Camping w luksusowej formie – czym jest glamping?

Camping w luksusowej formie – czym jest glamping?

 

   Nie od dziś wiadomo, że odpoczynek na świeżym powietrzu i kontakt z naturą potrafią obniżyć poziom stresu i sprawić, że ludzie czują się bardziej wypoczęci. To właśnie dlatego camping nie ma sobie równych jako forma wakacyjnego wyjazdu bardzo różniąca się od spędzania czasu w zamkniętych hotelowych pomieszczeniach. Ci, którzy nie są przekonani do campingu, zazwyczaj zarzucają mu jedno – niewygody związane na przykład z brakiem dostępu do prywatnej łazienki. Glamping jednak zapewnia to, a nawet wiele więcej, w tym praktycznie wszystkie dodatkowe usługi hotelarskie, jakie można znaleźć w najczęściej wybieranych ośrodkach.

 

Glamping

 

 

Glamping, czyli glamour camping

Określenie glamping powstało z połączenia słowa glamour, oznaczającego luksusowy oraz camping. Odnosi się więc dosłownie do luksusowego campingu, którego główną różnicę w porównaniu z tradycyjnym biwakiem widać już po używanych namiotach. Co ważne, na nowoczesnych campingach można wynajmować nie tylko namioty, ale także domki, a nawet kampery. Jeżeli wybierze się namiot, zazwyczaj różni się on znacznie od modeli sportowych, które rozbija się podczas biwaków.

 

glamping 2

 

Namioty te są przede wszystkim wysokie na tyle, że można się w nich poruszać na stojąco. To duże ułatwienie – ciągłe schylanie, czy nawet wchodzenie do namiotu na kolanach, czyni z niego jedynie miejsce do snu. Kolejna kwestia to powierzchnia, która najczęściej podzielona jest na kilka pomieszczeń, dzięki czemu w namiocie mieści się cała rodzina.

Twoje wakacje z Vacanceselect to możliwość wyboru campingów z prywatnymi łazienkami i kuchniami. Nawet w namiotach może być dostępna bieżąca woda! Nowoczesne campingi poza luksusową formą noclegu oferują często wiele dodatkowych usług, jak regularne sprzątanie czy dostawa pod drzwi domku gotowych posiłków. Wiele tego rodzaju ośrodków udostępnia gościom atrakcje takie jak baseny, sauny, czy SPA – wszystko na terenie campingu.

 

Luksusowe kempingi dla par i rodzin z dziećmi

Wygodne namioty z widokiem na morskie fale lub górskie krajobrazy to świetny i częsty wybór noclegu na romantyczne wyjazdy we dwoje. W takim miejscu można naprawdę odciąć się od codzienności, zapomnieć o obowiązkach i solidnie wypocząć z bliską sobie osobą. Glamping i nowoczesne campingi to także częsty wybór rodzin z dziećmi. Przy małych dzieciach trudniej jest wybrać się na tradycyjny biwak. Jego luksusowa forma, w której można liczyć na przykład na stały dostęp do bieżącej wody, znacznie ułatwia organizację takiego rodzinnego wyjazdu.

 

Rodziny podróżujące z dziećmi wiedzą dobrze, że często nie przepadają one za nocami spędzanymi w hotelu. Zupełnie inaczej jest jednak z odpoczynkiem na świeżym powietrzu. Wybierając się z dzieckiem na camping, można zapewnić mu przyjemne wakacje, sprytnie odwrócić jego uwagę od technologii jak telewizor czy komputer i zachęcić do aktywności. Wiele campingów proponuje różnego rodzaju atrakcje specjalnie dla najmłodszych, jak płytkie baseny, boiska, place zabaw, czy nawet różnego rodzaju zajęcia i zabawy z animatorem.

 

glamping 3

 

Glamping w Polsce i za granicą – gdzie warto jechać?

Lata temu gdy młodzi ludzie rozpowszechnili ideę biwaków, zwykle nie były to dalekie wyjazdy. Wystarczyło wybrać się w miejsce oddalone od miasta, najlepiej z ładnym widokiem, dostępem do jeziora, albo nawet osadzone w środku lasu. Wiele miejsc, które dziś oferują luksusowe campingi na terenie Polski, stawia właśnie na kontakt z naturą. To on pozwala solidnie wypocząć, zebrać siły i skorzystać z wyjazdu w pełni.

Camping tak samo jak glamping stał się z czasem także formą podróży zagranicznych. Co ciekawe, bywają one tańsze od kosztów związanych z wynajęciem pokoju hotelowego. Szczególnie często na campingi wybierane są kraje o ciepłym klimacie, który sprzyja nieprzerwanemu przebywaniu na świeżym powietrzu, albo o malowniczych widokach, które podziwiać można od rana do późnej nocy i to z własnego namiotu. Mowa między innymi o ciepłej Chorwacji albo Hiszpanii. Popularne są także campingi we Włoszech albo Portugalii. Szwajcaria to miejsce polecane pod kątem niepowtarzalnego widoku na alpejskie góry. Warte uwagi są także krajobrazy Austrii, szczególnie jeśli można obejrzeć je z namiotu. Dziś właściwie w każdym kraju, w którym pojawiają się turyści, znajdują się także i campingi o różnym standardzie.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com