Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 
11 lat Klubu Podróżników Śródziemie
 
ranking podziemi TOP.baner
 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 
Słowacja: Zima wraca w wielkim stylu. Jędrek Bargiel doceniony w Jasnej.
 
W miniony weekend w Jasnej pod Chopokiem otworzono sezon zimowy: 40 cm świeżego śniegu, -11˚C, 8 km czynnych tras i niedzielne „włoskie” słońce czekało na spragnionych stoków narciarzy i snowboardzistów.
W sobotę, 3 grudnia, punktualnie o godz. 9.00 ruszyła stacja zimowa Jasna pod Chopokiem. Tego dnia do dyspozycji narciarzy było 6 km tras niebieskich na północy Chopoka i prawie 2 km czerwonych nartostrad na południu góry. Świetnie przygotowana była długa na prawie 5 km trasa Turystyczna, pozwalając na zjazd aż do tzw. Łączek. Osoby, które zaparkowały swoje samochody na darmowych parkingach przy stacji Lucky lub Zahradki, mogły komfortowo korzystać z dostępnych nartostrad. Ci, którzy dojechali na Biela Put, uczestniczyli w oficjalnym otwarciu sezonu zimowego i imprezach towarzyszących. Jedną z atrakcji był wyścig BMW xDrive, w którym wziął udział m.in. Przemysław Saleta. „Tym razem nie udało się wygrać – śmiał się Przemek Saleta. „Ale na Chopok czy do Tatralandii wracam z przyjemnością. Z nowości podoba mi się fala do surfingu w Tatralandii. Stoki są dobrze przygotowane, przeważają wygodne kanapy i gondole, co dla mnie jako osoby, która jeździ na snowboardzie, jest szczególnie ważne” – powiedział nam na zakończenie wyścigu.
Ci, którzy kosztowali rozkoszy pierwszych śmigów na stoku, mogli spróbować doścignąć Jędrka Bargiela, również uczestniczącego w otwarciu sezonu. Spółka Tatry Mountain Resorts postanowiła docenić sukcesy Jędrka i ufundowała dla niego całosezonowy karnet. „Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla sportowca są warunki do treningu, dlatego postanowiliśmy choć trochę go wesprzeć. Nasze ośrodki w Jasnej, Strbskim Plesie czy
Tatrzańskiej Łomnicy są do dyspozycji Andrzeja Bargiela. Cieszymy się na każdą jego wizytę. Na Słowacji bardzo ceni się taki wysiłek, a skialpinizm jest wyjątkowym sportem” – tłumaczył Bohus Hlavaty, prezes Tatry Mountain Resorts.
 
 
„To wspaniale widzieć w Tatrach ośrodek, którego nie powstydziłyby się Alpy” – powiedział Andrzej Bargiel podczas Winter Music Opening. Po okolicznościowym biegu i konkursach w Tatrach rozbrzmiały dźwięki muzyki. W Happy End Club w Jasnej, podczas World Cruise Edition Party, DJ-e z Francji, Wielkiej Brytanii, Kuby i Słowacji bawili ponad 2 tys. gości do białego rana. „W ciągu nadchodzącego tygodnia chcemy uruchomiać kolejne trasy i wyciągi. Będziemy je intensywnie naśnieżać i stopniowo przygotowywać, tak aby w kolejny weekend można było już jeździć większością nartostrad po północnej stronie Chopoka. Warto korzystać już teraz.
Mamy atrakcyjne zniżki na pakiety pobytowe, które sięgają nawet czterdziestu procent. W dodatku nie trzeba się martwić pogodą i tym, że skipassu nie uda się wykorzystać, bo jazdę można wymienić na zabawę w aquaparkach. Z zakupionym skipassem można więc nie tylko szusować na stoku, lecz także w dniu, gdy pogoda nie dopisuje, relaksować się w basenach.
Skipass można bowiem wykorzystać jako bilet wstępu do Gino Paradise Bešeňová lub do Aquaparku Tatralandia” – opowiadała Sylvia Artzova, dyrektor ośrodka Jasna Chopok.
Więcej informacji: www.jasna.sk
 
 
 
 
 
 
 
 
 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
aleja 2019
 

Polecamy

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Odwiedza nas 391 gości oraz 0 użytkowników.