Cypr, Grecja czy Bułgaria – który kraj jest najlepszy na wakacje last minute?

Cypr, Grecja czy Bułgaria – który kraj jest najlepszy na wakacje last minute?

Cypr, Grecja czy Bułgaria – który kraj jest najlepszy na wakacje last minute?

  Urok planowania wakacji last minute polega na tym, że… do ostatniej chwili nie wiemy, dokąd się udamy. Last minute można kupić nawet dzień przed wyjazdem. Warto jednak zrobić rozeznanie, żeby przynajmniej teoretycznie wiedzieć, jakie kierunki warto wziąć pod uwagę. Cypr, Bułgaria i Grecja to kraje, do których oferty last minute pojawiają się stosunkowo często. Sprawdzamy, który warto wybrać. 

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 1

 

Bułgaria – last minute z dziećmi i nie tylko

Panuje powszechne przekonanie, że last minute nie jest dobrą opcją dla rodzin z małymi dziećmi. To nie jest do końca słuszny pogląd, aczkolwiek faktycznie może być trudniej o znalezienie dobrej oferty w ostatniej chwili. Jeśli jednak się uda, to czemu nie?

Bułgaria jest dobrą propozycją dla rodzin z dziećmi choćby ze względu na niedużą odległość. Lot samolotem trwa zaledwie kilka godzin, więc nawet najmniej cierpliwe dzieci dadzą radę pohamować swoją aktywność. Plusem są też bardzo szerokie piaszczyste plaże i łagodne zejścia do wody. Bułgaria znana jest z dobrego zagospodarowania plaż – parasole i leżaki to standard, można liczyć też na olbrzymie zjeżdżalnie dla najmłodszych.

Pogoda? W Bułgarii latem jest bardzo ciepło, ale na pewno nie tak bardzo, jak w Tunezji lub Egipcie. To kolejny powód, dla którego rodziny z dziećmi wybierają ten kraj na urlop.

Bułgarskie kurorty znane są też z nocnego życia, więc i osoby podróżujące bez dzieci nie będą rozczarowane. Dodajmy jeszcze, że ten kraj ma bardzo ciekawe zabytki i obiekty warte zobaczenia.

Grecja – starożytne zabytki i nowoczesne atrakcje

Grecja last minute? Ależ oczywiście. W ofercie last minute Tui (https://www.tui.pl/last-minute) można wykupić wycieczkę na grecką Kretę. To taka Grecja w pigułce. Są tu zabytki (słynny labirynt Minotaura), gaje oliwne, bajeczne plaże (wciąż trwa dyskusja, która plaża dzierży palmę pierwszeństwa na Krecie – Balos, czy Elafonisi), lokalne tawerny z przysmakami, których próżno szukać w Polsce i wyborne greckie wina.

Jest też odpowiednia aura dla fanów kitesurfingu oraz tych, którzy po prostu lubią spędzać czas na plaży. No i słońce – tego w Grecji nigdy nie brakuje. Oferty last minute wakacje all inclusive w Grecji można kupować praktycznie w ciemno. Tu nie ma ryzyka, że coś się nie uda. Deszcz latem jest Grekom obcy, gdyby spadł, zapewne potraktowaliby go jako atrakcję.

Kto może jechać na urlop last minute 2024 w Grecji? Praktycznie każdy. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby podróżujące w dorosłym gronie powinny się tu dobrze odnaleźć.

Cypr – wyspa Afrodyty i… kotów

Ile jest kotów na Cyprze? Nikt tego nie wie i nie polecamy liczyć. Na pewno bardzo dużo. Są oswojone i niegroźne, zwykle dają się głaskać.

Jednak Cypr to przede wszystkim wyspa Afrodyty. Jeśli wierzyć mitom greckim, to właśnie tu Afrodyta wyłoniła się z morskiej piany. Bogini miłości doczekała się swojej plaży i skały. Kto opłynie skałę lub znajdzie na plaży kamyk w kształcie serca, ten może liczyć na szczęście w miłości, zdrowie i płodność.

Cypr warto odwiedzić też dla licznych zabytków w okolicy Pafos, słonego jeziora w Larnace, słynnej zatoki Blue Lagoon, malowniczych wąwozów, olbrzymiego ogrodu zoologicznego, parku wielbłądów, portów, w których cumują luksusowe jachty, bezkonkurencyjnych plaż… Powodów, dla których last minute 2024 na Cypr można potraktować jako prezent od losu, jest całe mnóstwo. Najlepiej przekonać się o tym osobiście.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com