Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 
11 lat Klubu Podróżników Śródziemie
 
ranking podziemi TOP.baner
 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 


archiwum 2013


rejestracja uczestników akcji
Czyste Tatry 2013

Trwają  przygotowania do kolejnej edycji akcji "Czyste Tatry".
Mając deklaracje udziału i pomocy instytucji pierwszej edycji, w roku 2013 akcja będzie miała jeszcze większy wymiar i zasięg.
W porozumieniu ze stroną Słowacką także i po stronie naszych sąsiadów wyruszą na szlaki wolontariusze z workami.
Rówień Krupowa ponownie stanie się miejscem integracji wszystkich uczestników a dodatkowo zapłonie w sobotni wieczór ognisko. Ściana wspinaczkowa, warsztaty, kuchnia polowa, kino w namiocie cyrkowym to tylko cząsta tego co dla Was przygotowujemy.
Od czwartku do niedzieli towarzyszyć będzie kiermasz otdoorowy, wieczorami posłuchać będzie można opowieści himalaistów z wypraw w góry na wszystkich kontynentach.
W piątkowy i sobotni wieczór, na scenie pojawią się ulubieni wykonawcy wielu podróżników i górskich pasjonatów.
Po tegorocznych doświadczeniach i dużym zainteresowaniu, w przyszłym roku zaskoczymy Was ilością miłych niespodzianek.
Fantastyczni ludzie i szalenie miła atmosfera wśród wolontariuszy pierwszej edycji akcji, pozwala mieć głęboką nadzieję na ponowne udane spotkania na czystych tatrzańskich szlakach.
Co ma to na celu?
Sam gest i czas jednoczesnej obecności tak dużej liczby ludzi na tatrzańskich szczytach jest czysto symboliczny. Chodzi wyłącznie o to by za pomocą tej akcji zwrócić uwagę ludzi na zagadnienie rozważnego korzystania z uroków gór. To będzie czas, gdy znów w Tatry wyjadą na wakacje tysiące osób. Chcemy by, zanim wyruszą na szlaki, dowiedzieli się w sposób prosty i przystępny, czym są tatry, kto w nich mieszka a także jak przygotować się do górskich wędrówek. Dzięki tej akcji postaramy się dotrzeć poprzez media do szerokiego grona odbiorów, którym będziemy przypominać, że w Tatrach, my ludzie, jesteśmy tylko gośćmi i zawsze powinniśmy się zachowywać z rozwagą i szacunkiem dla otaczającej nas przyrody.  Nie od dziś wiadomo, że Tatry są koszmarnie zaśmiecane przez nieodpowiedzialnych turystów. Musimy wreszcie rozgłosić w całym kraju, że tak nie wolno robić! Liczę na to, że druga edycja naszej akcji stanie się swego rodzaju narodową lekcją właściwego zachowania w górach.
Rejestrację prosimy nadsyłać maksymalnie do końca czerwca .
Zapraszamy Was w dniach 4-7 lipca 2013
Sprzątanie i finał na szczytach 6 lipca godz. 14.00


W sprawiach rejestracji uczestników, basecamp, wolontariuszy i wystawców:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 506 918 166


Do akcji dołączy blisko 1500 harcerzy  ZHP, Domy Dziecka i żołnierze z 6 BPD Kraków

rejestracja uczestników akcji
Czyste Tatry 2013
do tej pory udział potwierdziły

- 1152 -

osoby

czyste-szlaki
Do wszystkich osób nadsyłających zgłoszenia.
Bardzo proszę uważnie przeczytać poniższe informacje przed wysłaniem maila ze zgłoszeniem.

 

Akcja "Czyste Tatry" cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Aby uniknąć wpisów "dla żartów" czy innych nie związanych z tematem, lista osób będzie w pełni moderowana. Nazwiska osób oraz nazwy Teamów czy klubów dodawane będą przez moderatorów na podstawie zgłoszeń mailowych na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule proszę wpisać "Biorę Udział"
W treści maila: Imię i Nazwisko, nazwę użytkownika "nick" podanego przy rejestracji,  nr. kontaktowy, nazwa teamu lub klubu (opcjonalnie), wybrana nazwa szczytu lub doliny.
Nie wybieramy za Was i nie sugerujemy, to jest Wasz wybór dostosowany do umiejętności i kondycji.
W zgłoszeniu prosimy o podawanie rozmiarów koszulek (bezpłatnie dla wszystkich uczestników)
UWAGA - dotyczy to każdej zgłaszanej osoby .
W ten sposób tworzymy "Listę Wyjść i Powrotów" jaką przekażemy w dniu akcji dyżurnemu ratownikowi TOPR.
Bezpieczeństwo ponad wszystko !.
Aby dołączyć do akcji na szczytach oznaczonych "Asekuracja" należy w mailu podać nazwę KW oraz Nr Legitymacji.
Ze względów bezpieczeństwa prosimy o podanie nr. kontaktowego jaki zostanie przekazany TOPR wraz z listą uczestników.
Prosimy o przemyślane zgłoszenia w myśl powiedzenia "Mierz siły na zamiary"
Bezpieczeństwo ponad wszystko !!!
zapraszamy gorąco

Chętnych na rozbicie namiotów na Równi Krupowej prosimy o podanie informacji o wielkości namiotu i ilosci osób.
Pole namiotowe wraz z węzłem sanitarnym udostępnimy dla zgłoszonych uczestników akcji od 4.07 godz. 16.00 do 7.07 godz. 16.00

Dokładny opis szczytu po kliknięciu na jego nazwę.
Dostępność szczytów podzieliliśmy na stopnie trudności:

/0/ - dostępny dla każdego niezależnie od doświadczenia
/1/ - dostępny dla turystów z doświadczeniem w dowolnych pasmach polskich gór
/2/ - średnio trudne drogi dla turystów tatrzańskich
/3/ - drogi trudne, wymagające doświadczenia



Wolontariusze w Base Camp
(także czekamy na kolejne osoby chcące pomóc w bazie 4-7.07)
- Karolina Zięba
- Radosław Pasek
- Aleksandra Ślusarz
- Jarosław Wójcik
- Mirosław Brzozowski
-
Katarzyna Dąbrowska
- Rafał Zięba nick:Raffee
- Leon Raszyk nick: greenJ&W
- Monika Mordak nick: moniula
- Dariusz Czechowicz nick "humanitas"


Przewodnicy Tarzańscy
biorący udział w akcji i bezpłatnie prowadzacy grupy w dniu akcji (domy dziecka, ośrodki wychowawcze, szkoły itp):
- Krzysztof Zięba Drzymalski
- Hubert Jarzębowski
- Ewa Łukaszczyk
- Agnieszka Szymaszek
- Filip Liszkowski
- Michał Ślusarczyk


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - Pokojowy Patrol


Anna Michałowska
Ilona Paluch
Monika Poszalska
Michał Kucharski
Arkadiusz Winiatorski
Arkadiusz Zalech
Remigiusz Fulara
Marzena Michalak
Jagoda Czerwiec
Olimpia Malina
Anna Orzech
Marianna Urban
Patrycja Skoczylas
Andrzej Moskalik
Ryszard Ligiera
Joanna Przybylska z synem
Aleksandra Nowakowska
Jan Kotwa
Adriana Sadowińska
Anna Matosek
Monika Daniluk
Marta Gładysz
Krzysztof Skarżyński
Magdalena Wójcik

Siemacha SPOT Ptaszyckiego
Małgorzata Makocka
Natalia Jewuła
Przemysław Madejski
Krzysztof Kwiatkowski
Damian Chmiel
Gabriela Włodarczyk
Aleksandra Włodarczyk
Paulina Kaczor
Karol Koper
Gabriela Ciesielska
Aleksandra Strojna
Marcelina Nowak
Natalia Kowalczyk
Maja Kowalczyk
Julia Kubic
Opiekun: Krzysztof Fiszer


SIEMACHA Spot Mogilska
ANGELIKA HRABIA
NATALIA SADOWSKA
JOANNA TABAK
ANGELIKA WARSZAWSKA
NATALIA FLORCZYK
MATEUSZ WARSZAWSKI
MATEUSZ BUŁKA
NATALIA KOPEĆ
DAWID MATUSIK
MARTYNA ADAMSKA
NATALIA CIESZKOWSKA
ADAM NAWROCKI
Opiekun : EDYTA LIGAS

SIEMACHA Spot Kozłówek
Szymon Wesołowski
Dawid Rzymek
Kuba Czarnecki 
Tomek Czarnecki
Nikola Smorolli
Piotr Zięba
Krzysiek Krzak
Szymon Klocek
Patrycja Chlipała
Wiktoria Nowakowski
Marlena Adamczyk
Kuba Krzak
Patrycja Piotrowska
Opiekun: Kamil Nowakowski


SIEMACHA Spot Długa
Maria Guz
Daniel Ożóg
Robert Pawlak
Katarzyna Rokosz
Jakub Lempart
Joanna Kominiak
Karolina Nowak
Magdalena Kalinka
Agata Kalinka
Agnieszka Szczurek
Aniela Oleszek
Adrian Kwoka
Krzysztof Ślósarczyk
Joanna Święs
Andrzej Chachlowski
Opiekun: Dominik Mojżyszek



