Jubileuszowe XX Regaty Unity Line

Jubileuszowe XX Regaty Unity Line

Jubileuszowe XX Regaty Unity Line na odcinku Świnoujście – Dziwnów

 

Tegoroczna edycja Regat Unity Line im. Piotra Waszczenko potrwa od 9 do 15 sierpnia i będzie naprawdę wyjątkowa. Po pierwsze, świętujemy 20 jubileusz zawodów. Po drugie, z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, brać żeglarska czekała na to wydarzenie aż dwa lata! Dlatego szykujemy się na szczególnie dużo przeżyć i emocji.

 

regaty

 

Trasy, terminy i zapisy


Na odcinku Świnoujście (start) – Dziwnów (meta) uczestnicy XX Regat Unity Line im. Piotra Waszczenko będą mieli 7 tras do wyboru.
Trasy zaplanowane na termin 9-15.08:
- Doublehanded ORC,
- Extreme (po raz pierwszy ze specjalną subkategorią Doublehand),
- ORC.


Trasy zaplanowane na termin 12-15.08:
- Oldtimer,
- KWR,
- Open,
- Samotnicy.

 

Zapisy na XX Regaty Unity Line są już otwarte, a swój udział można zgłosić online na stronie: www.regaty-unityline.pl.
Na stronie znajdziemy też szczegółowy program regat, dokładny opis tras oraz wszelkie dodatkowe informacje. Warto również śledzić oficjalny facebookowy profil wydarzenia: @RegatyUnityLine.
Partnerami zawodów są: Miasto Świnoujście, Gmina Dziwnów, Akademia Morska w Szczecinie.

 

Regaty wczoraj i dziś
Pomysłodawcą i organizatorem zawodów (w latach 2001-2018) był Piotr Stelmarczyk.
W pierwszej edycji regat wystartowało 19 jachtów i około 80 członków załogi. W 2019 roku rywalizowało już 47 jachtów oraz około 200 żeglarzy z kraju i zagranicy.
Podczas ostatniej edycji zawodów, Piotr Stelmarczyk objął kierowanie Kapitułą Honorową Regat. Nowym Komandorem Regat Unity Line został kpt. Paweł Hapanowicz, który zaproponował żeglarzom dodatkowe trasy: Standard i Extreme. Po raz pierwszy też, regaty uzyskały Patronat Honorowy Polskiego Związku Żeglarskiego.
Jachty rywalizujące na morzu to widok, który warto uwiecznić. Na szczęście, organizatorzy regat współpracują z utalentowanym i zaangażowanym fotografem – Jarosławem Gaszyńskim. Efekty jego pracy można obejrzeć na wystawie zdjęć z XIX Regat Unity Line.
Ekspozycja dostępna jest do 9 sierpnia w lokalu Towarzyska na Deptaku Bogusława w Szczecinie.

 

Dwa lata czekaliśmy, aby spotkać się ponownie na wodach Bałtyku. Takie momenty po prostu trzeba celebrować! Dlatego serdecznie zapraszamy do zgłaszania jachtów i udziału w wielkim, żeglarskim święcie.
Do zobaczenia na starcie w Świnoujściu i na mecie w Dziwnowie!

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com