Czyste Góry, Czyste Szlaki

Beskidy - Babia Góra i pasmo Policy

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #8939 przez BALKANDRIVER
ula21 napisał:To się chyba nazywa bezczelność.

Ujęłaś to bardzo delikatnie!!!

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: BALKANDRIVER od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #8938 przez ula21
"Zasadne byłoby tu objęcie akcją sprzątania [...] przydrożnych rowów sąsiadujących z posesjami oraz jezdnią". ...
To się chyba nazywa bezczelność.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #8932 przez BALKANDRIVER
To tak w miesięcznicę rewolucji śmieciowej:


Mam nadzieję, że nie Off-Top

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: BALKANDRIVER od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #8912 przez zkarola
Chłopcem, czy dziewczynką na posyłki nikt nie będzie, a sprzątać każdy może gdzie chce i kiedy chce, więc nie ma się czym przejmować, ale przewraca się w..głowach niektórym to fakt..

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #8911 przez BALKANDRIVER
Albin - ja, i myślę, że nie tylko ja, doskonale rozumiem, czego Ty nie rozumiesz, a czego nie rozumieją, ci, którzy rozumieją, że Ty nie rozumiesz, że nie prowadzisz ludków na posyłki, podnieś, pozamiataj!
Udało mi się to dość pokrętnie ująć??
Ja już od dłuższego czasu czegoś nie rozumiem, wiem jedno - co poniektórym to się już w życi zawraca!
Zwrócić uwagę należy również na korzystny wydźwięk edukacyjny akcji oraz wymierne osiągnięcia w postaci zebranych śmieci.

Ale widzisz - spec Cię pochwalił :laugh:

BALKANDRIVER

"Podróże są zabójcze - dla uprzedzeń, fanatyzmu i ciasnoty umysłowej."- Mark Twain

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #8909 przez Albin
Jeszcze pewne wyjaśnienia, w tym m.in. mail jaki otrzymaliśmy w odpowiedzi na pismo wysłane do Dyrektora BgPN .
(istotne wyboldowałem)
a pytanie do wszystkich w tym do uczestników niedzielnego spotkania na Babiej Górze. Czy my jesteśmy cieciami od darmowego sprzątania wszędzie tam gdzie nam wskażą?
Czy śmieci jakie znaleźliśmy na i w okolicy szczytu a mające kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy świadczą o regularnym sprzątaniu przez pracowników parku ?
Czy aby grupka osób lubiąca przyrodę, mogła wejść i pozbierać śmieci na terenie należącym do całego narodu ! bo takim jest Babiogórski Park Narodowy, musi pisać pisma i pojawiać się osobiście na spotkaniach w dyrekcji parku by omawiać szczegóły ?
Czy to tylko ja czegoś tu nie rozumiem ?
A może ktoś nam płaci za to i inne sprzątania, za poświęcony czas i targanie tych worów ? Niejednokrotnie (na innych szczytach) za szukanie na własną rękę miejsca gdzie możemy zostawić śmieci zebrane na szlakach bo gospodarze terenu nie są zainteresowani ich odbiorem...
Czy to tylko ja czegoś tu nie rozumiem ?


Witam !

Bardzo cieszymy się z Państwa aktywności oraz zaangażowania w dbałość o czystość szlaków turystycznych, szczególnie na obszarach chronionych.

Bardzo ważna jest również odpowiednia akcja edukacyjna – skutkująca zmiana świadomości turystów oraz oczywiście zmniejszeniem ilości śmieci.

Jednocześnie Babiogórski PN wyraża zgodę na przeprowadzenie akcji w zaplanowanym przez Państwa terminie – w celu omówienia szczegółów akcji, godzin zwózki śmieci, uzyskania pozwoleń etc. Konieczna jest z Państwa strony wizyta w siedzibie BgPN w terminie poprzedzającym akcję.

Pragniemy zwrócić również uwagę na zasadność rozwinięcia Państwa akcji na tereny sąsiadujące z Parkiem a będące terenem gminy. Zasadne byłoby tu objęcie akcją sprzątania zwłaszcza koryt potoków oraz przydrożnych rowów sąsiadujących z posesjami oraz jezdnią. Śmieci które tam się znajdują wielokrotnie przewyższają swą ilością to co można spotkać na szlakach – sprzątanych regularnie przez pracowników Parku. Zwrócić uwagę należy również na korzystny wydźwięk edukacyjny akcji oraz wymierne osiągnięcia w postaci zebranych śmieci.

Pozdrawiam
Tomasz Urbaniec
St spec ds. edukacji
Babiogórski Park Narodowy

.

Zapraszam na profil prywatny:
klubpodroznikow.com/tatromaniak-autor?showall=1
.
.
.
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: Albin od.

Proszę Logowanie lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.541 s.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com