SIEMACHA Spot Bonarka

Ernest Jach
Olivia Kumiega:
Liana Dominika:
Kuba Surmacz:
Karolina Ogonowska
Jabłońska Aneta
Alicja Leśniak
Dariusz Łoziński
Przemysław Kaźmierczak
Opiekun : Filip Kaszyński


SIEMACHA Spot Tarnów
Kinga Dudek      
Mateusz Indyka     
Dariusz Wójcik    
Natalia Madejska     
Sebastian Łabuz   
Marek Kozioł      
Wiktor Bakun       
Jakub Mikuła       
Alekasandra Mikuła       
Barbara Niemiec      
Sebastian Tokarczyk      
Patrycja Mitera      
Marek Wójcik    
Opiekun:  Dariusz Wojna



Błyszcz /1/

- Agnieszka Świerc Nick: Agaa
- Agata Trzcionka nick Ciona
- Aneta Abramowska login Andziae
- Teresa Szablowska, terka
- Karolina Tytro
- Magdalena Wójcik
- Anna Wyczołek
- Damian Możdżeń "Charlie Batman"
- Anna Kulak, sensual
- Maciej Cukier,  "szugar"
- Mateusz Urbaniak matt 737
- Damian Panczak
- Michał Szczurek Morgred
- Kwak Mateusz. nick: kwaku13
- Natalia Haszczyc "nick" talastrogg

Buczynowe Czuby /3/

- Jakub Mrowca nick: Mrowczyk23

Buczynowa Strażnica /3/

- Mariusz KLIŚ - "Milicjant" Team 6BPD
- Sylwester NOWAK - "Sylwek" Team 6BPD
- Tomasz KONOWOŁ - "Eryk" Team 6BPD

Boczań /0/

-  Agnieszka Adamczyk: gabemi TEAM SP KRK
-  Emilka Adamczyk: operetta TEAM SP KRK
- Jolanta Grabowska,: Jola1504  z synem TEAM SP KRK
- Patryk Grabowski, : Patryk1504  TEAM SP KRK
- Danuta Rak, danza  TEAM SP KRK
- Eliza Małek, elizabeta  TEAM SP KRK
- KATARZYNA GAJDA, NICK: EmilkaGa TEAM SP KRK
- EMILIA GAJDA, NICK: EmilkaGa1 TEAM SP KRK
- SZYMON GAJDA, Nick: Szymi  TEAM SP KRK
- Marcin Bylina nick: Marti  TEAM SP KRK
- Dorota Dudys nick: Doris TEAM SP KRK

Beskid /0/

- Artur Cetnarowicz artek312
- Małgorzata Pietrusza gosza.p
- Justyna Skotnicka skoti
- Marcin Adamczuk adapter777
- Adriana Kubala nick: ada84
- Wojtek Różowski "Gunarson"
- Staszek Halat, nick: Albercik
- Adam Kracoń nick: maly
- Anna Lempart Nick: Mariolka
- Tomasz Maciejczyk, NICK: sardyna0
- Tomasz Jedynak , nick - jedyn
- Bartek Jedziniak "Miś Jogi"
- Stanisław Białecki- vlade7
- Justyna Juszczyk "candy"
- Tomasz Świątek Nick "franek"
- Rafał Smoła , nick Małpa

Ciemniak /1/
- BRODZICKI WOJCIECH nick .WOJTAS1
- Hanna Gąsiorek, hanka82
- Agnieszka Gąsiorek, aga82
- Michał Siemiński (siemion)
- Jakub Jurkowski nick Kubuś team Dzikie3Dzieci
- Joanna Jurkowska nick Asia team Dzikie3Dzieci
- Urszula Kępa, kempix
- Małgorzata Piwowarczyk, mp
- Monika Szumiec ,nick: Ciemka

Cubryna
Nie prowadzą na nią szlaki turystyczne, wymagana jest dobra znajomość topografii i orientacja w terenie.

- Gabriela Domogała, Serengail,
- Aldona Wawer, Donka
- Agnieszka Baran "waranek"
- Szymon Kordyaczny "aiken"
- Kalina Stachowiak nick Kalina Stachowiak
- Jolanta Knecht nick Jola Knecht
- Łukasz Komorowski
- Jakub Czajkowski nick: kubaczajkowski
- Janusz  Głąb nick: ronin
- Krzysztof Ropek nick Jahoo
- Michał Skrzypek Ave
- Natalia Loranc nick: Natalii
- Paulina Pycior, nick Paulka
- Bartłomiej Górowski "Kruk"
- Małgorzata Borkowska, nic: Rita

Czerwone Wierchy /1/
podzielone na szczyty
- Joanna Sidelnikow, nick- asia.sid
- Adam Skura, nick: skuadam
- Beata Michalska Nick:BeataM
- Janusz Kolasiński
- Jakub Kolasiński
- Magdalena Ratomska, nick: Magdar, team weekendy
- Agata Gajewska – whogata  Weekendy Team
- Piotr Lubowicki – piotr333krak  Weekendy Team
- Mikołaj Mucha, nick: Blackie
- Agnieszka Goławska nick: aegolawska
- Kamila Paszkiet
- Weronika Trochimiuk nick: weronika97 Ekipa z Jeepa
- Bogumił Wasiewicz "Bogydan" Ekipa z Jeepa
- Jarosław Żurawski Jarko
- Karolina Pachołek. nick: karolina.pacholek Ekipa z Jeepa
- Łucja Trepczyńska; nick: Lucia Ekipa z Jeepa
- Sylwia Kłapińska nick - Sylwia99  Ekipa z Jeepa
- Aleksandra Bruzgo nick: OlaBruzgo  Ekipa z Jeepa
- Magdalena Żurawska , Madzia
- Dorota Kozioł- Żurawska
- Anna Kowalska "Ild"
- Edyta Pałuska edytka
- Kruszewska Magdalena team: Ekipa z Jeepa
- Michał Owczarek Ekipa z Jeepa
- Marlena Nowakowska nick: marlena99 Ekipa z Jeepa
- Beata Szlaga 'sbe' team Ekipa z Jeepa
- Jacek "Flying Piano" Kwapiński
- Rozalia Wasiewicz "Roza" team: Ekipa z Jeepa
- Anna Kowalska "Ild"
- Daria Nowak nick Nymeria
- Janusz Julo Sus TEAM - Rodzina Susełków
- Wiktor Sus TEAM - Rodzina Susełków
- Milena Sus TEAM - Rodzina Susełków
- Antoni Sus TEAM - Rodzina Susełków

Goryczkowa Czuba /1/
- Małgorzata Szewczyk Nick -Małgorzata
- Diana Piórkowska Diana259 Smerfastyczna ekipa
- Katarzyna Szufa Smerfastyczna ekipa
- Justyna Pindyk Smerfastyczna ekipa
- Małgorzata Szpunar, Smerfastyczna ekipa
- Bartłomiej Klus nick Klusek Ekipa z Jeepa
- Aleksandra Balasinska nick: OlaBalasinska Ekipa z Jeepa
- Filip Sienkiewicz nick: Fiflak Ekipa z Jeepa
- Maria Swianiewicz nick: marias Ekipa z Jeepa
- Mateusz Białek Nick: ernshow  Ekipa z Jeepa
- Jakub Jędral, jakub99 Ekipa z Jeepa
- Anna Kaplan  nick Anishe team State Street
- Bartosz Kalita bartoszkalita Ekipa z Jeepa
- Agnieszka Kalita nick Lala Ekipa z Jeepa
- Bartosz Popowicz - pmp CzubateTrepy
- Anna Richert nick: Anhela Team: CzubateTrepy
- Iwona Jazgara Nick:  jazgi Team: STATE STREET
- Justyna Marszalek Nick:  Marszi Team: STATE STREET
- Anna KAplan Nick:  Anishe Team: STATE STREET
- Katarzyna Borowczyk Nick:  kasia1234 Team: STATE STREET
- BENJAMIN LAH Nick: BENLAH Team: STATE STREET
- Anna Jaśko  Nick:  Jasiek Team: STATE STREET
- Agnieszka Marszalek  Team: STATE STREET
- Kinga Szafranska Nick:  Kinga Team: STATE STREET
- Katarzyna Slusarczyk Nick:  slusk Team: STATE STREET

Goły Wierch Rusinowy /0/

-
-


Granaty
ORLA PERĆ /3/
- Jan Dąbrowski, nick: Janek,
- Jolanta Cebula nick misiu
- Sylwia Rośczak nick:sylar
- Siemowit Kisiel nick:Siemek
- Tomasz Szwajka, Foma
- Rafał Wójtowicz - rafikwu
- Artur Wójtowicz nick: Artur
- Wiktor Cozac, nick: wiktor

