Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

ranking podziemi TOP.baner
aleja 2019

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Wizy do Australii
Monika Szybowska

Australia słynie z pięknych plaż, magicznego, pustynnego outbacku, niezwykłej przyrody oraz zawsze uśmiechniętych i „wyluzowanych” Aussies (tak powszechnie nazywa się Australijczyków). Ten daleki kraj przyciąga też obietnicą wygodnego i beztroskiego życia oraz spokojnej przyszłości. Nie dziwne więc, że staje się marzeniem i celem dla wielu podróżników oraz ludzi poszukujących idealnego miejsca dla siebie.
Jeśli myślisz o tym, żeby na krótki okres przenieść się do Down Under i zafundować sobie niezapomnianą życiową przygodę masz do wyboru trzy opcje krótkoterminowego wyjazdu i trzy rodzaje dostępnych dla Polaków wiz.

Na turystę


Wiza turystyczna, przeznaczona jest dla tych, którzy chcą tylko podróżować po Australii. Nie upoważnia ona do podjęcia pracy. Wizę otrzymuje się zazwyczaj na okres 1 roku, z opcją wielokrotnego lub jednorazowego wjazdu oraz pobytu na miejscu przez okres 3 miesięcy.
Wymagania są niewielkie (dobry stan zdrowia, niekaralność, paszport ważny na kolejne 6 m-cy itp.) Ta wiza wydawana jest bezpłatnie, aplikuje się online.

Na backpakersa


Drugą opcją jest roczna wiza Work and Holiday, od sierpnia 2014 roku dostępna również dla Polaków. Wiza wydawana jest na okres 1 roku (na tą chwilę bez możliwości przedłużenia). Pozwala na
zwiedzanie Australii oraz podjęcie pracy w pełnym wymiarze czasu, z ograniczeniem – nie dłużej niż 6 miesięcy u jednego pracodawcy. Podstawowe warunki, jakie trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o tę wizę, to: wiek pomiędzy 18. a 31. rokiem życia, potwierdzona egzaminem dobra znajomość języka angielskiego (IELTS wynik 4.5, TOEFL wynik 133 w teście komputerowym), ukończony co najmniej drugi rok studiów, dobry stan zdrowia oraz środki wystarczające na początkowe utrzymanie (5 tys. dolarów australijskich). Należy też dostarczyć tzw. zaświadczenie (letter of suport) z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej potwierdzające, że Ministerstwo wie o zamiarze ubiegania się danej osoby o ten rodzaj wizy. Liczba miejsc dostępnych w tym programie to 200 rocznie.

Na studenta


Kolejną opcją wyjazdu jest wiza studencka. Aby ją otrzymać, trzeba podjąć naukę w szkole językowej, college’u lub na uniwersytecie (przez okres od 3 miesięcy do 3 lat). Przy tej wizie nie ma już ograniczeń wiekowych, nie ma też limitu miejsc. Można zaaplikować na kilkumiesięczny kurs językowy albo na jeden z kierunków zawodowych, związanych np. z marketingiem, księgowością, informatyką, fitnessem, a nawet surfowaniem.
Wiza studencka umożliwia pracę w wymiarze 40 godzin w rozliczeniu dwutygodniowym w trakcie trwania kursu i w pełnym wymiarze w czasie wakacji. Ten rodzaj wizy jest popularny wśród osób, które chcą podszkolić język, zdobyć międzynarodowy dyplom, czy doświadczenie zawodowe. Często na wizie studenckiej wyjeżdżają ci, którzy myślą o zamieszkaniu w Australii na stałe. Na miejscu łatwiej bowiem zorientować się w swoich możliwościach, czy dostać wsparcie specjalistów od spraw migracyjnych.

Jeśli chodzi o wymagania wobec aplikanta - podobnie jak w przypadku wizy Work and Holiday konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego - oczywiście nie w przypadku kursu języka
angielskiego; dobra kondycja zdrowotna – potwierdzona przez certyfikowanego lekarza; wykupione australijskie ubezpieczenie studenckie – OSHC oraz oczywiście potwierdzenie zapisu do wybranej szkoły. Aplikant musi też spełnić warunek tzw. Genuine Temporary Entrant, czyli zadeklarować, że głównym celem wyjazdu jest chęć nauki, a wyjazd ma charakter tymczasowy - tu urząd może poprosić o dodatkowe dokumenty. Na tej wizie często wyjeżdżają pary. Jedna osoba studiuje, druga ma wizę tzw. partnerską.

Więcej o wizach do Australii na stronie: www.immi.gov.au
Więcej o podróżach i życiu w Australii na blogu: www.smokiikangury.pl
 

.
.
.
.
.
.
.
.

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
aleja 2019
 

Polecamy

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 447 gości oraz 0 użytkowników.