Gorzów Wielkopolski — miejsce znakomite zarówno do życia, jak i pracy

Gorzów Wielkopolski — miejsce znakomite zarówno do życia, jak i pracy

Gorzów Wielkopolski — miejsce znakomite zarówno do życia, jak i pracy

 Do niedawna zagubiony gdzieś między Poznaniem, Szczecinem i Zieloną Górą, Gorzów Wielkopolski wychodzi z cienia! A ma wiele do zaoferowania – zarówno turystom, jak i mieszkańcom, którzy coraz częściej, zamiast uciekać do większych miast, pozostają na miejscu, by tutaj mieszkać, pracować i realizować swoje pasje. Co takiego jest w Gorzowie Wielkopolskim, że warto tutaj zostać, a wręcz do niego przybyć? Kto może tutaj liczyć na naprawdę dobrą pracę?


Za co kochamy Gorzów Wielkopolski?


Gorzów Wielkopolski może się pochwalić ponad 750-letnią historią – prawa miejskie otrzymał w 1257 r., a więc ponad 150 lat przed Warszawą! Również pod względem ludności miasto nie ma się czego wstydzić – blisko 120 tys. mieszkańców to niewiele mniej, niż liczy sobie Zielona Góra. Turyści coraz częściej doceniają walory lokalizacyjne i przyrodnicze Gorzowa Wielkopolskiego – bliskość granicy z Niemcami, malownicze położenie nad Wartą oraz duży odsetek terenów zielonych – lasów i parków, z rezerwatem przyrody na czele. Na uwagę zasługuje historyczny układ urbanistyczny części miasta, liczne zabytkowe kościoły katolickie i ewangelickie, XV-wieczne mury obronne oraz gratka dla wielbicieli architektury – mnóstwo unikatowych kamienic i budynków użyteczności publicznej, stanowiących przekrój dziejów miasta. Ale nie samą zielenią człowiek żyje – mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego mogą korzystać z przemyślanej infrastruktury, umożliwiającej szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po samym mieście i docieranie do okolicznych miejscowości. Liczne wydarzenia kulturalne, ogromna przestrzeń do relaksu i uprawniania sportów oraz fakt, że Gorzów Wielkopolski stanowi doskonałą bazę wypadową tak nad morze, jak i na Dolny Śląsk, sprawiają, że deweloperzy wznoszą kolejne jeno i wielorodzinne budynki mieszkalne a polskie i zagraniczne firmy zakładają tutaj swoje siedziby. W Gorzowie Wielkopolskim można więc spokojnie i wygodnie mieszkać, a jednocześnie pracować na dogodnych warunkach i za bardzo dobre pieniądze.


Rynek pracy w Gorzowie Wielkopolskim – kto może liczyć na zatrudnienie?


Gorzowski rynek pracy cechuje wysoka dynamika. Co miesiąc powstają nowe miejsca pracy, spada też liczba osób wyjeżdżających zarobkowo do pobliskich dużych miast. Mnogość ofert mówi sama za siebie – sprawdź na GoWork.pl, pod adresem https://www.gowork.pl/praca/gorzow-wielkopolski;l . Na dobrze płatną pracę w Gorzowie Wielkopolskim mogą liczyć przedstawiciele zawodów związanych z edukacją oraz z medycyną – brakuje nauczycieli wszystkich poziomów (również opiekunek dziecięcych), lekarzy, pielęgniarek i położnych. W ofertach pracy przebierać mogą również spawacze.
W związku z rozwojem sektora budowlanego poszukiwani są murarze, cieśle, brukarze, zbrojarze i pracownicy wykończenia wnętrz, a branża logistyczna wchłonie niemal każdą liczbę magazynierów, spedytorów i kierowców. Podobnie wygląda sytuacja w branży IT – w Gorzowie Wielkopolskim opłaca się być programistą, webdeveloperem czy administratorem sieci.


Perspektywy dla regionu – w jakich kierunkach warto się kształcić?


Przyszłość regionu związana jest zarówno z przemysłem, jak i z usługami. Przyszłościowe zawody to zatem operatorzy maszyn, technologowie procesów, kontrolerzy jakości, ale także przedstawiciele handlowi i sprzedawcy. Z uwagi na potężne braki w kadrze, do Gorzowa Wielkopolskiego mogą przeprowadzać się również nauczyciele i fizjoterapeuci a rozkwit turystyki i wzrost świadomości ekologicznej, wymagają obecności przedstawicieli zawodów związanych z tymi branżami.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com