pamiątki z safari z przemytu na lotniskach

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #565 przez Kominiarz
Ale tu chodziło o wypychanie....przemytników :laugh:
Wystawienie ich na publiczny ogląd jest pomysłem dobrym, jednak nieco zbyt ryzykownym z punktu widzenia...Ratusza w Kazmierzu - szkoda go!

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #563 przez
Myślę, że proceder wypychania sprawców byłby bardzo dobrze przyjęty społecznie. Wyobraźmy sobie np Rywina wypchanego, z transparentem "Kochaj prasę! Lub czasopisma!" albo Ratusz w Kazimierzu Dolnym ozdobiony wypchanym agentem Tomkiem. ;)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #558 przez Kominiarz
Dobre! Myślę że ten wypchany przemytnik to byłaby największa atrakcja! A swoją drogą moje hasło można trochę zmienić: ""ukradzione - przemycone" :laugh:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
14 lata 1 miesiąc temu #555 przez
Może by taka edukacyja ekspozycja - przedmioty zabrane przemytnikowi wraz z wypachanym przemytnikiem obok?

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #545 przez Kominiarz
A to ciekawe. Nigdy się nie zastanawiałam co się dzieje z tymi wszystkimi przedmiotami z przemytu zebranymi na lotniskach. Wydaje mi się że opcja muzeum to dobry pomysł, tylko czy akurat w Muzeum Podróżników powinny być wystawione rzeczy z przemytu - nie wiem. Może jakaś osobna ekspozycja pod hasłem "ukradzione - przywiezione" :laugh:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
14 lata 1 miesiąc temu #544 przez Albin
TVP pokazała materiał o przedmiotach pochodzących z przemytu jakie trafiają w ręce celników. Na lotnisku Okęcie zebrało się tego całkiem sporo i zalegają w magazynie. Jest noga słonia, futra z geparda, tygrysa, jest skóra z krokodyla i wiele innych tego typu "pamiątek" a lotnisk i przejść granicznych w kraju jest wiele. Czy Waszym zdaniem wszystko powinno być niszczone czy może powinno trafiać w jakieś konkretne miejsce ? Skoro (niestety) już jakieś zwierzę zostało zabite, to czy nie lepiej jeżeli te przedmioty trafią np. do utworzonego przez Panią Elżbietę Dzikowską Muzeum Podróżników w Toruniu ?

Co o losie tych przedmiotów sądzicie ?....

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.569 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com