Grześ /1/
- Pilawska Monika,
- Majchrzak Kinga,
- Magdalena Michałkowska nick:masia
- Karolina Rycek nick: karola
- Urszula Rycek
- Przemysław Walocha
- Anastazja Prochwicz nick: Nastka
- Marcela Bagierek nick: - Bagierek
- Paweł Mamcarczyk - PawelMam
- WIESŁAW LIPIŃSKI
- Mariusz Wiacek Nick: zigoloo Team: STATE STREET
- Malgorzata Napiorkowska Nick: przepi Team: STATE STREET
- Teresa Chramiec STATE STREET
- Paulina Gonciarz Nick:  Mirabelka Team: STATE STREET
- Teresa Chramiec Nick:  teresah Team: STATE STREET
- Marcin Gil Nick:  marcing Team: Poland (IRL) FA Team 12
- Anna Szlachetka Nick: adeelong Team: STATE STREET
- Marcin Grybos Nick: mgrybos Team: STATE STREET
- Magdalena Matuszewska Nick: Magda77 Team: STATE STREET
- Natalia Steszuk Nick: natalias Team: STATE STREET
- Mateusz Czyz Nick:  mateuszczyz Team: STATE STREET

Gęsia Szyja /0/
- Karolina Kinastowska
- Klaudia Kinastowska
- Regina Kinastowska
- Marek Kinastowski
- Andrzej Kinastowski
- Marta Biskup
- Jakub Biskup
- Barbara Biskup
- Katarzyna Borowiecka
- Paweł Borowiecki
- Jakub Borowiecki
- Gabriela Borowiecka
- Hanna Bąk  nick - Hanna
- Artur Przybyła nick: chrześniak
- Łukasz Karwowski, nick: Karwowski
- Mariusz karwowski, nick: Karwowski1
- Izabela Wlodzik Team: STATE STREET
- Olga Strukowska- Kozien Nick: OLGASK Team: STATE STREET
- Karolina Bartosik   Nick:  Karola12 Team: STATE STREET
- Karol Sikora Nick:  Carlos Team: STATE STREET
- Dominika Stanek
- Edyta Zawiązalec
- Michał Szafraniec Nick: mehow Team: STATE STREET
- Martyna Janas Nick:  martyna87 Team: STATE STREET
- Paulina Kuca Nick:  sdl Team: STATE STREET
- Chwaloslaw Wojcik Nick:  Chwalek Team: STATE STREET
- Agnieszka Krol Nick: Angalem Team: STATE STREET
- Dominika Galiak Nick: Dominika Team: STATE STREET
- Kamil Stefanczyk Nick: kstefanczyk Team: STATE STREET
- Jakub Kuśmierczyk ( superturbo1) team-  superturbo
- Gawinowska Krzysztofa   nick donat101
- Marek Młynarczyk team-  superturbo

Jamska Czuba /0/
-

Jarząbczy Wierch /1/


- Paweł Mikuliszyn
- ŁUKASZ GWIZDAŁA nick: luck.ash
- Łukasz Ziaja "Nick": ukasz
- Tomasz Cygan (nick: Ciakoc)
- Ewa Baran (nick: Głowoc)
- Magdalena Grzeszczuk Nick: magda1200_  Team: STATE STREET
- Dariusz Florek Nick:  G!BoN Team: STATE STREET
- Karol Jaworek Nick: Zielonyekolog8627 Team: STATE STREET
- Agnieszka Dziób  Nick: aga5 Team: STATE STREET
- Anna Szkamruk Nick:  ania_m_szk Team: STATE STREET
- Magdalena Milkowska Nick: Magda M Team: STATE STREET
- Agnieszka Hozer Nick:  agahozer Team: STATE STREET
- Adam Szetela Nick: Mek Team: STATE STREET
- Kaja Galinska Nick:  murek Team: STATE STREET
- Edyta Slusarczyk Nick: EdytaS Team: STATE STREET
- EDYTA SLUSARCZYK Nick:  EdytaS Team: STATE STREET

Kasprowy Wierch /1/


- Izabela Turowska: isul
- Sylwia Filas: babkadzuma
- Dariusz Legudziński darleg47
- Maryla Rokicka nick: maryla
- Elżbieta Matuszewska, nick: Zula
- Martyna Nowak
- Kamil Pakuła
- Katarzyna Liebert
- Piotr Goch piotr.goch
- Marek Drapikowski nick: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking
- Beata Drapikowska nick: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking
- Kamil Drapikowski  nick: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking
- Paula Sałapa- nick PaulaS
- Magdalena Marzec Nick: Megi92
- Dawid Kostrzewa Team: gorskiewedrowki.pl
- Paweł Kostrzewa Team: gorskiewedrowki.pl
- Elżbieta Kostrzewa Team: gorskiewedrowki.pl
- Gabriela Kostrzewa Team: gorskiewedrowki.pl
- Iwona Suchan Team: gorskiewedrowki.pl
- Weronika Suchan Team: gorskiewedrowki.pl
- Oliwia Suchan Team: gorskiewedrowki.pl
- Jacek Suchan Team: gorskiewedrowki.pl
- Agnieszka Trybała
- Anna Trybała nick: gnieszka6410
- Iza Ziesche
- Elżbieta Szulecka nick.Elżbieta
- Przemyslaw Paradysz Nick:  Lesna Kuna  Team: STATE STREET
- Kamil Wojtczak Nick: kamil123 Team: STATE STREET
- Karolina Obrebska Nick: Karolina :O Team: STATE STREET
- Anita Ogorzalek Nick:  Anita Team: STATE STREET
- Marlena Majchrzak  Nick:  MarlenaM Team: STATE STREET
- Katarzyna Iskrzycka, Team: Gang-pank
- Pawel Baydak Nick:  Bajdi Team: STATE STREET
- Robert Jajus Nick:  kawka Team: STATE STREET
- Pawel Baydak State Street
- KONSTANCJA SUCHEREK Nick:  Konstancja Team: STATE STREET
- Katarzyna Wojciechowska Nick:  KasiaW Team: STATE STREET
- Lidia Skuza, nick: Lidia92
- Katarzyna Królczyk , borówka13

Kazalnica Mięguszowiecka /3/

- Cezary Drewniak, "czarek208975"
- Agata Błotnicka, "Agat" Team: ToRazDwa
- Jan Ritter "jachu"  Team: ToRazDwa (kw poznań)
- Stanisław Ritter "staś" Team: ToRazDwa (kw poznań)
- Maria Ziętek, nick: Maria team: ToRazDwa
- Michalina Zacharyasz "Misia"
- Robert Warncke "Roncke" 0036
- Adam Glinka, "Adam Glinka" Team: ToRazDwa
- Krzysztof Muszyński "Mucha"
- Marysia Ritter, Mery, Team: ToRazDwa
- Krzysztof Glinka nick : GK_Aligator team: ToRazDwa
- Jędrzej Suska Ondrasek Team: ToRazDwa

Klinowa Czuba /0/
SZLAK PROWADZI POD SZCZYTEM

-

Kopa Kondracka /1/

- Aldona Richter aldi75
- Natalia Hola Nick: Natti.95 Grupa: Gangpank
- Grzegorz Węgrzyn Nick: grzesiek95  Grupa: Gangpank
- Jarosław Żurowski nick Jarosław
- Mateusz Żurowski nick Mati99
- Łukasz Żurowski  nick Luk97
- Dariusz Pietrzak DwP92 Team: Gang-pank/Team Colca
- Marek Zagata Nick -zaga31
- Martyna Lizak Loczek Team: Gang-pank/Team Colca
- Marek Zagata Nick -zaga31
- Anna Śmieszek, 'AniaŚ', team: Śmieszki
- Marcin Śmieszek, team: Śmieszki
- Zosia Śmieszek,  team: Śmieszki
- Grzegorz Kiełbasa  "grzechotka"
- Michal Blakala Team: STATE STREET
- Grzegorz Nowicki Nick: GJBN Team: STATE STREET
- Krzysztof Ekiert Nick:  kekiert Team: STATE STREET
- Krzysztof Wojdylo Nick:  sickrobal  Team: STATE STREET
- Maciej Mirek Nick:  xango Team: STATE STREET
- Michal Blakala Nick: Michal Blakala Team: STATE STREET
- Marlena Ludian Nick:  Naidul Team: STATE STREET
- Elena Babas Team: STATE STREET
- Joanna Skotnicka Nick:  Kropek86 Team: STATE STREET
- Anna Ciezadlo Nick:  aciezadlo Team: STATE STREET
- Mateusz Ciuraszkiewicz Nick:  iksman86 Team: STATE STREET
- Krzysztof Ekiert Nick:  kekiert Team: STATE STREET
- Piotr Ulman
- Małgorzata Ulman
- Dominika Ulman
- Jakub Ulman
- Katarzyna Nycz Team: STATE STREET
- Stephen Colantonio scoalntonio Team BBH
- Caitriona Flynn  Team BBH
- Piotr Mroz piotrmroz Team BBH
- Pawel Zielinski Team BBH
- Kaja Koneczna  Team BBH
- Malgorzata Janosik gocha163 Team BBH
- Paulina Dziuba     paulinadziuba Team BBH
- Izabela Staszczyk Team BBH
- Grzegorz Stanosz grzegorzsatnosz Team BBH
- Inna Shpyhun     innashypyhun Team BBH
- Tomasz Gugula     tomekgie Team BBH
- Katarzyna Krzesak battifuoco Team BBH
- Jakub Janus   jakubjanus Team BBH
- Tomasz Brenko   tomekkbp Team BBH
- Agnieszka Furgal agafurgal Team BBH
- Mateusz Borek  eliot41 Team BBH

