Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 
https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/20786006_1555618384512506_4588496333779302631_o.jpg?oh=8e8dcb36d037db387d51317128a9bd7f&oe=59F0FCF1

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


opracowanie & foto: Albin Marciniak


24-25. października 2013 odbyła się 2. polska edycja ISPO Academy

ISPO Academy to spotkania firm i organizacji branży outdoorowej oraz mediów, przed największymi targami sportowymi i outdoorowymi w Europie.
Dwa dni wypełnione specjalistycznymi wykładami i seminariami, 15 prelegentów, event dla dziennikarzy i wiele innych atrakcji.
To najważniejsze, branżowe wydarzenie jesieni – druga polska edycja ISPO Academy.
ISPO MUNICH - Międzynarodowe Targi Sprzętu i Mody Sportowej w Monachium
Targi ISPO MUNICH są wiodącą platformą komunikacji branży sportowej na świecie. Odbywająca się na przełomie stycznia i lutego impreza gromadzi corocznie ponad 75 tys. branżowych odwiedzających ze 110 państw. W 16 halach, na powierzchni 180tys. metrów kwadratowych, prezentowana jest kompleksowa oferta sportowa ponad 2200 firm. Wśród wystawców znajdują się zarówno największe międzynarodowe marki, których nowe produkty mają na tragach swoją premierę, jak i lokalni producenci.
Zakres tematyczny targów obejmuje szeroko rozumiany sprzęt i odzież sportową oraz obuwie z poszczególnych segmentów: outdoor, board, ski, sportstyle, performance oraz kolekcji premium. Tematyczny podział oferty ułatwia odwiedzającym poruszanie się po targach oraz wybór odpowiednich, interesujących ich dóbr sportowych.
Podczas 42 lat działalności ISPO MUNICH stało się nie tylko imprezą stricte targową, ale także wspierającą młode przedsiębiorstwa w wejściu na rynek, umożliwiając im m.in. prezentację na targach w ramach specjalnych platform wystawienniczych ISPO Easy.
Od 2000 roku międzynarodowe jury wybiera zwycięzców ISPO BRANDNEW Awards. Nagrody przyznawane są młodym przedsiębiorcom za produkty innowacyjne w kategoriach: Nagroda Generalna, Fitness, Sprzęt Letni i Zimowy, Styl, Odzież Sportowa, Akcesoria, Jednoślad, Świadomość Społeczna. Zwycięskie produkty prezentowane są podczas tragów w ramach wspólnej wioski The Brand New Village.
Organizatorzy doceniają także producentów przestrzegających zasad ochrony środowiska wyróżniając ich nagrodą Eco Responsibility Award. Nagroda przyznawana jest w kategoriach: Sprzęt, Tkaniny, Obuwie oraz Akcesoria.
Program targów obejmuje także pokazy mody sportowej, seminaria, panele dyskusyjne, warsztaty w ramach platformy The snow ice & rock summit.
W trakcie 2 dniowych warsztatów i seminarium, poruszano wiele tematów m.in:
Jak optymalnie przygotować się do udziału w targach ISPO MUNICH– planowanie, budżetowanie, dobór działań marketingowych… - Oliver Balzer/Joanna Biernacka-Goworek, ISPO-Team, Niemcy/ Polska
Optymalne stoisko targowe czyli jak stworzyć funkcjonalną przestrzeń do pracy a zarazem wyróżnić się  z tłumu, Aleksandra Żurek, Partner/ Polska

