Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach zrzutka
 
Kategoria: General  /  Utworzono: 08/01/2018 14:59:52  /  Zmodyfikowano: 08/01/2018 21:28:18

Głównie ciekawią, a niekiedy śmieszą. Badamy kosmos, a do końca nie poznaliśmy swojej planety. Poznaj ciekawostki ze świata, o których nie miałeś pojęcia. Dowiedz się dlaczego we Francji świnia nie może nosić imienia Napoleon, a także dlaczego w Anglii można zostać uznanym zdrajcą.

Rozmawiając z rodziną, czy ze znajomymi o polityce, często mówimy, że takie przepisy funkcjonuje tylko w Polsce. To twierdzenie jest błędne. Każdy kraj może "pochwalić" się specyficznymi przepisami prawa. Dla przykładu we Francji zabronione jest nazwanie świni imieniem Napoleon. Dlaczego? Bo mówi tak prawo. A prawo należy respektować. Stąd Francuzi musieli dokonać drobnych zmian w powieści "Folwark zwierzęcy". Jedną z głównych postaci stworzonych przez Orwella była świnia nosząca imię Napoleon. We Francji jest ona znana jako Cezar.

Kolejną ciekawostką jest przepis obowiązujący na terenie Wielkiej Brytanii. Jeśli nadajemy list i naklejamy na niego znaczek, lepiej to robić z pietyzmem. W przypadku gdy na znaczku przedstawiono wizerunek królowej, należy go przykleić równo. Jeśli głowa królowej zostanie skierowana ku dołowi, osoba nadająca list może zostać uznana za zdrajcę. Lepiej tego nie robić.

Jednym z najbardziej niezbadanych krajów na świecie jest Korea Północna. Z uwagi na panujący tam reżim turyści mają do niego ograniczony dostęp, zaś jego mieszkańcy nie znają innego życia od tego co powiedzą władze kraju. Wmawia im się, że w Korei jest najlepiej, a jej mieszkańcy w to wierzą. To państwo jest nieco zacofane - nie tylko gospodarczo, ale także czasowo. Gdy u nas jest 2018 roku, w dalekiej Azji jest 107 rok. Władze kraju w 1997 roku wprowadzili kalendarz dżucze. Lata są w nim liczone od momentu narodzin przywódcy Kim Ir Sena.

Warto spostrzec: https://rzucijedz.pl

Powróćmy jeszcze na chwilę do przepisów prawa. Nowy Jork słynie z ogromnej ilości wieżowców. Władze tego miasta zakazały skakania z drapaczy chmur. Osobie, która odważy się to zrobić (a w większości są to osoby chcące popełnić samobójstwo) grozi kara śmierci.

W Londynie natomiast zakazano przewożenia zwłok i psów ze wścieklizną. Z kolei prawo jednego z plemion mieszkających w Amazonii zabrania rodzenia dziewczynek. Gdyby ktoś chciał powalczyć na poduszki w Niemczech, to lepiej tego nie robić. Otóż władze tego kraju uznały poduszkę za niebezpieczną broń.

Bez wątpienia ciekawostki ze świata, o których wspomniałem potrafią zaskoczyć. Każde państwo, mniejsze, czy to większe skrywa w sobie wiele tajemnic. Tak naprawdę najlepiej można poznać obcą kulturę podróżując w dane miejsce. Zwiedzanie świata nie musi być drogie, można to zrobić za niewielkie pieniądze. Trzeba jedynie się odważyć i ruszyć zwiedzać.

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

Góry

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

szkolenia

szkolenia porady

testy sprzętu

testy sprzetu

przewodnicy

baza przewodnikow

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

wyprawy

wyprawy

serwisy pogodowe

 SERWIS POGODOWY

komunikaty GOPR, TOPR

 
komunikaty GOPR TOPR

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 

 
Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

 
testy sprzętu outdoorowego
 

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

 
 

Polecamy

Obiekty UNESCO w Polsce

 
Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 
Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie
 

szczyty pasm górskich w Polsce

 
niebezpieczne zwierzęta w Polsce
 
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata
 
najwyższe drzewa świata
 
najdłuższe mosty świata
 
najdziwniejsze budynki świata
 

Turystyka - zobacz na Ceneo

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.