Kopa nad Krzyżnem
ORLA PERĆ /3/
- Monika Żółkiewska Team: "Ciepłe Kluchy"
- Tomasz Warowny Team: "Ciepłe Kluchy"
- Marcin Orłowski Team: "Ciepłe Kluchy"
- Marcin Szymczyk "Ciepłe Kluchy"
- Paulina Haraf team Ciepłe Kluchy
- Krzysztofa Białożyt nick: rigmarole.26 team: chomiczki
- Kamil Stwora nick: Kejru team: chomiczki
- Justyna Filipek,"Filiteam" fifi93
- Ewa Łątka "Filiteam"
- Michał Niechwiej "Filiteam"
- Ania Pasierb team "Ciepłe Kluchy"
- Rafał Żołkiewski team "Ciepłe Kluchy"
- Marta Pasierbek "martix"  Team : "SoD"

Kotłowa Czuba /0/

- Barbara Juszczak - bbaassia -Team - rodzinka.pl
- Robert Kulczak - gobo -Team - rodzinka.pl
- Dominik Wachowski Team - rodzinka.pl
- Kuba Wachowski Team - rodzinka.pl
- Szymon Wachowski Team - rodzinka.pl


Kozi Wierch
ORLA PERĆ /3/
- Tomasz Zając, nick: Omasz
- Marcin Basiński   Nick: BASIEK
- Jan Brachaczek  "janbra"
- Natalia Bednarczyk nick: Nati  Team: Tatrzańska Ekipa
- Michał Nowotarski Team: Tatrzańska Ekipa
- Paweł Kubarek nick: Kubarecki team: Tatrzańska Ekipa
- Ewelina Solich : emi Team: Tatrzańska Ekipa
- Karol Kaczor nick: karolk Team :Tatrzańska Ekipa
- Bogusław Hanus - "Bodzio"
- Aleksander Hanus - "Olo"
- Joanna Szajnowska, nick: asia8815  team: Tatrzańska Ekipa
- Piotr Wochna "Pretorian88" "Team88"
- Piotr Ciemny - "Strach na wróble"Team88
- Maciej Lewandowski - "karambaaa" Team88
- Mariusz Ortyl nick: Ojcio Tatrzańska Ekipa
- Anna Stanecka - "anusia" team: Born to Roam
- Barbara Stanecka team: Born to Roam
- Kacper Wójcicki team: Born to Roam
- Patryk Zadara, nick : fanatyk4 team : Tatrzańska ekipa

Kozie Czuby
ORLA PERĆ /3/
- Jakub PALECZNY - "Obi Wan",
- Michał MUSIAŁ - "Mały",
- Piotr MITRO - "Mithras",
- Jacek DZIEDZIC - "Wódz" Team 6BPD

Kończysty Wierch /1/

- Katarzyna Sarzyńska nick:sarzynka97
- Anna Sarzyńska
- Anna Meyer, "mey"
- Jakub Meyer
- Aleksandra Chrapek NIEMKA
- Edyta Wasilewska edytek
- Dorota Smolińska, nick - palma  The North Face Cleaning Expeditio
- Mateusz Peszyński nick Peszyn
- Radosław Kasprowski nick: rdksc
- Magdalena Pawlik
- Krystian Muszczak
- Teresa Biernacka The North Face Cleaning Expedition
- Danuta Kulikowska
- Błażej Duda
- Grzegorz Sarzyński sarzyn 00421

Kościelec /2/

- Michał Bilko  team: fotoTATRY.pl
- Katarzyna Pominkiewicz nick: Kesi team: fotoTATRY.pl 
- Katarzyna Bień nick: KasiaB  team: fotoTATRY.pl
- Joanna Sikorska nick: joaska team: fotoTATRY.pl
- Marcin Szklarek nick: meshsmoth team: fotoTATRY.pl
- Martyna Walczak nick: martini4 team: fotoTATRY.pl
- Marcin Andrzejewski, "chomik"
- Karolina Sobolewska, gorfanka, team fotoTATRY
- Justyna Barut, nick: tina team fotoTATRY
- Anna Ślusarczyk nick: Ankh86  team fotoTATRY
- Justyna Naleśniak nick: Justyśka
- Michał Golch :Majkolson
- Monika Nyk ; Moniq Team FOTOTATRY
- Monka Głowacz nick MonikaG Team FOTOTATRY
- Szymon Mielewczyk nick: szymon_m team: fotoTatry.pl
- Anna Pelikan nick: anna_pelikan team: fotoTATRY.pl
- Agnieszka Albrecht, agniehska fotoTATRY.pl
- Renata Mioduszewska : miorenka Team: fotoTATRY.pl
- Barbara Gierszon nick: Team: fotoTATRY.pl
- Ewelina Filipczak, EwelinaFilipczak, team fotoTATRY
- Joanna Nowak, nick: joanka_95 team fotoTATRY.pl
- Tomasz Pinkowski Typnoon Team: fotoTatry.pl
- Anna Hady nick Ania2403 team fotoTatry.pl
- Emilia Mychlińska, emiliamych, team fotoTATRY.pl
- Anna Osucha, "anakwiat87" team fotoTATRY.pl
- Tomasz Pańczyk nick: Tomekp team: fotoTatry
- Dorota Kaczmarek (Doris) team: tatromaniak.pl
- Krzysztof Baraniak Team: Tatromaniak.pl
- Zbigniew Hołociński
- Agata Łącka/ nick: AgataL  team: Tatromaniak.pl
- Patryk Szczepanik, zgred4, team : fotoTATRY.pl
- Dawid Hamielec nick: ha.de78 team: fotoTatry.pl

Krokiew /0/
-

Krzesanica /1/
- Olga Kowalska: Olga122
- Rafał Kwapich
- Karolina Kołczyk, nick: MAruda
- Dawid Siedlecki; nick: Drughi
- Wojciech Mazur nick: Wojtek

Mała Buczynowa Turnia
W POBLIŻU SZCZYTU ORLA PERĆ /3/

- Bartłomiej Mędrzycki nick: mędrul team: M&T
- Artur Zbrojewski nick: Zbrojew Team: M&T

Mała Kopa Królowa /0/


- Maja Sindalska, Chwacka, Klub Górski Ericpol "Alt"
- Szymon Frenkel, nick: szymon Klub Górski ALT Ericpol
- Gosia Marszałek, nick Gosia, Klub Górski Ericpol "Alt"
- Wojciech Paruch, wjtkep Klub Górski Ericpol "Alt"
- Maria Podgórksa, mariaep  Klub Górski Ericpol "Alt
- Adam Paruch, nick: Ebeb  Klub Górski Ericpol "Alt"
- Adrian Guzik, ianard, Klub Górski Ericpol "Alt"

Małołączniak /1/

- Anna Drygas, nick: Ancik
- Ewa Poloczek, nick: Evita
- Olga Boruta, nick: borówka
- Kajetan Tatar, nick: linxus
- Martyna Maciusiak, nick: martyna92
- Alicja Kąkol
- Paweł Wąsik nick: Nicjusz
- Magda Pypno, yanktonai
- Michał Dzianach, nick: michal_dzianach
- Kinga Dzianach, nick: kinga_dzianach
- Kajetan Jędrych, nick: jedrychk
- Radosław Woźniak "erwoor_sk"

Mały Giewont
SZLAK PONIŻEJ SZCZYTU /1/
-

Mały Kozi Wierch
ORLA PERĆ /3/
- Kasia Sajdok nick: Kita
- Anna Surowik
- Maciej Motoszko

Mięguszowieckie Szczyty
ŁATWE WEJŚCIA TATERNICKIE - BRAK SZLAKU

- Michał Roesler nick - spinn2046
- Wieczorek Krzysztof, nick Orzeł
- Michał Chrapkowicz, Vivek
- Agnieszka Piskorz nick: AgaPe
- Halina Stoch-Parulok nick: halina
- Marcin Żurek

Mnich "Asekuracja"
ŁATWE WEJŚCIA TATERNICKIE - BRAK SZLAKU


- Ewa Strzelska  KW Kraków nr 88
- Bogdan Strzelski  KW Kraków

Nosal /0/
- Agnieszka Mączka
- Monika Klich
- MACIEK WRÓBLEWSKI
- AGA WRÓBLEWSKA
- OLA WRÓBLEWSKA
- Dariusz Paprocki (blue mariner)
- Małgorzata Paprocka (GosiaP)

Orla Baszta
ORLA PERĆ /3/
- Szymon BIERŁA - "Szymek",
- Andrzej DYRDA - "Luger",
- Tomasz PIWOWARSKI - "Piwko"
- Beata Winiarska Nick: Beacia
- Michał Marek - mm