Targi ISPO z perspektywy międzynarodowego przedstawiciela handlu – jak dobrze przygotować się do wizyty potencjalnych kupców zagranicznych, Hans Overduin, ISPO Senior Associate/ Holandia
Jak sprawić by naszą markę/ nasz produkt zapamiętały media - jak przygotować interesujące informacje prasowe, komunikacja via social media, przykłady tekstów prasowych, Lauren Fox, Totally Foxed/ Wlk. Brytania
Czy i jak działania public relations i social media mogą wspierać sprzedaż - synergia działań komunikacyjnych, Anna Wróblewska, Projekt 77 Agencja marketingu i PR – członek Polish Outdoor Group/ Polska
Jak wspomóc sprzedaż w sklepie, dzięki właściwemu doborowi marek i odpowiednio zbudowanej kolekcji, Hans Overduin, ISPO Senior Associate/ Holandia
Zrozumieć swojego klienta – zakupy offline/online – jakie korzyści wynikają ze sprzedaży wielokanałowej dla sprzedawców i producentów, dr Hanno Deyle, Roland Berger Strategy Consultants /Niemcy
E-commerce – skuteczny sklep internetowy, Michał Kuriata, DIVANTE/ Polska
Wyniki badań konsumenckich dotyczących postrzegania marek outdoroowych, Krzysztof Kamiński, Polish Outdoor Group/ PolskaNa zakończeniem roboczej części dnia
„Moja droga przez góry“, prezentacja polskiej alpinistki i skialpinistki Oli Dzik


Organizatorzy zadbali także o dobrą kondycję i dobre samopoczucie wszystkich uczestników 2 dniowego spotkania.
Było smaczne i wesołe biesiadowanie na zakończenie pierwszego dnia warsztatów.


Dla dziennikarzy organizatorzy przygotowali Trekking tour pod przewodnictwem licencjonowanego przewodnika beskidzkiego Oli Dzik. Wycieczka w góry połączona była z aktywnym testem odzieży outdoorowej.
Dziennikarz radia RMF FM Maciek Pałachicki zadawał wiele pytań Oli Dzik, prowadzącej grupę.Miejsce polskiej edycji ISPO Academy
Ośrodek „Czarny Groń, RZYKI, Os. Praciaki 91, 34-125 Sułkowice
Organizatorzy i partnerzy

http://www.projekt77.pl/images/logo.png


Moderatorem spotkania był Maciej Przywecki, VMG/ Polish Outdoor Group

Prelegenci ISPO Academy

Mark Held, European Outdoor Group / Wielka Brytania
Od najmłodszych lat związany z aktywnościami outdoorowymi, dzięki swojej wspinaczkowej pasji nawiązał współpracę z Berghausem. W wieku 30 lat wszedł do zarządu firmy, będąc odpowiedzialnym za sprzedaż międzynarodową. Następnie biznesowe doświadczenie zdobywał w Szwajcarii, gdzie pracował w Mammucie. Po powrocie do Wielkiej Brytanii ponownie związał się Berghausem.
W 2002 objął stanowisko Group Board Director w Lowe Alpine. W 2003 roku wspólnie z Rolfem Schmidem z Mammuta założyli European Outdoor Group, organizację mającą na celu zjednoczenie mocno rozczłonkowanej branży outodoorowej w Europie – obecnie EOG skupia 56 firm reprezentujących około 80 proc. rynku. Od 2005 roku sprawuje funkcję Sekretarza Generalnego, zarządzając wieloma projektami EOG, takimi jak: badania rynkowe, zrównoważony rozwój, CSR czy lobbing w instytucjach europejskich.


dr Hanno Deyle, Roland Berger Strategy Consultants / Niemcy
Karierę rozpoczynał jako konsultant dla takich firm, jak Metro, Hewlett Packard, Real (hipermarket), Galeria Kaufhof (galeria handlowa), Sport Scheck (detalista sportowy) i średnich graczy FMCG (rynek produktów szybkozbywalnych). Przedmiotem jego działalności były planowanie strategiczne, doskonalenie strategii lojalnościowych, rozwój metod wielokanałowych, efektywności marketingu, CRM (zarządzanie relacjami z klientami) w sprzedaży bezpośredniej i pośredniej, zmiany organizacyjne i restrukturyzacyjne. Brał udział w jednym z największych wielokanałowych badań przeprowadzonych w Europie.
Roland Berger Strategy Consultants wraz z ECE, największym niemieckim operatorem centrów handlowych, przeanalizował wielokanałowe zachowanie 42 000 konsumentów pod kątem takich zagadnień: jak poruszają się konsumenci w świecie online i offline; co wpływa na ich decyzje zakupowe; jak wiedza, płynąca z odpowiedzi na te pytania, może przysłużyć się detalistom?


