Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc

Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc

Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc

   Bydgoska Wenecja, średniowieczna starówka w Toruniu, Chełmno - Miasto zakochanych i uzdrowiskowy Inowrocław. To tylko niektóre z miejsc, jakie odkryć mogą turyści na Kujawach i Pomorzu.

   Kubek gorącej kawy i pyszne śniadanie nad Brdą – czy można wymarzyć sobie lepszy piątkowy poranek? O tym jak bajeczne jest województwo Kujawsko-Pomorskie przekonałem się podczas weekendowego pobytu w regionie, korzystając z krajowego połączenia lotniczego pomiędzy Bydgoszczą a Krakowem, a jest ono zachęcające do odwiedzenia tego regionu z uwagi na idealne dopasowanie godzin wylotu i powrotu. Przy okazji spotkania z gospodarzami regionu oraz lotniska, zwiedziłem miejsca o których do tej pory wyłącznie słyszałem. Teraz mogę z pełnym przekonaniem zaprosić do Bydgoszczy, wiedząc jak wiele to miasto jak i cały region ma do pokazania. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Przekonywałem się o tym na każdym kroku. 

 

Bydgoszcz na weekend 2

 

Połączenie lotnicze Bydgoszcz-Kraków to znakomita oferta dla osób, które chcą w czasie weekendu poznać atrakcyjny region Kujawsko-Pomorski. W regionie są niepowtarzalne miejsca takie jak Exploseum, tężnie w Ciechocinku, czy bogaty w zabytki Toruń. W regionie zakocha się wielu turystów, a już na pewno oczaruje swoim urokiem. Wybierając się na zwiedzanie, nie unikniecie chęci zrobienia wielu zdjęć. 

 

Podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc.

Dzięki tak dużej różnorodności województwa nawet weekendowy pobyt może być pełen wrażeń. Wycieczkę można dopasować do ulubionego stylu wypoczywania: zwiedzać historyczne miejsca, pływać kajakiem, jeździć rowerem, wybrać się na letnie wędrówki czy kulinarne odkrycia. Połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Bydgoszczą jest jak specjalne zaproszenie skierowane do mieszkańców Małopolski by zechcieli odwiedzić Kujawsko-Pomorskie. 

Zainteresowanie krajowymi połączeniami lotniczymi ciągle rośnie. Dzięki nim, na drugi koniec Polski, możemy dostać się w niemal godzinę, podróż trwa kilka godzin krócej niż samochodem, czy pociągiem.

Połączenie z Krakowa do Bydgoszczy umożliwia pokonanie niemal 600-kilometrowej trasy podczas trwającego godzinę, komfortowego lotu. Biznesowe, jak i turystyczne walory Kujaw są teraz na wyciągnięcie ręki mieszkańców Małopolski. 

Fontanna Potop Bydgoszcz

 

Kujawsko-Pomorskie okazało się regionem z wieloma ciekawymi miejscami czy obiektami. Wiele jeszcze czeka na swoje odkrycie przez rzesze turystów, natomiast te które będą zapewne magnesem do odwiedzin i głębszego poznania całej okolicy, to z całą pewnością są:

 

 

Bydgoszcz i klimatyczna starówka z zabytkowym mostem, dużą ilością zieleni i fontanną "Potop"

 

Bydgoszcz na weekend 1

 

 

 

Exploseum w Bydgoszczy

   Oddział Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, prezentująca architekturę przemysłową III Rzeszy na obszarze DAG Fabrik Bromberg (jednego z największych przedsiębiorstw zbrojeniowych III Rzeszy wzniesionego na okupowanych ziemiach polskich), wraz z podziemną trasą turystyczną. Ekspozycje dotyczą historii koncernu DAG, którego założycielem był Alfred Nobel, fabryki DAG Bromberg, wojskowości, uzbrojenia, materiałów wybuchowych, a także pracy przymusowej na terenach III Rzeszy, ruchu oporu, konspiracji i sabotażu.Exploseum należy do miejskiego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy TeH2O oraz jest punktem kotwicznym Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ERIH.

 

Exploseum Bydgoszcz 2

 

 

 

Muzeum Mydła i Historii Brudu

W Muzeum Mydła i Historii Brudu odbędziesz podróż, w której przeniesiesz się ze średniowiecznej łaźni do Kolonialki u Dziadziusia Ażurowego. Co więcej, sam staniesz się artystą - w ramach Warsztatów Mydlanych zaprojektujesz i wykonasz własne mydło, które oczywiście zabierzesz ze sobą do domu jako pamiątkę magicznych chwil spędzonych w naszym Muzeum!  Muzeum odwołuje się do wiekowej bydgoskiej tradycji produkcji mydła. Tutaj poznasz historię i tradycje oraz dowiesz się który kraj dbał o czystość a w którym smród był czymś naturalnym. 