Ornak /0/

- Arkadiusz Furdyna: jair
- Kamila Warchoł Nick: warhol4
- Aneta Pawłowska
- Magdalena Domoń
- Ewelina Suska - nick Lenka
- Katarzyna Olak Nick: Katarzyna O.
- Izabela Szewczyk (login: iszewczy)
- Paweł Bochenek
- Gabrysia Bochenek
- Tomasz Dobosz nick: Jimmy
- JAKUB SMOLEN Nick: e524557   Team: STATE STREET
- Konrad Domagala Nick:  k.domagala Team: STATE STREET
- Marta Stryjak Nick:  Marteczka Team: STATE STREET FSSC Germany
- Bartlomiej Srednicki Nick: Bartek Team: State Street
- RAFAL PANEK Nick: CowboyFromHell Team: STATE STREET
- Aleksandra Turska Nick:  Turska Team: STATE STREET
- Katarzyna Czerwonka Nick: KasiaCz Team: STATE STREET
- Maria Jarosz Nick: Maria Jarosz Team: STATE STREET
- IZABELA WÓJCIK Nick: ALKALIA Team: STATE STREET
- Anna Grys Nick:  tequila Team: STATE STREET
- Natalia Stec nick Biała Sukienka

Ostry Wierch /0/
- Grzegorz Stadnik, gstadnik
- Edyta Stadnik

Pośredni Goryczkowy Wierch /1/
- Tomasz Waleczek, (WALEC) Team: ANI
- Małgorzata Waleczek, (Gosiaczek) Team: ANI
- Romana Kantor, (Ramona)  Team: ANI
- Gabriela Bydłoń, (Gabi)   Team: ANI
- Anna Marczyk, (Graziela)  Team: ANI
- Katarzyna Olchawa, (Olchawina) Team: ANI
- Paweł Olchawa, (Bystry) Team: ANI
- Justyna Demaj, (Jude) Team: ANI
- Krzysztof Kucharski (Bury), Team: ANI
- Slawomir Koziel Nick:  SKoziel Team: STATE STREET
- Anna Leja Nick: annaleja Team: STATE STREET
- Szymon Dutkiewicz  Nick: SDutkiewicz Team: STATE STREET
- Ewa Dorobisz Nick:  ewadorobisz Team: STATE STREET
- Tomasz Siejko Nick: siejeje Team: STATE STREET
- Katarzyna Kozik Nick:  cicho_szaaa Team: STATE STREET
- Barbara Rybak Nick: brybak Team: STATE STREET
- Halszka Wasik Nick:  Halszka Team: STATE STREET
- Kamila Balon Nick:  kamciaczka Team: STATE STREET

Pośredni Granat
ORLA PERĆ /3/
- Maria Hendzel Nick: Llica
- Marcin Chwała,

Pośrednia Turnia /2/
SZLAK PONIŻEJ SZCZYTU
-

Rakoń /1/

- Aleksandra Banaszyńska - Ola
- Eliza Banaszyńska, Eliza,
- Dorota Jankowiak nick carlosmuzdorota
- Karol Jankowiak - nick carlosmuz
- Justyna Dobucka, nick:Justyna
- Eliza Banaszyńska
- Monika Dworska nick Moniutek
- Daniel Dworski nick Danek

Rysy /2/

- Natalia Siedlecka, nacia1999,
- Anna Siedlecka, ania69,
- Karol Siedlecki, karol66,
- Małgorzata Siedlecka, margolitka1993,
- Bogdan Bączkiewicz, baczek45
- Michał Solarek
- Julia Kukawska - julkuk
- Agnieszka Waśkiewicz - Agorek
- Piotr Grześkiewicz Nick : crave
- Bartosz Staszewski "stasiu348"
- Paweł Stanecki "kendyl"
- Adam Bandurski
- Dariusz Kisiel
- Jakub Cieślik "insulin"
- Justyna Bielecka, nick "ciachowa"
- Tomasz Siuda
- Krzysztof Troszczyński, Ciacho,
- Jan Alfred Szkołut nick: libriger Koło Grodzkie PTTK Kraków

Sarnia Skała /0/
- Andrzej Buliński - " Buła"
- Anna Bulińska- Anula
- Ewelina Firszt,  Team AMS
- Agnieszka Rutkowska Nick: agnieszka_alexmann Team Alexander Mann Solutions
- Krzysztof Zywar nick: kzywar Team Alexander Mann Solutions
- Milena Mlicka-Kaczmarek nick: Mimi Team: Alexander Mann Solutions
- Kamila Augustyn kamila.a Team Alexander Mann Solutions
- Fabian Śmiałek Nick: fabian Team Alexander Mann Solutions
- Zuzanna Kowalczuk Nick: zuzannak Team:  Alexander Mann Solutions
- Adam Kaczmarek : Adacho Team Alexander Mann Solutions
- Piotr Mazur esuna9 Team Alexander Mann Solutions
- Nina Kutryba-Nowak : nichna Alexander Mann Solutions
- Kinga Krzak (SloneczkoKinia) TEAM "Całe życie z Wariatami w GÓRACH"
- Karolina Serwin TEAM "Całe życie z Wariatami w GÓRACH"
- Marta Woch TEAM "Całe życie z Wariatami w GÓRACH"
- Lucie Debien Team Alexander Mann Solutions
- Lucja Adamczyk nick: Lucjaa Team Alexander Mann Solutions
- Norbert Owczarek Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Bartosz Owczarek Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Krzysztof Skowroński Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Mikołaj Skowroński Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Jakub Skowroński Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Krystian Woźniczko Koło Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Aleksandra Chermanowska Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Sandra Szlęzak Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Wiktoria Grzelec Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Dominik Bielak Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Tomasz Sufranowicz Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Wiktoria Jargiło Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Michał Warwas Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Marcin Bednarczyk Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Hanna Bednarczyk Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Dawid Śliwa Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Wiktoria Łabuś Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Kinga Czaja Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Weronika Deneka Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Małgorzata Łabuś Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Adrian Chałupko Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Bernard Chałupko Koło Miłośników Beskidów „Diablaki”
- Monika Suchanek Login: Sucharek Team Alexander Mann Solutions
- Aneta Bochenek AnetaBo Team Alexander Mann Solutions
- Krzysztof Kwiatek Kwiatkers Team Alexander Mann Solutions
- Justyna Stach Login: Stasienka Team Alexander Mann Solutions
- Aleksandra Zdybalska login: alezdy Team Alexander Mann Solutions
- Katarzyna Wrona Nick: katia Team: STATE STREET
- Radoslaw Kotowicz Nick: rkotowicz Zespol: StateStreet
- Anna Szubtarska Nick: aniasz Team: STATE STREET
- Edyta TUNKEL Nick:  Eddy Team: STATE STREET
- Agnieszka Tywoniuk Agatyw Poland IMS France
- Bernard Kowalczyk Berni32 State Street
- Pawel Bialek  Nick: PawelB Team: STATE STREET UK F&C Pricing
- Bartłomiej Rodkiewicz  team: State Street
- Krystian Cabaj Nick: Krystian87 Team: STATE STREET
- Tomasz Gągorowski
- Dagmara Witek Nick:  Daga Team: STATE STREET
- Monika Miernik Nick: mona Team: STATE STREET
- Monika Drzymala Nick: mojititos Team: STATE STREET
- Alesandra Lydka Nick:  aleksandralydka Team: STATE STREET
- Karolina Rogula Nick:  karo Team: STATE STREET
- Ewa Ocwieja Nick:  Ewa Team: STATE STREET
- Karolina Szymczyk Nick:  kara83 Team: STATE STREET
- Radoslaw Kotowicz Nick:  rkotowicz Team: STATE STREET

Siwy Zwornik /1/
- Monika Ryk,nick Lina
- Michał Traczyk
- Piotr Bazylewicz Nick: Bazyl klub: AKK GDAKK
- Magdalena Ociesa Klub: AKK GDAKK

Skrajna Turnia
SZLAK PONIŻEJ SZCZYTU /2/
-

Skrajny Granat /2/

- Łukasz Wanot lukaszwanot team: AleRyje
- Ewa Buczyniak nick:ewabuczyniak team: AleRyje
- Maria Janota nick: Maja team: AleRyje
- Julia Zwanziger nick: juliazwanziger Team: AleRyje
- Jadwiga Gaździcka nick: jadwizka, TEAM POWSINOGI
- Aleksandra Gaździcka nick: galex TEAM POWSINOGI
- Monika Mirosz nick: m&m Klub Mountain
- Katarzyna Groth nick:mountain  Klub Mountain
- Krzysztof  Nagieł Nick: Krzysztof Ny  Klub Mountain
- Iwona Pierzchanowska Nick: iwka2801 Team: KLUB MOUNTAIN
- Robert Pierzchanowski Nick: Robert13 Team: KLUB MOUNTAIN
- Bernard Schroeder : BenekS; team: Mountain – Klub Górskich Pasjonatów z Torunia
- Arleta Spychała-Karapulka Team:KLUB  MOUNTAIN
- Małgorzata Matysiak, nick: margaretka_76,  "WŁÓCZYKIJE"
- Arkadiusz Matysiak, nick: Arcapone_75
- Agnieszka Łukaszczyk, nick: agulka_73
- Artur Łukaszczyk, nick: Arturro
- Ewa Buczyniak, Team AleRyje
- Julia Zwanziger Team AleRyje
- Łukasz Wanot  Team AleRyje