Oliver Balzer, ISPO Team / Niemcy
Absolwent studiów na kierunku Sport & Event Management w Braunschweig / Wolfenbuettel. W młodości snowboardzista na poziomie zawodniczym, obecnie nauczyciel jazdy na snowboardzie i aktywny wielbiciel sportów deskowych (wakeboarding).
Zawodowo związany z marketingiem: 8 lat na stanowisku Senior Marketing Manager w NBC Universal and Sky Germany. Od grudnia 2011 International Retail Manager w zespole projektowym targów ISPO. Zarządza projektem ISPO Academy.


Joanna Biernacka-Goworek, Pro Business Consulting/ ISPO Team
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Stosunków Międzynarodowych) oraz Szkoły Głównej Handlowej (Fundusze Europejskie). Od 2002 roku związana z branżą sportową i targową poprzez działalność dla targów ISPO MUNICH. W 2009 roku założyła własną firmę Pro Business Consulting. Od 3 lat zajmuje się również matchmakingiem w branży sportowej. Od 2012 przynależy do Polish Outdoor Group , a obecnie jest także członkiem zarządu organizacji. Prywatnie zapalona podróżniczka (również licencjonowany pilot wycieczek) i narciarka.


Lauren Fox, Totally Foxed / Wielka Brytania
Dziennikarka i specjalistka od komunikacji z zakresu sportu, muzyki i mediów, z ponad 20-letnim doświadczeniem. Jej pierwsze kontakty z branżą sportową sięgają 1990 roku, kiedy odwiedziła targi ISPO, jako menadżer marketingu i promocji wiodącego brytyjskiego branżowego magazynu sportowego. Pracowała jako konsultant dla sieci Blacks, doradzała takim organizacjom jak Snowsport Industries of Great Britain, British Snowboard Association, Outdoor Industries Association, zarządzała również komunikacją i relacjami ze sponsorami podczas takich imprez jak British Snowboard Championships, National Adventure Sports Show oraz Miss Reef.
Lauren była również redaktorem najważniejszych brytyjskich branżowych magazynów sportowych i outdoorowych, a jej agencja Totally Foxed zarządzała komunikacją dla takich marek jak Umbro, O’Neill, Animal, National Geographic, Wolverine, Reef and Ski Andorra (podczas London 2012), a także Holland Heineken House. Współpracuje również z ISPO kreując wizerunek targów w Wielkiej Brytanii. Dzięki znajomości zagadnień i kontaktów potrafi współdziałać z prasą, sprzedawcami oraz producentami, doradzając im jak rozwijać strategię wizerunkową, a także jak wykorzystywać targi do osiągnięcia biznesowych korzyści.


Hans Overduin, ISPO Senior Associate / Holandia
Swoje życie zawodowe związane z branżą outdoorową rozpoczął w 1990 roku, podejmując pracę w Bever Zwerfsport, wiodącej outdoorowej sieci detalicznej w Holandii.
W latach 2004–2010 pełnił tam funkcję dyrektora ds. zakupów i członka zespołu zarządzającego (Core Management Team). W trakcie swojej pracy dla Bever współtworzył Eurofamily oraz marki Meru i Kaikkialla. Od 2010 pracuje jako Senior Associate w zespole projektowym targów ISPO. Zajmuje się także consultingiem oraz fotografowaniem dzikiej natury.


Anna Wróblewska, PROJEKT 77
Właściciel PROJEKT 77 - agencji marketingu i PR, członek Polish Outdoor Group. Od 15 lat związana z branżą mediową, współpracowała m.in z takimi brandami jak: National Geographic, Polartec, Alpinus, Campus, The North Face, Salewa, GOPR, WOPR oraz przy projektach takich jak: Biegnij Warszawo, Samsung Irena Women’s Run, Konkurs Travelery National Geographic, Memoriał Piotra Morawskiego, Obóz zimowy Winter Camp.


