Prasa Podróżników

The North Face VENTRIX™ z tytułem Gold Winner of the ISPO Award 2017

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #14687 przez Albin
The North Face VENTRIX™ z tytułem Gold Winner of the ISPO Award 2017


Innowacyjne technologie The North Face zyskują uznanie w czasie najważniejszych targów branży outdoorowej.

W nowej, syntetycznej ocieplinie VENTRIX™ zaprezentowanej przez markę The North Face w czasie odbywających się w Monachium tragów ISPO, zastosowano innowacyjny, dynamiczny system wentylacji. Laserowo wycinane otwory pozostają zamknięte w czasie spoczynku, zatrzymując tym samym ciepło wydzielane przez organizm. Jednak w czasie ruchu otwory powiększają się umożliwiając szybkie odprowadzenie pary wodnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu regulacja temperatury ciała nie wymaga zdejmowania lub zakładania dodatkowych warstw odzieży.

Kurtka The North Face Summit L3 Ventrix Hoodie, w której zastosowano nową ocieplinę, zdobyła tytuł Gold Winner of the ISPO Award 2017.

Produkty, w których wykorzystana zostanie technologia VENTRIX™, znajdą się w kolekcjach na Jesień i Zimę 2017 roku dla alpinistów i miłośników wędrówek. Podczas targów zaprezentowana została również nowa generacja odzieży Steep Series przeznaczonej dla miłośników freeride’u. Flagowe produkty, czyli kurtka i spodnie Steep Series Fuseform™ Brigandine, wykonane zostały przy użyciu technologii Fuse Form. W tym opatentowanym przez markę procesie tkania łączy się grubsze, bardziej wytrzymałe włókna z lżejszymi. Powstają w ten sposób bezszwowo połączone strefy o zróżnicowanych właściwościach. Nowością w kolekcji Jesień-Zima 2017 będzie połączenie technologii Fuse Form z najlepszymi właściwościami gwarantowanymi przez GORE-TEX®.
„Proporcje rozmiaru i dopasowania są idealne. To najlepszy krój kurtki, jaki do tej pory miałem. Wreszcie mogę nosić właściwy dla mnie rozmiar i dobrze się czuć w ubraniach o wydłużonym kroju, bez konieczności wybierania rzeczy o rozmiar większych” – wymienia dodatkowe zalety produktów z linii Steep Series Xavier de le Rue, legendarny snowboardzista, który brał udział w projektowaniu produktów.
Poza technologicznymi innowacjami, The North Face zaprezentował również zimową kolekcję do biegania i treningu. Znana biegaczom linia Flight Series™, została wzbogacona o nowe rozwiązania technologiczne, oraz ciekawą linię kolorystyczną. Znajdują się w niej między innymi trailowe buty Ultra MT Winter i kurtka Hyperair GTX®. W rozwiniętej kolekcji odzieży treningowej zostały zastosowane inne flagowe technologie marki, jak np. Thermoball.


„Od ponad 50 lat dbamy o wprowadzanie innowacji we wszystkich rodzajach oferowanych przez nas produktów. Mountain Jacket, Base Camp Duffel czy nasze namioty wyprawowe - wszystkie stanowiły rewolucję w swoim czasie, a obecnie są ikonami branży outdoorowej. Wierzymy, że dołączą do nich nowe produkty wykonane w technologii VENTRIX oraz odzież z kolekcji Steep Series” - powiedział Darren Cookson, wiceprezes ds. Produktów The North Face EMEA.
Wszystkie produkty będą dostępne w sklepach The North Face®, wybranych sklepach detalicznych oraz na stronie www.thenorthface.eu od jesieni 2017 roku.

Więcej informacji na temat marki The North Face znaleźć można na stronach:
Instagram: @TheNorthFace
Twitter: @TheNorthFaceEU
Facebook: www.facebook.com/thenorthface
Google+: plus.google.com/+TheNorthFace



.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.598 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com