Władysławowo idealne nie tylko na lato

Władysławowo idealne nie tylko na lato

Władysławowo idealne nie tylko na lato

 

   Po trudach związanych z nauką w szkole, studiowaniem lub pracą każdy potrzebuje naładować akumulatory i wypocząć. Nic tak dobrze nie pozwala na relaks jak wizyta nad morzem. Szum fal, śpiew mew i prozdrowotny zapach jodu pomoże w zregenerowaniu sił.

 

Władysławowo

 

Nadmorskie kurorty kojarzą się zazwyczaj z letnim wypoczynkiem, w piękną słoneczną, upalną pogodę, jednak miejscowości takie jak Władysławowo mają turystom do zaoferowania znacznie więcej niż plaża i morze. Czyni to tę miejscowość wyjątkowo atrakcyjną o każdej porze roku, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

 

 

Najsłynniejsze atrakcje Władysławowa

Jak każde nadmorskie miasto Władysławowo może pochwalić się przepiękną plażą. Warto podkreślić, że dzięki jej atutom uchodzi ona za najlepszą nad całym polskim morzem. Należą do nich m.in.: szerokość czystość oraz żółty odcień piasku, który nie jest zanieczyszczony kamieniami czy kawałkami roślinności Turyści chwalą także to, że na niemalże całej długości plaży morze ma dno pokryte piaskiem. To z kolei przekłada się na możliwość znalezienia prawdziwego skarbu polskich plaż – bursztynu.

Położenie nad morzem wymusiło niejako budowę w latach 1935-1938 portu morskiego Władysławowo i jest on jednym z największych na Bałtyku. Pełni również ważną rolę pod względem obsługi kutrów rybackich, będąc miejscem ważnym logistycznie. Tutaj właśnie załogi żeglarskie mogą zaopatrzyć się w paliwo, wodę czy prowiant, dokonać napraw i remontów statków. Port pełni funkcję morskiego przejścia granicznego do portów łotewskich, litewskich i skandynawskich. Wszystko to czyni go doskonałą bazą dla rejsów po Bałtyku.

 

 

Barwny świat zwierząt

W Porcie Władysławowo znajduje się niezwykle ładne i barwne miejsce – motylarnia, będąca domem dla kilkudziesięciu gatunków motyli z różnych zakątków świata. Nie są one jednak zamknięte w klatkach, ale swobodnie latają obok odwiedzających. Turyści mogą poczuć się jak w dżungli, zrelaksować się i z bliska przyjrzeć przepięknym okazom.

Funkcję edukacyjną i rozrywkową pełni Ocean Park w którym możliwy jest spacer po dnie oceanu i spotkanie modeli jego mieszkańców, zwiedzanie wioski rybackiej czy samodzielne łowienie ryb. Jest to także wodny plac zabaw.

 

 

Spacer po mieście

Będąc we Władysławowie trzeba koniecznie odwiedzić Aleję Gwiazd Sportu – promenadę w której to kryje się 48 mosiężnych gwiazd na których wygrawerowane są imiona, nazwiska i dyscypliny sportowców. Dla miłośników sztuki architektonicznej cennym zabytkiem będzie kościół Wniebowzięcia NMP czy Dom Rybaka. Ten drugi powstał jako hotel dla rybaków, a obecnie znajduje się w nim Urząd Miasta z dwoma tarasami widokowymi, z których widać panoramę miasta, morze, Przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską.

 

Atrakcje pobliskich miejscowości, które warto odwiedzić podczas wizyty we Władysławowie

 

 

Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych

 

Władysałwowo mewa

 

Jest to szlak, który obejmuje miejsca związane z wojną i obecnością wojsk na terenie powiatu Puckiego. W jego skład wchodzi ponad 80 miejsc oraz budowle obronne, mogiły, miejsca bitew i pomniki.

 

 

Muzeum „Kocham Bałtyk” w Swarzewie

Wszyscy miłośnicy polskiego morza muszą odwiedzić to muzeum, które je promuje. Jedną z unikatowych wystaw są Morskie Murale 3D, dzięki którym każdy może pogłaskać bałtyckiego morświna czy fokę. Dla najmłodszych interesująca będzie wystawa Morze z klocków Lego, w której znajdują się konstrukcje niebędące częściami żadnych zestawów.

 

 

Latarnia Morska Rozewie

Nieodłącznym elementem wizyty nad morzem jest zwiedzanie latarni morskiej. Ta w Rozewie jest wyjątkowo atrakcyjna, oprócz pięknego widoku, historii i pełnionej niegdyś ważnej funkcji, w środku możliwe jest obejrzenie wystawy latarni morskich w Polsce. Może to być początek wyprawy tropem latarni morskich.

 

 

Polskie morze o każdej porze

Władysławowo jest doskonałym miejscem na spędzenie wypoczynku zarówno latem, jesienią jak i w każdej innej porze roku. Oczywiście wizyta nad morzem w pełni letniego sezonu jest przyjemnym doznaniem, ale równie trafioną decyzją będzie przyjazd jesienią czy nawet zimą, kiedy to w powietrzu jest najwięcej jodu. Podróżom do Władysławowa na urlop poza sezonem letnim sprzyja mnogość i zróżnicowanie ośrodków wypoczynkowych, potwierdza to przeszło 2000 ośrodków noclegowych dostępnych na portalu turystycznym fajenwczasy.pl. Obok typowo letnich kwater znajdują się oferujące wiele atrakcji i możliwości całoroczne hotele nad morzem, dzięki czemu można korzystać z wielu atrakcji - restauracji, stref SPA i Wellness, aninacji dla dzieci -na terenie hotelu. Czas można tutaj spędzić w miły sposób z rodziną, przyjaciółmi czy romantycznie – we dwoje.

 

 

 

Latarnia morska w Rozewiu

Czytaj więcej...

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com