Aleksandra Żurek, Partner
Zastępca Dyrektora w firmie Partner, zajmującej się projektowaniem i zabudową stoisk targowych w całej Europie. Od ponad 10 lat doradza klientom wystawiającym się na targach jak najlepiej zaaranżować stoisko targowe, tak, aby wyróżniało się ono wizualnie i jednocześnie spełniało swoją funkcję.
Doświadczenie zdobywała zarówno podczas rozmów z klientami jak i wielokrotnym wyjazdom na targi zagraniczne, gdzie na ‘żywo’ miała okazję zaobserwować przebieg montażu stoisk oraz zainspirować się innymi projektami i rozwiązaniami architektonicznymi.
Stoiska targowe to nieograniczone możliwości, dlatego Wystawcy powinni z nich czerpać, aby wspólnie z firmą odpowiedzialną za zabudowę stoiska stworzyć optymalnie zaaranżowaną przestrzeń, dzięki której dadzą się poznać od najlepszej strony.


Michał Kuriata, DIVANTE
Od 2011 roku związany jest ze sprzedażą w internecie, gdzie odpowiada za marketing, SEO, SEM, SM, wsparcie klienta, sprzedaż, logistykę, wdrażanie nowych technologii i rozwiązań. Od 2012 roku współpracuje z Divante, gdzie zajmuje się zarządzaniem projektami, konsultingiem e-commerce oraz weryfikacją i tworzeniem modeli biznesowych. Brał udział w projektach dla takich marek jak: ENERGA, JTI, Rainbow Tours, Tim, Nexto, eurobuy.ua. Dodatkowo jest trenerem biznesu i pasjonatem szkoleń.


Krzysztof Kamiński, Polish Outdoor Group
Od 1996 roku związany z marketingiem w branży outdoorowej, tworzył i realizował kampanie reklamowe oraz działania z zakresu brandingu. Od 1997 zrealizował także kilka projektów badawczych eksplorujących rynek outdoorowy. Współzałożyciel POG. Obecnie zawodowo zajmuje się procesami fuzji i przejęć.


Maciej Przywecki, VMG Group/ Polish Outdoor Group
Dyrektor ds. strategii i rozwoju VMG Group. Ma na swoim koncie ogólnopolskie i międzynarodowe projekty marketingowe, zarówno dla marek prywatnych jak i podmiotów publicznych. W marketingu outdoorowym pracuje od 15 lat. Realizował szereg projektów i kampanii dla wiodących marek z tego rynku. Jest prezesem VMG Outdoor Sports Marketing oraz członkiem i współtwórcą stowarzyszenia Polish Outdoor Group.

Anna Wasik, Śląskie Centrum Przedsiębiorczości (z prawej)
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Wydziału Nauk o Ziemi na kierunku geografia oraz Akademii Ekonomicznej – Zarządzanie Projektami Europejskimi. Od 5 lat związana z funduszami europejskimi w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości. Doświadczenie z funduszami rozpoczęła w komórce ds. wyboru projektów przeprowadzając ocenę formalną i merytoryczno-techniczną wniosków o dofinansowanie, przygotowując umowy z Beneficjentami, prowadząc szkolenia z zakresu wypełniania wniosków o dofinansowanie. Obecnie pracuje w komórce ds. systemowych i programowych zajmując się sprawozdawczością oraz opracowywaniem dokumentacji programowej na lata 2014-2020.

Hanna Styrc, Śląskie Centrum Przedsiębiorczości (z lewej)
Inżynier jakości, absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, od roku 2011 związana ze Śląskim Centrum Przedsiębiorczości, obecnie pracownik komórki ds. systemowych i programowych. Zahartowana w kontaktach z Beneficjentami oraz Wnioskodawcami Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości między innymi poprzez prace nad przygotowywaniem umów o dofinansowanie w komórce wyboru projektów oraz prowadzenie działań informacyjno-promocyjnych w tej instytucji. Aktualnie jej praca skupia się głównie na opracowywaniu dokumentacji programowej dotyczącej nowej perspektywy 2014+.

