Lotniska w Polsce i na świecie

Przenośna ładowarka hybrydowa

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #9575 przez Albin
Wygląda całkiem ciekawie ale na górskie zimowe wyjścia jednak nie bardzo ...
Od wiosny do jesieni poza Tatrami całkiem spoko gadżet. Znalazłem stronę sklepu wraz z filmikiem
shop.biolitestove.com/campstove.html#.UoM1wOL-qlo
cena $129.95 może nie oszałamia ale na dłuższe włóczęgi z plecakiem bardzo odpowiednie urządzonko.
A swoją drogą, gdyby takie ogniwa Peltiera były montowane przy piecach np. na wsiach, w kotłowniach, fabrykach itp to produkcja prądu "przy okazji" była by całkiem spora.
Kolejna strona z testem tego urządzenia:
spokogadzet.komputerswiat.pl/eko-przez-d...iczne-gadzety-wideo/
.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Załączniki:

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #9574 przez zezik
Fajna sprawa, czy testowałeś ją może w przypadku gdy tel jest całkowicie rozładowany, akumulator w powrbanku również i przy zachmurzonym niebie próbujesz uruchomić tel ?

Ja mam PowerMonkey explorer i muszę powiedzieć, że się zawiodłem. W rejonach arktycznych nie sprawdza się w ogóle.

A z zupełnie innych przenośnych "ładowarek". Zakupiłem "BioLite Stove" - kuchenka na drewno z ogniwem peltiera. Świetna sprawa. Testowałem ją w różnych warunkach i gdy tylko jest możliwość znalezienia odrobiny patyków to i obiad ugotujemy i telefon naładujemy.



Gdyby ktoś chciał parę info to można znaleźć tutaj: zezik.net/2013/04/18/biolite-nowy-palnik-pierwsze-palenie/

Ale to było pierwsze palenie :) Po roku używania okazuje się, że oszczędza multum gazu, woda szybciej się zagotowywuje no i koszty wyjazdu się redukują :)

Zające w drodze: zajacewdrodze.pl

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #9521 przez Albin
Na stronie dystrybutora jest cena 89$
www.brunton.com/collections/power-packs
ale na serwisach aukcyjnych widziałem cenę już od 40$ czyli do przyjęcia.

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #9520 przez ruks

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #9515 przez Albin
Ładowarka przetestowana w Tatrach spisała się rewelacyjnie.
Ładowała się nawet przy znikomej ilości światła.
Zapas zgromadzonego prądu w zupełności mnie usamodzielnił i nie musiałem biegać w schronisku w poszukiwaniu kontaktu.
Gadżet mały, poręczny i jak się okazało bardzo praktyczny. Teraz i miesiąc mogę siedzieć w górach i telefon mi "nie padnie" :laugh:
. . w takich warunkach także się ładuje . Ładowanie telefonu . Na Zawracie bez słońca i tu także ładuje telefon i jednocześnie sam się doładowuje . Słońce już zachodzi a jednak dalej się ładuje
niby drobiazg a jaki pomocny

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia10 lata 5 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #9483 przez Albin
Brunton Ember Hybrid Solar Charger

Praktyczna i poręczna hybrydowa bateria i ładowarka słoneczna do telefonów, smartfonów, mp3 itp.
Samą ładowarkę można także naładować np z laptopa czy innego źródła za pomocą USB.

Bateria litowa o pojemności 2800 mAh, ładowarka słoneczna z załączonym kablem i multi końcówkami zapewni działanie telefonu w każdych warunkach, nawet jeżeli jesteś miesiąc na wyprawie bez dostępu do prądu.

informacje ze strony producenta:
Compact power storage reservoir with integrated solar panel, the Ember is optimized for handheld electronics like smart phones and MP3 players. Designed with the every-day user in mind, the Ember power pack is recharged from your home computer or from the integrated solar panel, but tucks easily away in a pack or pocket. You wont notice it until you need it. Includes 3 in 1 USB cable.

Water resistant housing
3 in 1 USB cable houses mini, micro and Apple connectors
Internal rechargeable lithium polymer battery
Compatible with Brunton SyncTech enabled headlamps and task lights
Power gauge and auto shut off
Battery storage: 2800mA
Output: 1000 mA/ 5v (USB 2.0 compatible)
100 mA solar panel
3.5x2.5x.75"
Weight 5 oz
www.brunton.com/collections/power-level-...rger#product-details

dystrybutor w Polsce
hbmm.pl/
. . . . .

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia10 lata 5 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.547 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com