Starorobociański Wierch /1/

- Anna Radymiak aniar
- Marta Ługowska nick red.lips
- Ryszard Ługowski Nick :Ługowski
- Marta Ługowska nick red.lips
- Ryszard Ługowski Nick :Ługowski
- Sylwia Raś, Sylvus111,
- Adam Zelik,
- Karolina Kuczałek Nick karolina29
- Dawid Bołoz (Bołoz) Team:  żul marian & przyjaciele
- Agnieszka Krzykwa( strzykwa)  Team:  żul marian & przyjaciele
- Julian Maciaszek  Team:  żul marian & przyjaciele
- Homoncik  Adas(Adamm90), Team:  żul marian & przyjaciele
- Dariusz Kołaczek darusk

Stoły /0/
- Michał Banaś Login: Icelander
- Karolina Ambroziak

Sucha Czuba /1/
-

Suche Czuby /1/
- Basia Surdyka nick Basiasurdyka
- Jakub Flisek

Suchy Wierch Kondracki
SZLAK PONIŻEJ SZCZYTU /1/
- Anna Salwa (Temida),  Effector Team
- Krzysztof Salwa (Kris),  Effector Team
- Anna Dzidowska (Dzida), Effector Team
- Natalia Mizińska (Nastka),  Effector Team
- Sebastian Haba (Seba), Effector Team
- Katarzyna Idziak (Ruda), Effector Team
- Paulina Idziak (Młoda),  Effector Team

Suchy Wierch Ornaczański /0/
-

Szpiglasowy Wierch /2/

- Magda Załęczna
- Jan Niewiadomski
- Waldemar Jasinski waldi6112
- Alina Jasinska
- Mateusz Zieliński nick: Ziela TEAM: PEŁNE WORKI
- Grzegorz Nowak nick; grzesiek9090 TEAM: PEŁNE WORKI
- Jakub Ciałkowski nick: JCiałkowski TEAM: PEŁNE WORKI
- Monika Kita (Rollergirl)
- Michał Kopek (Kopcio)
- Aleksandra Chałaszczyk, nick "Aleksandra"
- Bartłomiej Kordecki  - Moko TM
- Ewa Zaczyńska
- Przemysław Radzikowski The North Face Cleaning Expedition
- Karolina Habraszka Nick: lokid
- Tomasz Ostrowski, nik meneldzer
- Ewelina Rosłoniec
- Łukasz Bała, balka, team: Pinki i Mózg
- Natalia Chlebica, nati,  team: Pinki i Mózg
- Jakub Gibes nick Mufa

Trzydniowiański Wierch /1/
- Anna Bakota Team: Tatrografia
- Ewa Bakota Team: Tatrografia
- Katarzyna Voncina Nick: KasiaV: team: Asertywni Śmierciożercy
- Piotr Voncina team: Asertywni Śmierciożercy
- Justyna Szewczyk team: Asertywni Śmierciożercy
- Aleksandra Basta team: Asertywni Śmierciożercy
- Izabela Basta team: Asertywni Śmierciożercy
- Izabela Dudziak team: Asertywni Śmierciożercy
- Ewa Pigoń team: Kulawce
- Agata Z. Romanowicz, Team: Kulawce
- Grzegorz Szeliga Team: Kulawce
- Agnieszka Tondyra team: Kulawce
- Piotr Pigoń grupa: Kulawce
- Wioletta Włodek wiola.89  team  Kulawce
- Paulina Podsiedlik  team Kulawce
- Wojciech Siedlarczyk, nick WueS team: Asertywni Śmierciożercy
- Nina Kalinowska
- Olga Kalinowska
- Danuta Kalinowska
- Wojciech kalinowski

Twarda Kopa
CZĘŚĆ MASYWU CIEMNIAKA
-

Upłaziański Wierszyk /0/


- Michal Zaremba Nick: Zarembsky Team: STATE STREET
- Malgorzata Michowska : gogomm Team: State Street
- Anna Solak Nick: Ania Solak Team: STATE STREET
- Karolina Drabik Nick: kdrabik Team: STATE STREET
- Monika Stasiak Nick:  MMS Team: STATE STREET
- Malgorzata Kawka Nick: Malgorzata Kawka Team: STATE STREET
- Marta Drzewicka Nick: Marta Drzewicka Team: STATE STREET
- Tomasz Szlachta Nick:  TSZ  Team: STATE STREET
- Anna Gwizdz Nick:  a_gwizdz Team: STATE STREET
- Pawel Sugalski  Nick: Sugi Team: STATE STREET

Wielka Buczynowa Turnia
ORLA PERĆ, SZLAK PONIŻEJ SZCZYTU /3/

- Andrzej Wysocki Nick : bytomfans

Wielka Kopa Królowa /0/
-

Wielka Orla Turniczka /2/
-

Wielki Giewont /1/


- Małgorzata Przyborek, nick: m_przyborek
- Dorota Prykiel
- Wartęga Paweł, nick: reksio
- Bartos Łukasz
- Agnieszka Padło nick: owca89 team: crewproductions
- BARTEK WACHULSKI - BARTEKW
- Anna Chalaburda
- Aldona Araszkiewicz nick "aldona"
- Marcin Turoboś, -  "nick" Martinez
- Katarzyna Turoboś "nick" Sheellka
- Konrad Szczepański nick: szczepy team: RoKo
- Robert Jaskierski team: RoKo
- Maciej Adamczuk Niemir
- Maria Milewska (avignon87)
- Ilona Fajfer-Kuczek (wronkra)
- Piotr Kruczek (kruczek666)
- Radek Barczyk radek41KDH
- Joanna Nakonieczna "Svala"
- Danuta Kuziel;  maniana
- Rafał Kuziel;  yeti
- Maria Milewska (avignon87)
- Ilona Fajfer-Kuczek (wronkra)
- Piotr Kruczek (kruczek666)

Wielki Kopieniec (Dolina Olczyska) /0/

- Szymon Baron Team: PTT O/Bielsko-Biała
- Agnieszka Papciak  "Czyściochy z Zabrza"
- Ewelina Łazowska "Czyściochy z Zabrza"
- Monika Orłowska "Czyściochy z Zabrza"
- Weronika Seichter "Czyściochy z Zabrza"
- Gosia Werszner "Czyściochy z Zabrza"
- AGA BACZKOWSKA
- DARIUSZ KOJDER-PTT O/BIELSKO-BIAŁA
- OLIWIA KOJDER-PTT O/BIELSKO-BIAŁA
- Rakoczy Tomasz Nick - tomes PTT O/BIELSKO - BIAŁA
- Monika Baron, team: PTT O/Bielsko-Biała
- Aniela Baron, team: PTT O/Bielsko-Biała
- Zofia Baron, team: PTT O/Bielsko-Biała
- Rakoczy Alicja PTT O/BIELSKO - BIAŁA

Wołowiec /1/

- Artur Koszałka nick: Artur Koszałka PKTG "Trepik"
- Szymon Koszałka  PKTG "Trepik"
- Zbigniew Wolski   PKTG 'Trepik"
- Ewa Wolska  PKTG "Trepik"
- Joanna Koszałka  PKTG "Trepik"
- Krzysztof Bulec PKTG "Trepik"
- Elżbieta Bulec PKTG "Trepik"
- Dorota Duraj ,nick DorotaDuraj
- Agnieszka Duraj
- Zdzisław Kasprzyk "dzidek"

Zadni Granat /2/

- Katarzyna Sokołowska-Racławska - KAT Team: BESKID
- Janusz Racławski - LUC Team: BESKID
- Adrian Racławski - Robinson Team: BESKID
- Mariusz Weinberger team Polmos
- Joanna Kosińska team Polmos
- Grzegorz Wierzba team Polmos

Zadni Kościelec
"Asekuracja" BRAK SZLAKU NA SZCZYT
-

Zadni Mnich
"Asekuracja" BRAK SZLAKU NA SZCZYT
- Tomasz Jakubas nick "tomaszj" nr leg. 016 Klub Alpinistyczny przy Grupie Beskidzkiej GOPR
- Magdalena Jakubas nick "magdaj" Klub Alpinistyczny przy Grupie Beskidzkiej GOPR

Zadni Ornak /0/
- Małgorzata Majewska team: Chyże Zające
- Gosia Majewska nick: Boleczka team: Chyże Zające