Sylvia Schalli, ISPO Team
Sylvia studiowała w Monachium wiedzę o sporcie ze szczególnym uwzględnieniem mediów i komunikacji. W trakcie studiów odbyła liczne praktyki w rozmaitych redakcjach. Po skończonych studiach odbyła praktykę w dziale prasowym ISPO. Przez 3,5 roku pracowała w agencji PR TOC zajmując się obsługą m.in. BMW Laufsport, Bodystreet, TRX, SUUNTO, PowerBar, Nordblanc. Obecnie pracuje dla Messe Muenchen jako PR Manager targów ISPO – ISPO MUNICH oraz ISPO BEIJING.

Ola Dzik, BluEmu
Absolwentka psychologii i socjologii, obecnie kończy studia doktoranckie. Alpinistka, skialpinistka, zawodniczka w rajdach przygodowych. Na swym koncie ma m.in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II. Jako pierwsza Polka zdobyła Pik Pobiedy i stanęła na wszystkich siedmiotysięcznikach b. ZSRR, uzyskując tytuł Śnieżnej Pantery. Wśród innych jej osiągnięć wymienić można mistrzostwo Polski w skialpinizmie oraz ukończenie jako pierwsza kobieta najdłuższego dystansu zawodów Elbrus Race. Jest międzynarodowym przewodnikiem górskim UIMLA, współprowadzi firmę turystyczną BluEmu.MARKI BIORĄCE UDZIAŁ W TESTACH ODZIEŻY – członkowie Polish Outdoor Group     ISPO ACADEMY

Marka biorąca udział w testach odzieży w kategorii: Kurtka

Na zewnątrz jak w domu – outdoor to nasze motto
Jack Wolfskin to jeden z wiodących dostawców funkcjonalnej odzieży,
obuwia i wyposażenia outdoorowego w Europie, który od ponad 30
lat specjalizuje się w rozwiązaniach chroniących przed niekorzystnymi
czynnikami atmosferycznymi. Firma JACK WOLFSKIN powstała w
1981 roku i od tego czasu w ciągłym dialogu z użytkownikami tworzy
wysokogatunkowe, funkcjonalne produkty. Dzięki różnym patentom
i innowacyjnym, własnym technologiom produkty JACK WOLFSKIN
tworzą normy w zakresie funkcjonalności, komfortu i użytkowości. Nasze
produkty są stosowane na całym świecie.
Produkty marki Jack Wolfskin wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością,
dopasowaniem do użytkowników i innowacyjnością. W ciągu
ostatnich lat firma Jack Wolfskin wprowadziła na rynek liczne nowości
materiałowe oraz produktowe. Wszystkie produkty sprawiają, że
użytkownicy mogą się czuć „na zewnątrz jak w domu” i czerpać radość
z aktywnego życia.
Outdoor to nasza pasja: W górach, w lesie, w odległych krajach czy na
łonie natury, daleko czy blisko własnego domu – produkty marki JACK
WOLFSKIN to najlepsze wyposażenie, dzięki któremu każdy na zewnątrz
będzie czuł sie jak w domu.
Ochrona przed niekorzystną pogodą to nasza myśl przewodnia. Nasze
ubrania, buty i sprzęt turystyczny dopasowane do konkretnych zastosowań,
doskonale sprawdzają sie na wietrze, w deszczu, na śniegu lub
w niskich temperaturach. Powstają w oparciu o wiodące technologie
i łączą w sobie optymalną ochronę przed niekorzystnymi warunkami
pogodowymi z dużym komfortem noszenia. Pierwszorzędna jakość to
dla nas rzecz oczywista.
Firma JACK WOLFSKIN tworzy produkty dla osób, które chętnie i
często spędzają czas na zewnątrz, które czerpią radość z ruchu, osiągania
celów, odkrywania nowych miejsc, podziwiania krajobrazów i poszanowania
natury oraz innych ludzi.
www.jack-wolfskin.plMarka biorąca udział w testach odzieży w kategorii: Spodnie

