Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
aleja 2019

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Klub Podróżników Śródziemie to portal ludzi aktywnych a podróże są dla nas  sensem życia.

Nasza działalność to nie tylko cykliczne spotkania Miłośników Podróży i relacje z bliższych wyjazdów czy dalszych wypraw, ale także:
# patronujemy wyprawy sympatyków Klubu Podróżników Śródziemie,
# promujemy wyprawy i ekspedycje,
# organizujemy po wyprawowe wystawy zdjęć,
# organizujemy wspólne wyjazdy i wyprawy,
# pomagamy w nawiązywaniu kontaktów ze sponsorami i patronami dla osób, które mają fajny pomysł na wyprawę,
# służymy poradami i wskazówkami dla planujących podróże i wyprawy nawet w najdalsze zakątki świata,

Ty także możesz być autorem poniedziałkowego slajdowiska.
Napisz do nas i prześlij propozycję swojej prezentacji. Opisz w kilku zdaniach cel i przebieg wyjazdu/wyprawy i dołącz kilka zdjęć.
Możesz zostać redaktorem naszego serwisu pisząc o podróżach własnych i nie tylko. Inni już do nas dołączyli.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.http://images41.fotosik.pl/282/5a314c18f3fd9222.jpg
Michał Parwa
Michał Parwa - z wykształcenia geograf i pilot wycieczek. Dziennikarz na stałe związany z Magazynem Turystyki Górskiej „n.p.m.”. Fotografie i reportaże ze swoich podróży publikuje także na łamach ”Rowertouru”, „Gazety Wyborczej” i „Onet.pl”. Amator fotografii, podróży dalekich i bliskich, który dzieli swoje serce między góry i rower.
O mnie

"Najlepsza jest noc w obcym kraju. O zmierzchu porzuca się jakąś okolicę, ponieważ okazała się beznadziejnie nudna.(...) Bo jechać to jest nic. Najważniejsze zaczyna się potem(...)"

Tymi słowami Andrzej Stasiuk rozpoczyna swoje "Fado" a ja, całkiem bezpretensjonalnie, traktuje je jak motto.

Urodziłem się kiedy podpisywano układ w luksemburskim Schengen. Pierwsze kroki stawiałem na zboczach Diablaka. Dzieciństwo pochłonęły góry i obecność na pokładach dalekobieżnych autobusów. Temu wszystkiemu zawdzięczam wizyty w większości krajów naszego kontynentu.

Od dłuższego czasu w podróży towarzyszy mi fotografia, której dopiero się uczę. Chwile spędzone w kraju najczęściej poświęcam ukochanym Beskidom. Staram się odwiedzać zapomniane miejsca i szlaki, które popularyzuje dzięki zdjęciom i słowom. Relacje ze swoich wedrówek po świecie publikuje m.in. na łamach "Gazety Wyborczej", Magazynu Turystyki Górskiej "n.p.m", "Rowertouru" czy "Manko". Często można mnie spotkać w Klubie Podróżnikow "Środziemie" na krakowskim Placu Wszystkich Świetych, gdzie zdarza mi się prowadzić prelekcje ale przede wszystkim uczestniczyć w fantastycznych spotkaniach globtroterów. Mam nadzieję, że przez swoje fotografie, artykuły i slajdowiska pomogam ludziom znaleźć swoje miejsce na Ziemi, którego ja wciąż szukam.


obecnie kierownik w zumi.pl


zkarola
http://www.klubpodroznikow.com/images/comprofiler/2718_4dab4f57bd088.jpg
Karolina Zięba

Studentka architektury krajobrazu czynnie ingerująca w otaczającą przestrzeń. Miejscem działań są krakowskie zakamarki i tak do skutku doszła m.in. akcja „Czerwona Huśtawka” - czerpiąc i rozpowszechniając projekt zainicjowany w Teksasie. Żywo zainteresowana Land Artem. Również wolontariat nie jest mi obcy, działałam w projekcie instalacji artystycznych
„ogrody tymczasowe, mobilne, nomadyczne” na terenie Krakowa, by urozmaicić przestrzeń, spróbować oswoić brzydotę, z którą spotykamy się na co dzień w niektórych miejscach.

Od zawsze bliski był mi naturalny krajobraz, cisza i zmiany… już w dzieciństwie zaszczepiono we mnie ducha podróżnika wyciągając na szczyty, czy przypinając w siodełku na dłuższe wyprawy. Potem był młodzieżowy klub turystyczny PTTK i wreszcie samodzielne wyjazdy,  teraz studenckie i inne małe wypady. W górach ogarnia mnie to nieuchwytne coś, czego nie czuję nigdzie indziej, a co napełnia mnie nieuzasadnionym (a może przeciwnie?), wewnętrznym optymizmem. Nie lubię stagnacji, schematyczności… Z każdego wyjazdu zostawiam wiele w swojej pamięci, a resztę zapisuję, publikuję obecnie na stronie Klubu Podróżników „Śródziemie”. Nie może obejść się oczywiście bez zdjęć, a w fotografię powoli się wgryzam.  W poniedziałki można mnie spotkać w Piwnicy pod Baranami,  na i po slajdowiskach:)

Z innych rzeczy.. uwielbiam transowość bębnów zasadniczo z każdej kultury: bębny afrykańskie, bębenki z Indii, ze Środkowego Wschodu, bębny celtyckie...  Lubię trud, burzę, tęczę, słoneczniki, gwiazdy, noc w śpiworzenick: pioggerella
Karolina Gołda

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Uwielbia mówić, mówić i mówić, lecz kiedy trzeba, zamyka usta na kłódkę i słucha.

Kocha siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną. Miłością do sportu zaraził ją tata, z którym na mecze jeździła od dziecka. Już jako mała dziewczynka wiedziała m.in. co oznacza termin „spalony”. J

- Świat poznaję poprzez wyjazdy na mecze. Niestraszna mi nocna podróż autostopem czy nocleg na dworcu z bezdomnymi. W obcych miastach nigdy nie pytam ludzi dokąd pójść – jeśli się zgubię, chcę sama odnaleźć drogę. Mała mapka z Internetu wystarczy.
Między jednym gwizdkiem a drugim, odkrywam piękne, często niedoceniane, miejsca. Kiedy wyjeżdżam, nie rozstaję się z aparatem. Drzewo, strumyk, kamyk, most, kamienica, drewniana chata - we wszystkim potrafię odnaleźć piękno i staram się je uwiecznić.

W życiu najważniejsze jest dla mnie spełnianie marzeń. Wychodzę z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych i chcę przekonać do tego innych ludzi. Kiedyś myślałam, że po klasie matematyczno-informatycznej będę na studiach liczyć, liczyć i liczyć, dziś – piszę,
nagrywam, montuję. Robię to, co naprawdę mnie kręci. Jeśli ktoś mówi: chcieć nie znaczy móc. Odpowiadam krótko: zmień myślenie!

obecnie pracuje już w redakcji onet.pl


Piszesz ? podróżujesz ? a może piszesz "do szuflady" ?
Dołącz do nich, dziel się pasją podróżowania i swoim doświadczeniem. To dobry sposób by rozpocząć karierę dziennikarską.
Podziel się swoimi tekstami czy zdjęciami tworząc fotorelacje. Tutaj każdy ma szansę być zauważony.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
aleja 2019
 

Polecamy

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 267 gości oraz 0 użytkowników.