Czyste Góry, Czyste Szlaki

Czyste Gorce 2015 - Turbacz

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #13162 przez BeataF
Było super to fakt! ;)

Początek był ciężki, jak zobaczyłam znak w Rabce to trochę mi się odechciało :ohmy: .

Na szlaku prowadzącym do schroniska na Maciejowej spotkałam przemiłego dziadka który sprzedał mi kilka "mądrości życiowych" dotyczących damsko-męskiej strony życia ale...nie będę o tym pisać :blush: Dziadek wracał ze spaceru ze swoim małym stadem kóz . .
i był bardzo zdziwiony że chce śmieci nieść na Turbacz cyt. Eee Pani a walnij że tu gdzie w krzokach ten worek toż to daleko jest :laugh:

Śmieci na odcinku Rabka - Maciejowa było najwięcej (plastik i puszki) . . . .
W schronisku kilkuminutowy przystanek i dalsza trasa w kierunku Starych Wierchów ( tu śmieci było zdecydowanie mniej) za to momentami błoto po kolana :) ale za to dziwne grzyby mogłam oglądać (są pod ochroną) .

Na tym odcinku poznałam Anię z Warszawy która bardzo ubolewała nad tym,że ma daleko w góry! (jakiekolwiek) ;) jeśli to czytasz to pozdrowienia z Krakowa - oczywiście wizytówka klubowa poszła w ruch! Potem zaczęło lać więc przystanek na Starych Wierchach troszkę się przedłużył tzn. tyle ile się pije piwo :P

Od Starych Wierchów po Turbacz śmieci było kilka a potem już była tęcza i ognisko . . A na ognisku były gitarzysta Dżemu prezentował nam swoje umiejętności i dzielnie pozował do zdjęć ;) . . . Potem kolega usiłował śpiewac...! ale akurat wtedy nie grali :P ;)
Ostatnia8 lata 9 miesiąc temu edycja: BeataF od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #13136 przez raven
...tak, przyznaję, akcja udana, śmieci mało a to cieszy, że może świadomość ludzi się zmienia na plus.
Akcję tworzą ludzie, dziękuję za wspaniałe towarzystwo, uśmiech i przyjazne rozmowy, niezapomniane chwile. Organizacja, ognisko, konsumpcyjne dodatki dopełniły nasz klubowy wyjazd.

początki sb sprzątania




jednak stopa ludzka tu była :)

były też piękne widoki, spokój i oderwanie od codzienności

radość i zmęczenie, zasłużona szarlotka w schr. na Turbaczu

ognisko i relaks


Raffiemu coś kiełbaska się nie spodobała ;)



...a to niedzielny odpoczynek u Majki po długiej sobocie, "sadzimy fasolki" :laugh:


rAFAŁ
Ostatnia8 lata 9 miesiąc temu edycja: raven od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
8 lata 9 miesiąc temu #13134 przez
A ja dziękuję Wam za cierpliwość przy moich gitarowo wokalnych ekscesach najpierw przy ognisku na Turbaczu, a potem na Przełęczy Knurowskiej.
Dla takiego towarzystwa warto targać ze sobą gitarę i obiecuję, że jeśli tylko się da - będę ją zabierał na kolejne imprezy (więc już drżyjcie!). ;-)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #13131 przez cedro
Dziekuje wszystkim za wysmienity weekend i jak zawsze dobre towarzystwo :) W ten weekend nie zabraklo nieczego...bylo słonce, pare kropel deszczu ale dzieki temu byla tez i piekna tecza ;) Podziekowania naleza sie takze za pyszne kielbaski i napoje ktorych nikomu nie zabraklo ;) Mam nadzieje ze bedziemy spotykac sie na akcjach w coraz wiekszym gronie :)

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #13129 przez Albin
Pogoda w sumie dopisała, mimo że synoptycy straszyli deszczem. Ponad 20 osób dobrze się bawiło, zwłaszcza przy ognisku i w sali kominkowej w schronisku. 4 gitary i duży zapas kiełbasek z napojami jako dodatki po sprzątaniu :)
Należą się podziękowania oczywiście dla wszystkich ale specjalne podziękowania dla Basi Kleszyk i miejscowym strażakom za "ogarnięcie" całości na miejscu. Transport wszystkiego na górę i zwiezienie zebranych śmieci z Turbacza. Gminie Nowy Targ za dofinansowanie, dzięki czemu kiełbasek z dodatkami i napojami wystarczyło dla wszystkich i to z nadmiarem :laugh:
Color Park Nowy Targ także pomógł finansowo w akcji, dzięki czemu w wielu miejscach w Nowym Targu pojawiły się duże plakaty zachęcające do udziału w akcji.
.
Nie sposób wymienić wszystkich z imienia i podziękować każdemu z osobna, ale twarze wszystkich pojawią się na zdjęciach poniżej, oraz kolejnych osób zamieszczających swoje fotki.
. . . . . . Piotr "Lupi" Lubertowicz
Liska także nie zabrakło :laugh: (Iza, to też nie był kotek :laugh: )
Tradycyjnie jak co roku, była i tęcza i takie widoczki . .
Widok z Turbacza na Pieniny i inne widoczki . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia8 lata 9 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #13126 przez zkarola
Akcja jak zwykle udana i słoneczna!
Dzięki za dobre towarzystwo i klimatyczne ognisko



















Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.824 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com