Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

 

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 
Słowacja: Zima wraca w wielkim stylu. Jędrek Bargiel doceniony w Jasnej.
 
W miniony weekend w Jasnej pod Chopokiem otworzono sezon zimowy: 40 cm świeżego śniegu, -11˚C, 8 km czynnych tras i niedzielne „włoskie” słońce czekało na spragnionych stoków narciarzy i snowboardzistów.
W sobotę, 3 grudnia, punktualnie o godz. 9.00 ruszyła stacja zimowa Jasna pod Chopokiem. Tego dnia do dyspozycji narciarzy było 6 km tras niebieskich na północy Chopoka i prawie 2 km czerwonych nartostrad na południu góry. Świetnie przygotowana była długa na prawie 5 km trasa Turystyczna, pozwalając na zjazd aż do tzw. Łączek. Osoby, które zaparkowały swoje samochody na darmowych parkingach przy stacji Lucky lub Zahradki, mogły komfortowo korzystać z dostępnych nartostrad. Ci, którzy dojechali na Biela Put, uczestniczyli w oficjalnym otwarciu sezonu zimowego i imprezach towarzyszących. Jedną z atrakcji był wyścig BMW xDrive, w którym wziął udział m.in. Przemysław Saleta. „Tym razem nie udało się wygrać – śmiał się Przemek Saleta. „Ale na Chopok czy do Tatralandii wracam z przyjemnością. Z nowości podoba mi się fala do surfingu w Tatralandii. Stoki są dobrze przygotowane, przeważają wygodne kanapy i gondole, co dla mnie jako osoby, która jeździ na snowboardzie, jest szczególnie ważne” – powiedział nam na zakończenie wyścigu.
Ci, którzy kosztowali rozkoszy pierwszych śmigów na stoku, mogli spróbować doścignąć Jędrka Bargiela, również uczestniczącego w otwarciu sezonu. Spółka Tatry Mountain Resorts postanowiła docenić sukcesy Jędrka i ufundowała dla niego całosezonowy karnet. „Zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla sportowca są warunki do treningu, dlatego postanowiliśmy choć trochę go wesprzeć. Nasze ośrodki w Jasnej, Strbskim Plesie czy
Tatrzańskiej Łomnicy są do dyspozycji Andrzeja Bargiela. Cieszymy się na każdą jego wizytę. Na Słowacji bardzo ceni się taki wysiłek, a skialpinizm jest wyjątkowym sportem” – tłumaczył Bohus Hlavaty, prezes Tatry Mountain Resorts.
 
 
„To wspaniale widzieć w Tatrach ośrodek, którego nie powstydziłyby się Alpy” – powiedział Andrzej Bargiel podczas Winter Music Opening. Po okolicznościowym biegu i konkursach w Tatrach rozbrzmiały dźwięki muzyki. W Happy End Club w Jasnej, podczas World Cruise Edition Party, DJ-e z Francji, Wielkiej Brytanii, Kuby i Słowacji bawili ponad 2 tys. gości do białego rana. „W ciągu nadchodzącego tygodnia chcemy uruchomiać kolejne trasy i wyciągi. Będziemy je intensywnie naśnieżać i stopniowo przygotowywać, tak aby w kolejny weekend można było już jeździć większością nartostrad po północnej stronie Chopoka. Warto korzystać już teraz.
Mamy atrakcyjne zniżki na pakiety pobytowe, które sięgają nawet czterdziestu procent. W dodatku nie trzeba się martwić pogodą i tym, że skipassu nie uda się wykorzystać, bo jazdę można wymienić na zabawę w aquaparkach. Z zakupionym skipassem można więc nie tylko szusować na stoku, lecz także w dniu, gdy pogoda nie dopisuje, relaksować się w basenach.
Skipass można bowiem wykorzystać jako bilet wstępu do Gino Paradise Bešeňová lub do Aquaparku Tatralandia” – opowiadała Sylvia Artzova, dyrektor ośrodka Jasna Chopok.
Więcej informacji: www.jasna.sk
 
 
 
 
 
 
 
 
 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr
SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
 
rowerowe testy porady wycieczki
 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
 
 
  

rower on tour

hiking on tour

mountain on tour

kayak on tour

aleja 2019

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.