Zamarła Turnia
"Asekuracja" ORLA PERĆ /3/
-

Zawrat /2/

- Elżbieta Gąsiorek, ela59,
- Tadeusz Gąsiorek
- Łucja Socała - Andrychów Team
- Małgorzata Mieszczak - Andrychów Team
- Paulina Mrzygłód - Andrychów Team
- Seweryn Mrzygłód - Andrychów Team
- Marzena Magiera - Andrychów Team
- Jan Brachaczek "janbra"
- Asia Monika Siwek Team PROTECTIVE
- Tomek Siwek Team PROTECTIVE
- Dominik Siwek Team: PROTECTIVE
- Marcelina Cabała Team PROTECTIVE
- Dorota Siwek - Team Protective
- Łukasz Siwek Team Protective
- Magdalena Ceglarek - nick: Cegielka, Team "Power of Zawrat"
- Oliwia Ceglarek - nick: słoneczko22, Team "Power of Zawrat"
- Izabella Miszczak - nick: Iziaak00, Team "Power of Zawrat"
- Monika Markowicz - nick: monia8915, Team "Power of Zawrat"
- Aleksandra Zachariasiewicz, Whitequeen
- Justyna Jelonek - nick Jelonek1,Team "Power of Zawrat"
- Rafał Kowalczyk- nick Tenti88, Team "Power of Zawrat"
- Konrad Rodacki Andrychów Team
- Bernard Szkurat nick Bernard
- Piotr Lesiński nik: Lesik

Zmarzłe Czuby
ORLA PERĆ /3/
- Anita Gurbisz nick anita.gurbisz Team Mimochodek
- Żaneta Gurbisz nick gienia Team Mimochodek

Łopata /1/
- Krystian TYMKIEWICZ "tyncza"
- Paulina Dudek - booq
- Szałas Łukasz Nick: Showass

Świnica /2/

- Dawid Okrój davido4  team: Mountain Deaf
- Katarzyna Michalska  team: Mountain Deaf
- Anna Sacha team: Mountain Deaf
- Anna Brecheisen, annabre,
- Jakub Sindrewicz, sensim,
- Marzena Talarczyk - nick Maria 06
- Katarzyna Bakun team :Mountain Deaf
- Adam Gołąb team:Krakowski Klub Freestyle'owy
- Kamil Kopeć team:Krakowski Klub Freestyle'owy
- Artur Janas team:Krakowski Klub Freestyle'owy
- Aleksander Janas team:Krakowski Klub Freestyle'owy
- Anna Moczała
- Karolina Sobas  KKF
- Liwia Biała  KKF
- Michał Kaczor  KKF
- Karolina Paprocka  KKF
- Piotr Litynski "Smorgon"
- Mariusz Domaradzki mario92
- Magda Guziec but_212
- Radosław Bryg Radosław
- Paweł Kociołek kazul
- Magdalena Rychlik "Madzik176"  Team : "SoD"
- Marta Pasierbek "martix"  Team : "SoD"
- Mateusz Paciora Mateusz.pat
- Kamil Różański nick: RosE_87
- Kinga Krzak
- Adriana Grzemska Adrienne16

Świstowa Czuba /1/

- Mazur Grzegorz Mazur
- Karolina Węcek
- Magdalena Ćwikła
- Urszula Styrkowiec
- Aleksandra Żółkiewicz

Żółta Turnia
SZLAK PONIŻEJ SZCZYTU /2/
- Małgorzata Michałek
- Grażyna Kołodziej
- Marcin Bajer
- Ewa Tumidajska

Doliny


Dolina Białego /0/

-  Renata Gliwicka
- Agnieszka Świdowska nick aga Team CMG
- Robert Świdowski nick rob Team CMG
- Karol Świdowski nick kari Team CMG
- Mikołaj Świdowski nick miki Team CMG
- ŁUCJA WIŚNIK
- RENATA MARCZAK
- Cezary Stefaniak

Dolina Bystrej /0/
-

Dolina Chochołowska /0/
- Kamil Murawski
- Małgorzata Przybyło nick : GOPS
- Darek Dudek
- Anna Dudek
- Bartek Dudek
- Marta Jankowska
- Tomasz Duch

Dolina Gąsienicowa /0/
- Alicja Hawrus nick:shawrus
- Stanisław Hawrus nick:shawrus
- Angelika Borowiec :ladydestiny
- Iga Gosik
- Dorota Chwedoruk, nick : Michelle
- Małgorzata Łada , "Uaduś", sowa&miś team
- Adam Knapik , "Niedźwiedź", sowa&miś team

Dolina Jarząbcza /0/
- Marcel Baliński , balinski.marcel
- Gacek Magdalena

Dolina Jaworzynka /0/

- Monika Kral,  Emka
- Jolanta Pachciarek, jola21
- Olga Pachciarek (11 lat)
- Urszula Kral, ulakral
- Maciej Kral (11 lat)
- Marek Kurzeja "Motyl"
- Lucyna Wesołowska - Lucella

Dolina Kondratowa /0/

- Maja Jaworska, moanre
- Anna Jaworska - jaworek
- Katarzyna Dąbrowska, nick: katya team: Ostrowiec
- Hanna Cichoń (9 lat) team: Ostrowiec team: Ostrowiec
- Ewa Dąbrowska team: Ostrowiec
- Michał Dąbrowski team: Ostrowiec
- Przemysław Król nick Przemoc Września Team
- Violetta Król Września Team
- Radosław Król (lat.10) Września Team
- Piotr Blachliński; nick: blaszka
- Monika Blachlińska; nick: maniarka
- Szymon Rzeźniczek, Valthi, Beniaki
- Patrycja Miler, Kiler,  Beniaki
- Danuta Cwynar klub AKT Watra
- Katarzyna Niemotko klub AKT Watra
- Szymon Ponikierski klub AKT Watra
- Magdalena Wałejko klub AKT Watra

Dolina Kościeliska /0/

- Renata Dabrowski   nick :renata  
- Claudia Dabrowski   nick :renata           
- Barbara Gardaś       nick :renata       
- Katarzyna Gardaś    nick :renata
- Barbara Klimek-Turek
- Aleksander Klimek
- Monika Kamińska
- Małgorzata Grabarczyk
- Mikołaj Wegnerowicz  nick szuwar
- Joanna Wegnerowicz nick asik
- Paulina Jędruś nick: Barbara
- Mariola Wolszleger - lolcia
- Magdalena Śledź
- Weronika Pośnik
- Edyta Długosz-Jankowska,  edyszka
- Monika Brańka / Brania
- Marta Gajak,  Gajaczek
- Krzysztof Śnietka, nick: krzysi3k1166
- Dominika Milata, nick: domczija

Dolina ku Dziurze /0/
- Tomasz Mentel nick: Tichodroma Muraria

Dolina Lejowa /0/

- Anna Skowerska  Anno
- Marcel Miziołek  Ungrim

Dolina Małej Łąki /0/

- Dom Dziecka w Głogówku (opolskie)  Włóczykije Team
Justyna Jaworska, Anna Furmaniewicz oraz 5 wychowanków
- Michał, DD "Tęcza" w Katowicach
- Dominika, DD "Tęcza" w Katowicach
- Sylwia, DD "Tęcza" w Katowicach
- Kinga, DD "Tęcza" w Katowicach
- Paulina, DD "Tęcza" w Katowicach
- Ania, DD "Tęcza" w Katowicach
- Justyna DD "Tęcza" w Katowicach
- Katarzyna Bialic nick: Bialik
- Andrzej Maslak

Dolina Miętusia /0/
- Hanka Adamska - nick haneken  team Bydgoszcz
- Konrad Kopacz - manioka13 team Bydgoszcz

Dolina Pańszczyca /1/
- Grzegorz Łabuda nick: dwarf82
- Agnieszka Szewczyk-Łabuda
- Agnieszka Kulikowska nick: Mustafa
- Maks Kulikowski nick: Maksior
- Paweł Kulikowski nick. Kula
- Jakub Horwat,  nick:  wielicki alpinista TEAM: TIROWCY
- Jakub Jamka, kubinio10 TEAM: TIROWCY
- Aleksandra Jamka, olka6 TEAM: TIROWCY
- Monika Jamka, monczak TEAM: TIROWCY
- Krzysztof Stawicki, stawros
- Izabella Ratajczak, Fanka Biedronki
- Jędrusik Aleksandra "Jędrusik"
- Julita Olesiak
- Sławek Stawicki, Dziwa Fani Kubusia Puchatka
- Zosia Stawicka, Zołi Fani Kubusia Puchatka
- Jan Stawicki, Jano Fani Kubusia Puchatka
- Aleksandra Kałuska Nick: drugidzekson
- Adriana Dopke nick: dudi_carina

