Kurtka motocyklowa – skórzana czy tekstylna? Podpowiadamy, co sprawdzi się lepiej!

Kurtka motocyklowa – skórzana czy tekstylna? Podpowiadamy, co sprawdzi się lepiej!

Kurtka motocyklowa – skórzana czy tekstylna?

Podpowiadamy, co sprawdzi się lepiej!

 

  Kurtka motocyklowa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia motocyklisty. Nie tylko chroni przed niekorzystną pogodą, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo na wypadek kontaktu nawierzchnią. Jak wybrać idealną odzież spośród dziesiątek różnych modeli tekstylnych i skórzanych? Skorzystaj z naszych podpowiedzi! 

 

Jaka kurtka na motor – skóra czy tekstylna?

Trudno uwierzyć, że jeszcze 30 lat temu dostępna była wyłącznie skórzana odzież motocyklowa. Dzisiaj producenci oferują szeroki wybór kurtek tekstylnych, które pod względem wytrzymałości i bezpieczeństwa praktycznie nie ustępują skórzanym odpowiednikom. To wszystko nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie, zwłaszcza że zarówno skóry, jak i tekstylia różnią się między sobą pod względem właściwości.

Przykładowo inaczej zachowuje się licowa skóra bydlęca, a inne cechy wykazuje perforowana skóra kozia. Podobnie wygląda w przypadku kurtek uszytych z materiałów tekstylnych. Jedno natomiast jest pewne – pod uwagę należy brać wyłącznie certyfikowane produkty.

Nie warto wydawać pieniędzy na odzież pochodzącą z nieznanego źródła, gdyż najprawdopodobniej nie przeszła ona stosownych testów wytrzymałościowych i nie zapewni odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Jeśli poszukujesz konkretnego modelu odzieży lub po prostu zastanawiasz się, jaka kurtka motocyklowa – skórzana czy tekstylna – jest warta uwagi, zajrzyj na portal Dobre Sklepy Motocyklowe.

 

Kurtka skórzana czy tekstylna – o czym pamiętać przed zakupem?

Kurtki skórzane są wyjątkowo odporne na przetarcia i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dobrze przylegają do ciała, dzięki czemu nie ma mowy o przesunięciu się ochraniaczy w razie upadku. Ponadto są niezwykle uniwersalne – dobrze wyglądają ze spodniami skórzanymi, tekstylnymi, a nawet jeansowymi.

Kurtki tekstylne są lekkie i mają świetny system wentylacji. Producenci często wykorzystują wodoodporne membrany, dzięki czemu sprawdzają się w najgorszych warunkach pogodowych. Wiele modeli posiada również wypinaną podpinkę ocieplającą. Warto wspomnieć o rozbudowanym systemie regulacji, umożliwiającym dopasowanie kurtki do sylwetki.

 

Męska i damska kurtka motocyklowa tekstylna – modele warte uwagi

Tekstylna kurtka motocyklowa Rebelhorn Borg zapewnia wysoki komfort jazdy m.in. dzięki rozbudowanemu systemowi wentylacji. Ma 8 kanałów wentylacyjnych z przodu i 2 z tyłu. Poziom bezpieczeństwa podnoszą certyfikowane ochraniacze łokci i barków level 2 oraz elementy odblaskowe Reflective zwiększające widoczność motocyklisty na jezdni. Dodatkowo producent zadbał o kieszeń umożliwiającą zastosowanie protektora pleców.

Jazda w deszczu nie będzie stanowiła problemu, dzięki wypinanej, oddychającej i wodoodpornej membranie HUMAX. Komfort noszenia i swobodę ruchów zapewniają rozciągliwe wszywki z elastycznego materiału. Z kolei regulacje na biodrach i rękawach umożliwiają optymalne dopasowanie kurtki do sylwetki.

 

Kurtka tekstylna Rebelhorn Borg

 

Dla motocyklistek proponujemy trzywarstwową kurtkę tekstylną Ozone Flow Lady, wyposażoną w podpinkę ocieplającą oraz duże panele steel mesh. Wodoodporna i oddychająca membrana REISSA sprawia, że kurtka sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych. Ochronę newralgicznych miejsc zapewniają certyfikowane ochraniacze CE-level 1. Dodatkowo zastosowano panele odblaskowe.

Regulacja obwodu mankietów, pasa oraz bioder umożliwia pełne dopasowanie do sylwetki. Pojemne kieszenie (2 wewnętrzne i 2 zewnętrzne) pomieszczą wszystkie niezbędne akcesoria.

 

Kurtka tekstylna Ozone Flow Lady

 

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com