Skoki spadochronowe

Skoki spadochronowe – zobacz Polskę z wyjątkowej perspektywy!
 
 
   Lubisz niezwykłe rozrywki? Chcesz przetestować swoją odwagę? W takim przypadku doskonałym wyborem mogą być skoki spadochronowe! Nie musimy jednak wcale uczestniczyć w specjalnych szkoleniach, aby zanurkować w niebo. Wystarczy, że wybierzemy dla siebie skoki w tandemie!
 
 
 
 
   Do skakania ze spadochronem w tandemie wcale nie potrzebujemy dużo. Wystarczy, że wykonamy rezerwację przez internet na skok tego rodzaju, a potem przyjedziemy w wyznaczonym dniu i godzinie do ośrodka, który zajmuje się organizacją takich przedsięwzięć. To właśnie łatwa dostępność skoków spadochronowych w tandemie spowodowała, że obecnie są one tak popularne.
 
Na czym polegają skoki spadochronowe w tandemie?
 
Skoki tandemowe odbywają się w dwójkę, a dokładnie biorą w nich udział pilot tandemu oraz pasażer. Pilot to instruktor, który ma na swoim koncie wiele podobnych skoków. To właśnie on odpowiada za techniczną obsługę spadochronu. Z kolei pasażerem może stać się niemalże każda osoba, która spełni odpowiednie wymagania i będzie na tyle odważna, aby zrobić krok w przestworza.
Pasażer z pilotem połączeni są uprzężą tandemową. Podczas skoku stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe, które są w stanie utrzymać dwie osoby jednocześnie. Dla maksymalnego bezpieczeństwa stosuje się także spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe.
 
Poczuj swobodne spadanie na swojej skórze
 
Zdecydowanie najbardziej ekscytującym momentem podczas skoku spadochronowego jest tak zwane swobodne spadanie. To termin odnoszący się do spadania bez otwartego spadochronu, czyli następuje on od razu po wyskoku z lecącego samolotu. Wówczas jako pasażer tandemu możemy poczuć te emocje, które towarzyszą profesjonalnym skoczkom spadochronowym – bez potrzeby brania udziału w szkoleniach czy badaniach lekarskich.
Czas swobodnego spadania zależy od tego, z jakiej wysokości zostanie wykonany skok spadochronowy. Najczęściej skoki tandemowe wykonuje się z wysokości 3000 lub 4000 metrów, co przekłada się na 30 lub 60 sekund swobodnego spadania. Potem pilot otwiera spadochron i przez kilka minut opadamy już w kierunku poniższego lądowiska. Lądowanie jest miękkie i nie powoduje ryzyka urazów.
 
Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?
 
W skokach spadochronowych w tandemie może wziąć udział niemalże każdy, kto ma na to ochotę. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma potrzeby brania udziału w szkoleniach czy w badaniach lekarskich. Nie ma też ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci i młodzieży konieczne jest przedstawienie pozwolenia od rodzica czy opiekuna.
Nie oznacza to jednak, że skoki spadochronowe w tandemie nie mają w ogóle żadnych przeciwwskazań. Dotyczą one przede wszystkim takich schorzeń jak epilepsja, niestabilność kręgosłupa, ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa, wrodzona łamliwość kości. Także skakać nie mogą osoby mające powyżej 100 kilogramów ze względu na ograniczenia sprzętowe.
Do skoku spadochronowego w tandemie zaprasza Skydive – Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego, który ma siedzibę na lotnisku Kruszyn we Włocławku. Także organizuje skoki tandemowe w Przasnyszu, Pruszczu Gdańskim i w Gliwicach. Z cennikiem skoków spadochronowych można zapoznać się na tej stronie.
 
 
 

 

 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com