Bacówka PTTK Pod Honem

Bacówka PTTK Pod Honem

  Bacówka Pod Honem (Cisna) położona na 668 m n.p.m. znajduje się u podnóża góry Hon, 1 km od miejscowości Cisna, przy czerwonym szlaku z Cisnej przez Chryszczatą do Komańczy. Schronisko zostało wybudowane w ramach turystyki kwalifikowanej przez PTTK. W schronisku znajduje się również punkt ratunkowy GOPR.
 
Bacówka pod Chonem 3
 
 
 
Bacówka Pod Honem (Cisna) położona na 668 m n.p.m. znajduje się u podnóża góry Hon, 1 km od miejscowości Cisna, przy czerwonym szlaku z Cisnej przez Chryszczatą do Komańczy. Schronisko zostało wybudowane w ramach turystyki kwalifikowanej przez PTTK.
Schronisko oferuje 45 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 4, 5, 7 i 8 osobowych, w cenie 30 zł za dobę. Za  20 zł można uzyskać nocleg zastępczy na strychu.  Członkowie PTTK na podstawie ważnej legitymacji mogą uzyskać rabat 20%.
Dla gości dostępne są: toaleta i bufet, w którym można zamówić całodzienne wyżywienie. Istnieje możliwość rezerwacji miejsc. Schronisko nastawione jest na turystykę indywidualną i rodzinną, ale przyjmuje również grupy zorganizowane, wycieczki szkolne, kolonie i obozy.
 
 
 Zimą w okolicach bacówki panują niezłe warunki narciarskie, czynny jest tu wyciąg narciarski.
 

Bacówka pod Chonem 1
 
 
  Bacówka PTTK Pod Honem
Cisna 82
tel: 660 116 025
https://pod-honem.com/
 
Bacówka pod Honem od grudnia 2022 ma nowych gospodarzy. 
 
 

W 2023 rozpoczęła się rewitalizacją zaplecza pola namiotowego. W zadaszeniu przylegającego budynku sezonowego - Juhasówki będzie mogżna naładować telefony, umyć ręce i przygotować prosty posiłek na zasadzie kuchni polowej.  Dodatkowo będą tam dostępne proste prysznice i toalety.

 

 

szlaki:

 czerwony - Cisna – Bacówka PTTK pod Honem – Hon – Wołosań – Chryszczata – Komańcza (Główny Szlak Beskidzki)
 
Bacówka Pod Honem stanowi idealny punkt wypadowy do wycieczek w Pasmo Graniczne, masyw Łopiennika oraz Pasmo Chryszczatej. Przejścia graniczne w Roztokach i Balnicy pozwalają na przejścia turystyczne i rowerowe na Słowację.
 
Bacówka pod Chonem 3
 
 

W całorocznej bacówce są 33 miejsca noclegowe. Prywatne pokoje 1,2,3,4,5 i 6-cio osobowe oraz duży pokój zbiorczy.

W sezonowej Juhasówce jest 25 miejsc noclegowych. Prywatne pokoje 3 osobowe, oraz pokój zbiorczy na strychu mieszczący 14 osób.

 
 
Bacówka pod Chonem 5
 
 
 
Bacówka pod Chonem 6
 
 
 
Bacówka pod Chonem 4
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com