Bacowka na Brzance na Pogórzu Ciężkowickim

Bacowka na Brzance na Pogórzu Ciężkowickim

 Bacówka na Brzance na Pogórzu Ciężkowickim 

 

(dawniej Bacówka PTTK na Brzance) – schronisko turystyczne, zarządzane obecnie przez osoby prywatne. Obiekt położony na wysokości 508 m n.p.m. pod szczytem Brzanka na Pogórzu Ciężkowickim, na terenie Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki.

Bacówka została otwarta w 1981 roku przez PTTK. Obecnie schronisko posiada 28 miejsc noclegowych, jadalnię z bufetem i kominkiem oraz trzy węzły sanitarne. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się teren rekreacyjny, boisko do siatkówki, miejsce na ognisko, grill murowany, parking oraz wieża widokowa.

7 pokoi w sumie 28 miejsc noclegowych plus ewentualnie 3-4 dostawek w pokojach 2-os, 3-os, 4-os, 6-osobowych. W przyziemiu budynku znajdują się 3 łazienki.

 


Bacówka Brzanka 1

 

"AL-TOUR"
Bacówka Brzanka
Alicja Solakiewicz
33-173 Jodłówka Tuchowska
Telefon/Fax: 0-14 652 68 02
www.brzanka.pl

szlaki

z Tuchowa: niebieski , potem żółty,
z Ryglic przez Ostry Kamień: niebieski , potem żółty,
z Czermnej: żółty
z Lubaszowej: czarny, potem żółty,
z Siedlisk: niebieski,
z Ciężkowic: niebieski,

Do schroniska można dojechać asfaltową drogą jezdną z Jodłówki Tuchowskiej.
 
 
Bacówka Brzanka 2
 
 
 
Bacówka Brzanka 3
 
 
 
Bacówka Brzanka 4
 
 
 
Bacówka na Brzance
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com