osoby od 140 cm wzrostu, a dzieci od 120 cm mogą skorzystać z atrakcji wyłącznie z opiekunem. Mniejszą kolejką w Aqualantis jest Ekipa Light Explorers, osiągająca prędkość do 60 km/h z trasą długą na 238 metrów. Przejazd trwa ok. minuty – jedzie się na zasadzie „tam i z powrotem” (efekt bumerangu). Ekipa Light Explorers położona jest malowniczo nad wodą, jednak podczas jazdy ubranie pozostanie suche! W Strefie Aqualantis można też znaleźć inne atrakcje rodzinne, takie jak Stormy Ship, Grotto Expedition czy Magic Pump.

 

Oprócz strefy Aqualantis w Energylandii znajdziemy także inne strefy tematyczne. Bajkolandia dedykowana jest dzieci, a dostępne w niej jest aż 20 atrakcji, takich jak karuzele, zjeżdżalnie i mini coastery. Ponadto w ofercie Parku znajduje się strefa Familijna (14 atrakcji dla całej rodziny), strefa Ekstremalna (do której należy m.in. mega coaster Hyperion) oraz Smoczy Gród (stylizowany na średniowieczne miasteczko, z wooden coasterem Zadra).

 

 

Gdy dzień to za mało


Energylandia oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tak dużo, że nieraz faktycznie ciężko odwiedzić wszystkie interesujące „miejscówki” w jeden dzień. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by z wyjazdu do Parku Rozrywki uczynić atrakcje na cały weekend czy jeden z elementów wakacyjnej wyprawy po Polsce. Jeśli planujecie zostać w Parku na dłużej, to w Zatorze znajdziecie bogatą ofertę miejsc noclegowych. Chętnie korzystają z nich odwiedzające Park grupy przyjaciół czy rodziny z dziećmi. Ciekawą pozycją, wykraczającą poza standardowy nocleg, jest wioska tematyczna, wzorowana na Dzikim Zachodzie. Tam, wedle gustu i sympatii, spać można w domkach kowbojskich, wozach osadników, przemierzających niegdyś prerię, czy też w indiańskich tipi
(https://energylandia.pl/hotel/tipi-western-camp/).

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com