W styczniu 2010 należąca do szwedzkiego koncernu Fenix Outdoor
(Hanwag, Primus, Tierra) legendarna marka FJÄLLRÄVEN weszła na
polski rynek. Wyłącznym dystrybutorem została poznańska firma
HBMM, znana w branży głównie jako dystrybutor niemieckiej marki
Tatonka.
Quality Time – to hasło przewodnie marki, która ma już 50 lat doświadczenia
w projektowaniu między innymi niezwykle wytrzymałej odzieży
dla wymagających turystów i myśliwych. FJÄLLRÄVEN w swojej ofercie
posiada również plecaki, namioty i akcesoria turystyczne. Asortyment
podzielony został na 4 kolekcje: Trekking (turystyka), Travel
(podróże), Polar (ekspedycje zimowe) i na koniec Forest (Myślistwo).
Podstawą myślenia jest stawiane na rozwój produktów niezwykle
trwałych i wytrzymałych. Dbałość o te cechy przejawia się w każdym
produkcie, od guzika po nici i szwy. Po procesie rozwoju i doskonalenia
produkty przechodzą najcięższe testy po to, aby upewnić się, że poradzą
sobie w każdych warunkach. Tysiące zadowolonych klientów mają
to samo wrażenie: z tymi produktami można czuć się pewnie w każdych
warunkach!
Najbardziej znanym z materiałów używanych w produktach FJÄLLRÄVEN,
jest G-1000®. To prawdziwy symbol marki. Gęsty splot oraz
mieszanka 65 % poliestru i 35 % bawełny zapewniają niezwykłą wytrzymałość
(dwukrotnie wytrzymalsze od jeansu), ochronę przed wiatrem,
wodą oraz komarami. Innowacją jest możliwość dostosowania
parametrów tkaniny poprzez impregnację specjalnym woskiem Grennland
Wax®. Zawoskowane spodnie zyskują cechy spodni membranowych,
jedno pranie wystarcza aby zmienić membranę w oddychający i
przewiewny materiał. Teraz to Wy decydujecie jakie spodnie dziś zakładacie.
www.fjallraven.pl


Marka biorąca udział w testach odzieży w kategorii: Bielizna termoaktywna

Columbia to jedna z najbardziej znanych marek outdoorowych na
świecie. Rodzinna firma założona w 1938 roku rozrosła się do rozmiarów
światowego koncernu, którego sprzedaż przekracza miliard
dolarów. Produkty Columbia cieszą się najwyższym, międzynarodowym
uznaniem z uwagi na ich wysoką jakość, wytrzymałość, funkcjonalność,
wzornictwo i wykorzystywanie w produkcji najbardziej
zaawansowanych technologii. Columbia jako pierwsza (w latach 80.)
wprowadziła na światowy rynek wodoodporne i „oddychające” kurtki.
Sukcesem było także zastosowanie systemu Columbia Interchange,
oznaczającego kilkuwarstwowe bądź dwustronne ubrania, które
można nosić w różnych konfiguracjach.
Dynamiczny rozwój, wyczucie rynku i wykorzystanie rosnącej popularności
ubrań o sportowym charakterze szybko doprowadziły do
prawdziwego rozkwitu firmy w Ameryce i na innych rynkach świata.
Columbia to synonim zaawansowanej technologicznie odzieży sportowej
dla wszystkich lubiących aktywność i rekreację na świeżym powietrzu,
niezależnie od pogody. Columbia to marka, która oprócz prestiżu
gwarantuje komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
www.columbiasportswear.pl


Marka biorąca udział w testach odzieży w kategorii: Softshell oraz Akcesoria- rękawiczki

