spotkanie z Markiem Kamińskim


Zaproszenie

Klub Podróżników "Śródziemie" oraz Fundacja Marka Kamińskiego serdecznie zaprasza

na spotkanie z Markiem Kamińskim, autorem nowej książki

„Dotykanie świata Marka Kamińskiego”.

„Dotykanie świata Marka Kamińskiego” to wywiad–rzeka spisany przez Marka Szymańskiego. Marek Kamiński, opowiadając o swoim życiu, pokazuje nam, że warto marzyć, warto odważnie kroczyć ku granicom, tym realnym i tym, które tylko sobie wyobrażamy. I warto je przekraczać – Marek Kamiński robił to wielokrotnie. W książce opisuje trudne momenty swoich podróży, chwile zwątpienia w trakcie wyprawy z Jaśkiem Melą, ból i osłabienie fizyczne, które towarzyszyły mu podczas zdobywania Biegunów, ale też chwile wielkiej radości i triumfu.  

Miejsce spotkania:

Klub Podróżników „Śródziemie”

Pl. Wszystkich Św. 8  Kraków

Termin:

11. lutego 2010, godz. 17.00

spotkanie poprowadzi

Katarzyna Kubisiowska

Organizator spotkania:

Klub Podróżników "Śródziemie"
oraz
Fundacja Marka Kamińskiego
Justyna Śliwicka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 58 554 45 22   tel. kom. 693 39 99 53
  •  
  •  Klub Podróżników "Śródziemie" zaprasza do lektury tej wyjątkowej książki .

 

alt
Autor: Marek Szymański
Wydawnictwo:
Fundacja Marka Kamińskiego , Listopad 2009
http://www.kaminski.pl/
Fundacja Marka Kamińskiego, Al. Grunwaldzka 212, 80-266 Gdańsk,

Dotykanie świata to nie tylko dalekie, niebezpieczne podróże,

to także podróż duchowa i intelektualna w głąb siebie,

zdobywanie wiedzy, życie zgodne ze swoimi pragnieniami.

Marek Kamiński

 

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Dotykanie świata Marka Kamińskiego”

wywiad – rzeka spisany przez Marka Szymańskiego

,,Dotykanie świata to nie tylko dalekie, niebezpieczne podróże, to także podróż duchowa i intelektualna w głąb siebie, zdobywanie wiedzy, życie zgodne ze swoimi pragnieniami.”

Marek Kamiński, podróżnik, odkrywca, polarnik, ale też biznesmen i człowiek, który potrafi przeszczepiać innym swoją pasję życia i chęć ciągłego, aktywnego poznawania świata – tym razem opowiada Markowi Szymańskiemu o tym, jak to wszystko się zaczęło.

Książka stanowi swoisty klucz, który otwiera drzwi do świata, w którym marzenia, nawet te najniezwyklejsze, są realizowane, wzmacniając wiarę  w ludzkie możliwości. Marek Kamiński, opowiadając o swoim życiu, pokazuje nam, że warto marzyć, warto odważnie kroczyć ku granicom, tym realnym i tym, które tylko sobie wyobrażamy. I warto je przekraczać – Marek Kamiński robił to wielokrotnie. W książce opisuje trudne momenty swoich podróży, chwile zwątpienia w trakcie wyprawy z Jaśkiem Melą, ból i osłabienie fizyczne, które towarzyszyły mu podczas zdobywania Biegunów, ale też chwile wielkiej radości i triumfu.

Kiedy przyglądam się bliżej drodze Marka Kamińskiego, widzę  wiele podobieństw do swojej. Łączą  nas na pewno trzy sprawy: wiara w rzeczy po ludzku niemożliwe, zamiłowanie do podążania pod prąd i niespokojny duch, który nie pozwala usiedzieć w miejscu – mówi były Prezydent, Lech Wałęsa, którego Instytut jest patronem książki.

Lektura wywiadu z Markiem Kamińskim wzmacnia wiarę w ludzkie możliwości, pozwala zrozumieć, że marzenia są możliwe do zrealizowania. Podróżnik pragnie ukazać czytelnikowi, że warto przekraczać swoje granice i sam robi to wielokrotnie. W książce opisuje nie tylko chwile radości i tryumfu, ale również trudne momenty swoich podróży, chwile zwątpienia w trakcie wyprawy z Jaśkiem Melą, ból i osłabienie fizyczne, które towarzyszyły mu podczas zdobywania Biegunów.

„(..) Człowieka czasami zabijają jego własne myśli. Bo jeżeli teraz jest ciężko i pomnożymy nasz wysiłek przez kolejnych sześćdziesiąt dni marszu, to możemy sobie łatwo wyobrazić, że nie damy rady. Psychika i wyobraźnia niweczą najlepsze plany, także w codziennym życiu. Bieguny nauczyły mnie, że trzeba cieszyć się sukcesami każdego dnia i myśleć o codzienności. Dopóki się idzie, dopóki człowiek ma całe nogi i ręce, to trzeba po prostu iść, a nie myśleć o tym, co się zdarzy i że „ja tego nie wytrzymam”(..)” – oto fragment relacji podróżnika.

Książka „Dotykanie świata Marka Kamińskiego” od 13 listopada jest dostępna w księgarniach na terenie całego kraju. W związku z premierą przewidziane są liczne spotkania Marka Kamińskiego z czytelnikami. Harmonogram spotkań, a także więcej informacji na temat autora, fragment książki, zdjęcia z wypraw, można znaleźć na stronie www.dotykanieswiata.pl.

 

Cały dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na wsparcie działań  
Fundacji Marka Kamińskiego

Fundacja Marka Kamińskiego (www.kaminski.pl) od 1996 organizuje pomoc dla dzieci z domów dziecka, rodzin zagrożonych oraz dzieci niepełnosprawnych i cierpiących na poważne, często nieuleczalne choroby. Jest inicjatorem i koordynatorem programów edukacyjnych i zajmuje się promocją działań proekologicznych. Do najważniejszych projektów realizowanych przez Fundację należą „Nadzieja dla serc” i „Klub Odkrywcy Dobra”. Do klubu może zapisać się każdy, Członkowie klubu wspierają rehabilitację dzieci chorych, potrzebujących wsparcia i odbywają regularne (minimum jedno rocznie) spotkania z Markiem Kamińskim. Minimalna składka członkowska wynosi jedynie 10 zł miesięcznie – bo tak niewiele może zdziałać tak wiele...

O autorze: Marek Szymański – urodzony w 1965 roku w Kościanie, dziennikarza, politolog z wykształcenia, debiutował w prasie lokalnej, publikował m.in. w „Przekroju” oraz „Kulisach”. Obecnie jest wydawcą  
i redaktorem naczelnym czasopisma „Fundusze Europejskie”.

Dodatkowych informacji udziela:

Justyna Śliwicka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 58 552 25 13 wew. 117

tel. kom. 48 693 399 953

fax: 58 552 33 15

 

alt

Marek Kamiński i leszek Cichy na konferencji prasowej

alt
foto Albin Marciniak

alt
Grenlandia, szczyt Gunnbjorns Fjeld
foto: Leszek Cichy

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com