Najpiękniejsze plaże w Europie 2024 Top 10

Najpiękniejsze plaże w Europie 2024 Top 10

  Nie w Chorwacji, Hiszpanii, Grecji czy słonecznej Italii: najpiękniejsza plaża w Europie znajduje się na maleńkiej Malcie, wyspie położonej na Morzu  Śródziemnym, kilkadziesiąt km na południe od Sycylii.

 

foto Pinterest


Dla wielu Polaków rozpoczął się kolejny sezon wakacyjny. Czy celem podróży stanie się jedna z najpiękniejszych plaż w Europie?

Świeża bryza morskiego powietrza, szum wody i słońce świecące przez cały rok – to jest to, na co czeka tego lata wielu urlopowiczów. W 2024 r. plaże ponownie przyciągną dużą liczbę podróżnych, szczególnie do krajów południowych regionu Morza Śródziemnego, od Turcji, przez Grecję, po Hiszpanię. Są one znane ze swoich pięknych plaż, ale organizacja „European Best Destinations” (EBD) co ​​roku określa, które z nich cieszą się największą popularnością wśród podróżnych. Co roku w ich badaniach biorą udział setki tysięcy turystów na całym świecie.

Tytuł najpiękniejszej plaży w Europie 2024 roku według „European Best Destinations”, zdobyła Zatoka Ghajn Tuffieha (Ir-Ramla ta' Għajn Tuffieħa). Plaża położona jest w północno-zachodniej części Malty, tak chętnie odwiedzanej przez Polaków.

Najlepsza plaża w Europie w 2024 roku może niektórych zaskoczyć. Nie ma jej w przeludnionych kurortach turystycznych Hiszpanii, Grecji czy Włoch. Zamiast tego jest to raczej nieznany odcinek wybrzeża na Malcie: zatoka Ghajn Tuffieha w północno-zachodniej części wyspy. Zachwyca imponującymi klifami i gliniastymi zboczami otaczającymi czerwoną piaszczystą plażę i najwyraźniej udało jej się przekonać wielu podróżników do swojej urody. Plaża została również wyróżniona „Błękitną Flagą”, znakiem jakości środowiska, który wskazuje na czystość wody i otaczającą przyrodę.

Planując zwiedzanie Malty, warto więc dołożyć do swoich planów wizytę na tej wyjątkowej plaży. Malta choć jest niewielka, ma tak wiele pięknych miejsc i obiektów które przyciągają chętnych z całego świata. 

 

 

Pełna lista dziesięciu najpiękniejszych plaż w Europie na rok 2024:

   1 Zatoka Ghajn Tuffieha, Malta
2 Praia de Monte Clerigo, Portugalia
 3 Plaża Ölüdeniz, Turcja
 4  Kanał d’Amour, Grecja
5 Porto Timoni, Grecja
6 Playa de Las Teresitas, Teneryfa
 7 Plaża Odeceixe, Portugalia
 8 Zatoka Świętego Pawła, Grecja
  9 As Catedrais, Hiszpania
 10 Plaża Calpe, Hiszpania


Dojazd z lotniska autobusem zajmuje ok 1,5 h 

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com