Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Dni Karpia w Dolinie Baryczy

 

 Zapraszamy do Doliny Baryczy na wyjątkowo bogate DNI KARPIA 2020.

W programie trwającym przez 11 wyjątkowych weekendów zaplanowanych jest ponad 80 wydarzeń.

Tej jesieni nie zabraknie imprez plenerowych, aktywnych, kulinarnych czy edukacyjnych. Wszystkie odbywać się będą na terenie gmin Doliny Baryczy, na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski, od początku września do połowy listopada.

 

 

Wydarzenia odbywające się w najbliży weekend:

10 października /sobota/

Kolacja rybna „Ryba do syta”

Miejsce: W Starym Młynie

Kolacje rybne "Ryba do syta" to cykl imprez, które od lat pozwalają gościom poznać walory kuchni rybnej opartej na potrawach z ryb słodkowodnych, głownie karpia. Ryby pochodzą z rejonu Doliny Baryczy ,głównie nasz produkt lokalny - karp milicki. Na stołach biesiadnych podczas kolacji rybnych znajdzie się wiele potraw serwowanych na zimno i gorąco w różnych kompozycjach smakowych z nutami smaków niepowtarzalnych klimatów kuchni z Doliny Baryczy. Nie zabraknie także wędzonych ryb z wędzarni "W Starym Młynie". Bajeczny wystrój sal biesiadnych jak i dekoracja samych potraw i stołów spełnia wysokie klasy walory estetyczne, który pretenduje do rangi samej biesiady o niepowtarzalnym nastroju.

Kolacja rybna to nie tylko biesiada ale i zabawa taneczna przy rytmach muzyki mechanicznej , która uatrakcyjnia wspólne biesiadowanie w uroczej scenerii Starego Młyna. Bilety - wejściówki po wcześniejszym opłaceniu uprawniają biesiadników do konsumpcji i degustacji bez ograniczeń w myśl idei "Ryba do syta".

10 października /sobota/

Ze skrzydłami czy z płetwami - przyrodnicze warsztaty dla całej rodziny w duchu zero waste

Miejsce: Folwark Jeździecki Jurand

Folwark Jeździecki Jurand zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w kreatywnych warsztatach. Razem zbudujemy kolorowe domki dla najmniejszych stworzeń Doliny Baryczy. Przy naszych pracach pokażemy, jak chronić przyrodę oraz mądrze wykorzystywać jej naturalne zasoby.

Na uczestników dodatkowo czekać będą takie atrakcje, jak przejażdżki bryczkami, edukacyjna salka poświęcona hodowli karpia czy degustacja lokalnych produktów.

10 października /sobota/

Bryczką z ornitologiem w krainie stawów

Miejsce: Ruda Milicka – parking

Zapraszamy na zwiedzanie bryczkami rezerwatu przyrody Stawy Milickie w kompleksie Stawno. Przejazd połączony jest z obserwacją ptaków i przyrody pod fachową opieką ornitologa. W trakcie wycieczki poznają Państwo także historię i tradycje regionu oraz wiele ciekawostek z nim związanych. Na wyposażeniu bryczek są lornetki, z których nasi goście mogą korzystać podczas przejażdżki. Dla uczestników przygotowany jest mały poczęstunek. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia z powodu zbyt małej liczby osób lub ze względu na złą pogodę.

11 października /niedziela/

Bryczki na tropie Baryczy

Miejsce: Folwark Jeździecki Jurand

Wyrusz na poszukiwanie źródeł rzeki Barycz, podążając wzdłuż jej górnego biegu i jej pierwszych dopływów. Poznasz bogactwo przyrodnicze kompleksu stawowego Stawy Przygodzickie. Obszar ten znajduje się w granicach Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, należy do sieci obszarów objętych programem ochrony przyrody Natura 2000 i Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Rychtalskie. Uczestników czeka wiele atrakcji i kontakt z niezwykłą przyrodą tych terenów.

11 października /niedziela/

Noc w pałacu Maltzanów

Miejsce: Siedziba Technikum Leśnego w Miliczu - dziedziniec szkoły

Masz niepowtarzalną okazję, by zwiedzić pałac, który na co dzień jest siedzibą Technikum Leśnego w Miliczu, a przed II wojną światową należał do znamienitego śląskiego rodu Maltzanów. Sala balowa, gabinet owalny, dziedziniec herbowy – to miejsca, które po latach świetności jeszcze dzisiaj mogą zachwycić swoją formą architektoniczną i wystrojem. Dla zwiedzających otworzymy nieużywane na co dzień przejście, opowiemy również o zaginionych perłach hrabiny von Maltzan, które są tematem pasjonującej legendy i do dziś rozpalają wyobraźnię poszukiwaczy skarbów w Dolinie Baryczy.

11 października /niedziela/

Ptaki Wokół Nas

Miejsce: ścieżka edukacyjna w kompleksie Ruda Sułowska. Miejsce zbiórki - główny parking przed Zakładem Rybackim

Zobacz i usłysz jeden z najcenniejszych skarbów Stawów Milickich, jakim są ptaki. Poznaj ich ekologię i biologię lęgową. Dowiedz się, jakie zależności łączą je z gospodarką stawową i dlaczego hodowla ryb jest tak ważna. Naucz się je obserwować i rozpoznawać. Spacer z ornitologiem ścieżką edukacyjną w kompleksie rezerwatu przyrody Ruda Sułowska przybliży niesamowity świat ptaków i być może rozbudzi w Tobie nowe hobby. Ornitolog podczas wędrówki udostępnia lunetę. Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwość wypożyczenia lornetek.

11 października /niedziela/

Niedziela z produktem regionalnym Doliny Baryczy

Miejsce: Karczma&Hotel*** Górecznik

Zapraszamy na spotkanie z doskonałymi produktami regionalnymi z Doliny Baryczy oraz ich wytwórcami. W jednym miejscu zgromadzimy najciekawsze produkty lokalne - również te spod znaku Dolina Baryczy Poleca - dzięki którym poznasz bogactwo smaków i tradycje kulinarne tego regionu. Serdecznie zapraszamy!

 

Dni Karpia 2020 3

 

Program Dni Karpia edycja 2020 już dostępny na nowej stronie www.dnikarpia.barycz.pl.
 
Na jubileuszową 15. edycję zaplanowano ponad 80 wyjątkowych wydarzeń trwających od września do listopada przez 11 weekendów.
 
Zapisy na wydarzenia trwają – koordynator Dni Karpia - Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" zaprasza do planowania jesieni w Dolinie Baryczy.

 

Dni Karpia 2020 2
 

Dni Karpia 2020 4

 

 

 

 

Milicz i Dolina Baryczy Stawy Milickie

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com