Dolina Pięciu Stawów Polskich /1/

- Katarzyna Kłapouszczak nick:raniuszek
- Krystian Kłapouszczak
- Adam Merchut : Adamu : Team ERROR
- Katarzyna Urba : Urbaś Team ERROR
- Joanna Wielis : asieczkaa Team ERROR
- Stanisław Zieliński strach_strach Team ERROR
- Malwina Radlak, nick - Malwina Radlak
- Agnieszka Kubś, nick - Agnieszka Kubś
- Dorota Ryszkowska, nick: dorbio_pl
- Wojciech Ryszkowski, nick: dorbio_pl
- Michal Krzepina  Nick turysta
- Kosińska Joanna  Polmos Team
- Mariusz Weinberger  Polmos Team
- Grzegorz Wierzba  Polmos Team
- Tomasz Kasikowski  Polmos Team
- Jacek Nowakowski  Polmos Team
- Ewelina Makowska
- Katarzyna Grochulska Nick: Grochul
- Ewelina Makowska meflina
- Dominika Miszewska, nick: domi
- Natalia Szlęk, nick: dorbio_pl
- Grzegorz Szlęk: nick: dorbio_pl
- Bartosz Kubok: nick: dorbio_pl
- Aleksandra Kubok: nick: dorbio_pl
- Natalia Błahut; nick: Dorbio_pl
- Barbara Mieszczak "Andrychów Team"
- Wiktor Bednarek "Andrychów Team"
- Anna Wozniak Nick: surykatka Team: STATE STREET
- Krzysztof Gagacki Nick:  Krzysiek  Team: STATE STREET
- Kinga Hubka  Nick:  kingusia Team: STATE STREET
- Anna Pena Nick:  apena Team: STATE STREET
- Arkadiusz Świętochowski, arkteo,
- Beata Świętochowska
- Julia Świętochowska
- Kinga Hubka Nick:  kingusia Team: STATE STREET
- Alicja Kwiatkowska nick: Oliwka team: Wściekłe Chomiki Tatry Edition
- Marta Strączek nick: Marta Strączek team: Wściekłe Chomiki Tatry Edition
- Alicja Chybiak Nick:  Kangur*9 Team: STATE STREET
- Jadwiga Świątek Jadwiga Swiatek Team: STATE STREET
- Agnieszka Zawiłowicz-Jankowska Nick: Azaw  Team: STATE STREET
- Radoslaw Jankowski Nick:  RadekJ Team: STATE STREET
- Krzysztof Gagacki Nick:  Krzysiek   Team: STATE STREET
- Zbigniew Zak Nick: Zibi Team: STATE STREET

Dolina Roztoki /1/

- Sylwia Zychowska-Pilarczyk  Team Grześki
- Nikita Zychowska Team Grześki
- Grzegorz Pilarczyk Team Grześki
- Paulina Sulik Su Team
- Sławomir Sulik Su Team
- Ewelina Sulik Su Team
- Agnieszka Zuchowicz Su Team
- Jakub Zuchowicz Su Team
- Łukasz Karwowski, nick: Karwowski
- Mariusz karwowski, nick: Karwowski1
- Magdalena Mikulska  Nick Surykatka86  Team:MaKaTy
- Katarzyna Bujar Team: MaKaTy

Dolina Rybiego Potoku /0/
- Rafał Bisiorowski, Bisior" Ekipa z Gdańska"
- Piotr Osowski, Piotrek O. "Ekipa z Gdańska"

Dolina Starorobociańska /1/
- Monika Marcis, monika_m
- Grzegorz Sojka, grigo23

Dolina Strążyska /0/

- Grazyna Romanelli  aka Grazka
- Joanna Nowak  aka  Asia
- Alexandra Romanelli aka Alex
- Konrad Szuszkiewicz - "Koko" team rodzinka
- Kajetan Nowak - "Kajtek"  team rodzinka
- Zbigniew Zedlewski - zbyszekze Team " Pomorzaki "
- Beata Zedlewska   Team " Pomorzaki "
- Błazej Zedlewski  Team " Pomorzaki "
- Zuzanna Zedlewska Team " Pomorzaki "
- Beata Kawska Team " Pomorzaki "
- Karol Kawski Team " Pomorzaki "
- Piotr Sowiński Team " Pomorzaki "
- Magdalena Sowińska Team " Pomorzaki "
- Katarzyna Szuszkiewicz - KAJA "Rodzinka"
- Kacper Szuszkiewicz - Kacpero "Rodzinka"
- ANNA WACHULSKA - AniaW
- Mariusz Kasprzyk nick "mariusz"
- Michał Parasiński  nick pako
- Monika Rogowska nick Monia
- Natalia Rogowska nick: talalalalaaa
- Patryk Nowakowski, AGH Ochrona Środowiska

Dolina Suchej Wody /0
-

Dolina Waksmundzka /0/
-

Dolina za Bramką /0/

- Aneta Czekaj, "Świstak"
- Sylwia Czernik, "Świstak"
- pracownicy Urzędu Miasta Zakopane na czele z burmistrzem
- Anna Górszczyk, "Świstak"

Dolinka za Mnichem /1/
- Kamil Preidl nick: Kamyl Team:  PTTK UEK
- Krzysztof Cholewa Nick:orsini0  PTTK UEK
- Michał Tawral Nick: Caramba Team: PTTK UEK
- Katarzyna Suśniak nick: Kaś Team:  PTTK UEK
- Joanna Krawczyk, asia_malutka
- Maria Strzelska
- Roman Złotecki
- Aleksandra Puczko, AlixP

Wyżnia Dolina Chochołowska /1/

- Kamil Adamuszek nick: kamil199217
-
Stanisław Jarząb nick: sjarzab
- Maria Broniszewska nick: bronik13
osoby bez wyboru miejsca z listy powyżej

Katarzyna Bujar  Team :MaKaTy
Sylwia Samulewicz
Aleksandra Dutkiewicz
Wojciech Grotkiewicz Team: STATE STREET
Anna Mackowska Nick:  Aniucham Team: STATE STREET   Smreczynski Staw
Mateusz Piecuch Nick:  kanciap Team: STATE STREET   Jaszczurowka/Kuznice
Alicja Baranska Nick:  AB.IFS Team: STATE STREET   SMRECZYNSKI STAW + surrounding area
Anna Lis Nick:  alis2  Team: STATE STREET   Nazwa szczytu: Morskie Oko
Malgorzata Dudzinska  Team: STATE STREET Nazwa szczytu: SMRECZYNSKI STAW
Rafal Bebko Nick:  Rafal  Team: STATE STREET  Nazwa szczytu: Smreczynski Staw
Pawel Zolyniak  Nick: Paffel Team: STATE STREET  Morskie Oko
Alicja Nowak Team: STATE STREET  SMRECZYNSKI STAW
Aleksandra Jamioł,   nick: sandra_mcr
Agnieszka Sroka Nick: aga sroka Team: STATE STREET Nazwa szczytu: Jaszczorowka/Kuznica
Maciej Lapinski Nick: Lapa91 Team: STATE STREET  Nazwa szczytu: Jaszczurówka/Kuznice
Zbigniew Semik Team: STATE STREET  Nazwa szczytu: Jaszczurowka/Kuznice
Jakub Koltuniewicz Nick: jakkol Team: STATE STREET   SMRECZYNSKI STAW
Paweł Mętel, nick Strzelec
Ola Magielska nick OlaM
Katarzyna Wieliczko Nick:kasia88  Team: STATE STREET  Nazwa szczytu: Morskie oko
Wojciech Grotkiewicz Team: STATE STREET  Nazwa szczytu: SMRECZYNSKI STAW
Aleksandra Tabaczynska Team: STATE STREET Nazwa szczytu: Morskie Oko
Renata Malochleb Nick:  Rena Team: STATE STREET   Nazwa szczytu: Smreczynski Staw
Hubert Drabik Nick:  Hubert Team: STATE STREET   Nazwa szczytu: Morskie Oko
Karolina Chudy Nick: Chuda8  Team: State Street  Nazwa szczytu: Smreczynski Staw
Pawel Ciechanowski Nick: cieszan Team: STATE STREET  Nazwa szczytu: Morskie Oko
Januszek Kamila Nick:  Kamilson Team: STATE STREET    Nazwa szczytu: Morskie Oko
Bartus Katarzyna Nick:   Kandzia Team: STATE STREET    Nazwa szczytu: Morskie Oko
Łukasz Karwowski, nick: Karwowski
Barbara Łasisz, nick: basiaaak,   Wrota Chełbińskiego
Paulina Łobodzin, nick:łobodzin    Wrota Chełbińskiego
Jakub Rajewski, nick: jakub    Wrota Chełbińskiego
Anna Zubik Nick:  Ania Team: STATE STREET
Bartus Katarzyna Nick: Kandzia  Team: STATE STREET Nazwa szczytu: Morskie Oko
Bartłomiej Karaban, kabsky  Team STP "Wędrowiec" Lubin Tródniowiański Wierch,
Paweł Wiśniewski, Team STP "Wędrowiec" Lubin Tródniowiański Wierch
Kamil Wiśniewski Team STP "Wędrowiec" Lubin Tródniowiański Wierch
Agnieszka Stojecka - seraficzna Smreczyński Staw namiot
Natalia Pławecka - Rupicapra  Smreczyński
Janusz Czerwionka
Nick:  KASIA111  Team: STATE STREET  Nazwa szczytu: Morskie Oko
Janusz Lebda nik JL
Beata Wodzisz-Lebda
Piotr Mitka nick:piomiciu
Kasia Musiał nick: Kasia Musiał
Anita Musiał nick: Anita Musiał


Polska na weekend

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
aleja 2019
 

Polecamy

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 647 gości oraz 0 użytkowników.