Jakie cechy powinna posiadać profesjonalna asystentka stomatologiczna

Jakie cechy powinna posiadać profesjonalna asystentka stomatologiczna

Jakie cechy powinna posiadać profesjonalna asystentka stomatologiczna?

 
  W gabinetach stomatologicznych panuje najczęściej ład i porządek. Wszystko jest sterylne i uporządkowane, a o taki stan gabinetu dba asystentka stomatologiczna. Pełni ona wiele ważnych funkcji, wspierając na każdym kroku lekarza dentystę. Jakimi cechami charakteru powinna odznaczać się profesjonalna asystentka i jak zdobyć kwalifikacje niezbędne do wykonywania tego zawodu?
 
 
 https://klubpodroznikow.com/media/kunena/attachments/19998/asystentka.jpg

 

Zestaw najlepszych cech asystentki stomatologicznej

Bywa, że posiadamy konkretne cechy charakteru, które idealnie pasują do danej profesji. Urodzeni przywódcy mogą być liderami w zespołach pracowniczych albo dyrektorami działów w przedsiębiorstwie, a osoby z dużą dozą empatii świetnie sprawdzą się jako pedagodzy i psycholodzy. Jakie cechy powodują, że dana osoba może być doskonałą asystentką stomatologiczną (http://policealna.gowork.pl/krakow/asystentka-stomatologiczna)?

Profesjonalna asystentka stomatologiczna powinna z jednej strony wspierać w fachowy sposób pracę stomatologa, podając mu na przykład pożądane narzędzia i materiały do wypełnień, jak i dodawać otuchy pacjentowi, zwłaszcza wtedy, gdy odczuwa on silny lęk na myśl o wizycie w gabinecie dentysty.

Najlepiej, aby asystenta posiadała zamiłowanie do swojej pracy i odnajdywała w niej satysfakcję. Wówczas będzie realizowała swoje obowiązki lepiej i z większym zaangażowaniem, co stanie się podstawą, by uznać ją za specjalistkę w swojej dziedzinie.

Asystentka powinna na co dzień nieść pomoc i być godna zaufania. Ważne, aby wykazywała chęć nauki, solidność, sumienność, współczucie i empatię. Musi być odpowiedzialna za wszystkie podejmowane w swojej pracy czynności, ponieważ wiele od niej zależy. Oczywiście sama nie wykonuje żadnych zabiegów stomatologicznych, ale przygotowuje stanowisko dentysty i dba o sterylną czystość. Pożądanymi cechami u kandydatek na asystentki stomatologiczne są wysokie zdolności komunikacyjne, kultura osobista i dobre podejście do pacjentów. Asystenta musi umieć odnaleźć się w zespole i potrafić podporządkować się poleceniom wydawanym przez stomatologa. Wówczas jej współpraca z lekarzem dentystą będzie układała się w najbardziej harmonijny sposób, dla dobra pacjenta i funkcjonowania całego gabinetu.

Jak zostać asystentką?

Profesjonalna asystentka stomatologiczna posiada nie tylko odpowiednie cechy charakteru do wykonywania swojej przyszłej pracy w należyty sposób, ale również musi ukończyć odpowiednią szkołę, aby zostać zatrudnioną w gabinecie dentystycznym czy protetycznym. Dyplom asystentki stomatologicznej uzyska ten, kto ukończy odpowiedni kierunek szkoły policealnej, m.in. w Krakowie (http://policealna.gowork.pl/krakow), a następnie zda pozytywnie egzamin kwalifikacji K1 organizowany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com