Czołowa brytyjska marka outdoorowa, oferująca wysokiej jakości
odzież i obuwie outdoorowe. Firmę Regatta w 1981r. założyli Keith
Black i jego siostra - Joanne, opierając się na doświadczenia trzech
pokoleń swojej rodziny. Po dziś dzień Regatta pozostaje firmą rodzinną.
W ofercie marki znajduje się nie tylko odzież outdoor, ale również,
obuwie, plecaki i różnorodne akcesoria. Do produkcji używane są najwyższej
jakości, zaawansowane technicznie tkaniny i materiały, w tym
również własna seria materiałów o właściwościach wodoodpornych
oraz oddychających – Isotex. Marka rozwija się bardzo dynamicznie,
zdobywa kolejne rynki. W tej chwili jest obecna w ponad czterdziestu
krajach świata.
www.regatta.com


Marka biorąca udział w testach odzieży w kategorii: Akcesoria- plecak

Firma SALEWA została założona w 1935 roku w Monachium przez
Josefa Liebharta. Pierwszymi flagowymi produktami marki w latach
30tych były plecaki z metalowym stelażem oraz kije narciarskie z
drewna orzechowego. Następnie marka zaczęła rozwijać segment
produktów do wspinaczki górskiej, a w latach 70tych uzupełniła ofertę
o kolekcję odzieży. W roku 1979 marka po raz pierwszy zaprezentowała
wszystkie swoje produkty z jednakowym logo: Orłem, będącym po
dziś dzień symbolem niepowtarzalnej jakości. Na początku lat 80tych
włoski importer Heiner Oberrauch oraz jego przedsiębiorstwo Oberalp
przejęli markę SALEWA stając się autorem jej międzynarodowego
sukcesu. Obecnie firma posiada swoje oddziały na najważniejszych
europejskich rynkach, a w 30 innych krajach firma współpracuje z importerami.
Głównym celem firmy SALEWA jest produkcja jak najlepszych produktów
w każdym segmencie. We współpracy z doświadczonymi alpinistami
takimi jak: Reinhold Messner, Hans Kammerlander, Kurt Albert
i Christoph Heinz SALEWA jest pomysłodawcą produktów, które reprezentują
dzisiejsze standardy.
www.salewa.pl


Marka biorąca udział w testach odzieży w kategorii: Akcesoria- ładowarka hybrydowa

Marka Brunton powstała w USA w 1894 roku, jej założycielem był
D.W. Brunton. Jest zatem jedną z najstarszych marek outdoorowych
na świecie. Brunton wciąż produkuje swoje legendarne kompasy Transit,
w siedzibie głównej w Riverton (Wyoming). Poza produktami do
nawigacji asortyment marki obejmuje również przenośne ładowarki,
panele solarne, latarki i najwyższej klasy optykę. Brunton pozycjonuje
swoje produkty w segmencie premium. Marka należy do szwedzkiego
konsorcjum Fenix AB. Przedstawicielem w Polsce jest firma HBMM z
Poznania.
www.brunton.com


Marka biorąca udział w testach odzieży w kategorii: Akcesoria- skarpety

BRUBECK to polska marka odzieży termoaktywnej, będąca na rynku
od 2005 roku. Odzież marki BRUBECK produkowana jest wyłącznie
w Polsce, przez firmę FILATI z siedzibą w Zduńskiej Woli.
W portfolio marki BRUBECK znajdują się produkty z zakresu 1 i 2 warstwy
odzieży (ponad 100 produktów) przeznaczone do różnych dyscyplin
sportu takich jak sporty zimowe, outdoor, bieganie, fitness, jazda
na rowerze, sporty zespołowe, golf, tenis oraz jazda na motocyklu.
BRUBECK jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Kolarskiego
oraz Polskiego Związku Biathlonu. Marka wspiera również zespół startujący
w maratonach rowerowych BRUBECK KETTLER TEAM. Jest
także partnerem wielu wypraw wspinaczkowych i podróżniczych, podczas
których odzież marki testowana jest w warunkach ekstremalnych
www.brubeck.plpodziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

zlot zaglowcow

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

komunikaty GOPR, TOPR

mapy Tatr online

Małopolska Gościnna

 
     
 
 

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/20424276_119474982023531_6736354655461153297_o.jpg?oh=c9e17044d294eeb148e2bd4bd6cfa5ad&oe=5A324578

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
 

Polecamy

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.