 

Muzeum Mydla i Brudu w Bydgoszczy 1

 

 

 

Muzeum Toruńskiego Piernika

   Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu - Muzeum Toruńskiego Piernika. Interaktywne, multimedialne muzeum, którego siedzibą jest dawna fabryka pierników. W poprzemysłowych wnętrzach dawnej fabryki utworzona została ekspozycja, dzięki której goście odwiedzający Muzeum mogą poznać poszczególne wątki tematyczne związane z historią piernikarstwa. W sali warsztatowej zwiedzający stworzą własne pamiątkowe pierniki z oryginalnego ciasta oraz mają okazję spróbować piernego przysmaku przygotowanego przez Fabrykę Cukierniczą "Kopernik" - najstarszą fabrykę pierników w Polsce.

 

Torun Muzeum Piernika 1

 

 

Chełmno - miasto zakochanych

Chełmno położone jest malowniczo na dziewięciu wzgórzach Wysoczyzny Chełmińskiej nad Wisłą, w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego. Szczyci się wspaniałą historią, a także oryginalnymi zabytkami.

 

Chełmno miasto Zakochanych 2

 

 

 

Złotniki Kujawskie - Lovenda Kujawska

Największa plantacja lawendy na Kujawach i jedna z większych w Polsce - ok. 0,5 ha lawendowego pola. Lovenda Kujawska to gospodarstwo agroturystyczne zajmujące się uprawą lawendy i jej przetwarzaniem wyjątkowe i zaciszne miejsce wśród pól, łąk i jezior w samym sercu Kujaw. Na plantacji prowadzone są warsztaty rękodzielnicze, kosmetyczne i kulinarne z lawendą w roli głównej pokazy destylacji olejku lawendowego, prelekcje na temat uprawy i wykorzystania lawendy, zwiedzanie plantacji i prezentację różnych odmian lawendy.

 

Tuczyno Lawendowa Kraina 2

 

 

 

Park Solankowy i Tężnie w Inowrocławiu

  Park Solankowy jest największą atrakcją Inowrocławia. Mieszczą się tu wszystkie obiekty uzdrowiskowe, sanatoria, tężnia oraz park linowy. Kuracjusze i turyści mają do dyspozycji rozległy park z wieloma kilometrami alejek spacerowych, biegnących także przez most nad stawem. Tężnia solankowa ustępująca swoją wielkością tylko tej w Ciechocinku.

 

Inowroclaw Park Solankowy Teznie 4

 

 

 

Zabytkowe Młyny Rothera

  Obecnie obiekt jest po remoncie. Wkrótce w młynie, spichrzach mącznym i zbożowym, kotłowni i łazienkach rozpocznie się etap aranżacji i wyposażania wnętrz. Już teraz można w pełni korzystać z tarasu z fontannami. Młyny w budowie to także tworzący się zespół, którego zadaniem jest stworzenie oferty instytucji. Wsłuchując się w potrzeby mieszkańców, przygotowano to miejsce dla nich i wspólnie z nimi. Miejsce, gdzie twórczo i aktywnie spędzą czas i odpoczną. Miejsce wyznaczające kierunek nowoczesnego uczestnictwa w kulturze i zarządzania kulturą. Miejsce, które stanie się sercem Bydgoszczy.

 

Zabytkowe Młyny Rothera Bydgoszcz

 

 

Port Lotniczy im Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy

 

Port Lotniczy im Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy

 
 
 
 
Tuczyno Lawendowa Kraina 1
 
 
 
Bydgoszcz kajaki na rzece
 
 
 
Bydgoszcz na weekend 1
 
 
 
Chełmno miasto Zakochanych 1
 
 
 
Exploseum Bydgoszcz 1
 
 
 
 
Inowroclaw Park Solankowy Teznie 1
 
 
 
 
Inowroclaw Park Solankowy Teznie 3
 
 
 
 
Muzeum Mydla i Brudu w Bydgoszczy 3
 
 
 
 
Muzeum Mydla i Brudu w Bydgoszczy 2
 
 
 
 
Torun krzywa wieża
 
 
 
 
Torun Muzeum Piernika 2
 
 
 
 
Torun tłumy na starówce
 
 
 
 
Torun wycieczka
 
 
 
 
opracowanie & foto Albin Marciniak
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com