Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 
 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Chorwacja – co warto o niej wiedzieć?

 

   Jeśli uwielbiasz nadmorskie, ciepłe wybrzeża, koniecznie wybierz się do Chorwacji! Jest to kraj, który leży na Półwyspie Bałkańskim, a od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego. Nie da się ukryć, że Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych turystycznych celów podróży wielu osób, w tym również Polaków. Kusi przede wszystkim ciepłym i czystym morzem, pięknymi zabytkami, widokami i piękną pogodą w sezonie letnim. Każdy, kto chciałby zagwarantować sobie dobrą pogodę na wakacyjny wyjazd, powinien wybrać się właśnie tam. Co warto wiedzieć o Chorwacji? Gdzie szukać atrakcyjnych ofert wycieczek?

 

wakacjewchorwacji

 

 

Kilka słów o Chorwacji

 

Państwo to powstało po rozpadzie byłej Jugosławii w 1991 roku. Dominującym językiem jest chorwacki, posługuje się nim ponad 90% ludności. Wielu Chorwatów potrafi również rozmawiać w języku niemieckim i angielskim, dlatego będąc na wakacjach, bez problemu można porozumieć się z tamtejszymi mieszkańcami. Obowiązującą walutą jest oczywiście kuna, natomiast w kurortach typowo turystycznych swobodnie można płacić w euro. Wielu Polaków, wybierających się na wakacje do tego kraju, zastanawia się nad cenami. Co ciekawe, są one bardzo podobne do tych w Polsce. Nie da się ukryć, że jest to jeden z głównych czynników, który przyciąga turystów do Chorwacji. Piękna pogoda i stosunkowo niskie ceny sprawiają, że naprawdę warto tam pojechać.

 

Klimat i ukształtowanie terenu

Chorwacja jest ciekawym krajem, nie tylko pod względem turystycznym, ale także klimatycznym. W środkowej części kraju panuje klimat umiarkowany, czyli zbliżony do polskiego. W miejscowościach nadmorskich, ulokowanych na wybrzeżu dominuje natomiast klimat śródziemnomorski. Oznacza to, że bardzo rzadko tam pada, pogoda jest słoneczna, a w sezonie jest naprawdę ciepło. Każdy, kto chciałby mieć pewną, wakacyjną pogodę, powinien wybrać się właśnie do tego kraju. Dla osób, które miały już okazję być w nadmorskim kurorcie w Chorwacji, nie jest na pewno zaskoczeniem, że najcieplej jest w Dalmacji. Poza sezonem bywa tam wietrznie, jednak przyjemnie, natomiast zimą temperatura nie spada poniżej 15 stopni. Jest to jeden z regionów dość mocno oblegany przez turystów. Co istotne, wielu zachwyca się także ciekawym ukształtowaniem terenu. Wokół nadmorskich miejscowości roztaczają się również piękne pasma górskie. Dzięki temu można także odpoczywać aktywnie, urządzając sobie piesze wędrówki.

 

Chorwacja - wycieczki

Wakacje w Chorwacji są świetnym pomysłem na urlop we dwoje lub wczasy z rodziną. Na pewno warto wybrać się przede wszystkim do Dalmacji zlokalizowanej na wybrzeżu. Jest to idealny pomysł dla tych, którzy lubią imprezowy klimat wakacji. Popularnym celem podróży jest również Dubrownik,  Riwiera Makarska, Wyspa Brac, Istra, Kvarner. Jeśli natomiast lubisz zwiedzać, możesz odwiedzić Zagrzeb.

Aby znaleźć atrakcyjną wycieczkę, warto przejrzeć ofertę polecanego biura podróży. Proponujemy Ci usługi sprawdzonego Rego Bis. Zaglądając na stronę biura, znajdziesz tam atrakcyjne i bezpieczne wycieczki do Chorwacji w korzystnych cenach z transportem lub bez. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, które z pewnością przydadzą Ci się na wakacjach. Rego-Bis oferuje możliwość zakupu wycieczek objazdowych oraz typowych wczasów w luksusowych hotelach. 

Chorwacja jest przepięknym krajem, który leży na Półwyspie Bałkańskim. Co roku odwiedzają ją rzesze turystów spragnionych wypoczynku i słońca. Jest to kraj, w którym bez problemu możesz porozumiewać się w języku angielskim oraz płacić uniwersalną, europejską walutą, czyli euro. Chcąc spędzić tam wakacje, warto skorzystać ze sprawdzonego biura podróży, jakim jest, np. Rego Bis! Decydując się na te usługi, masz pewność, że spędzisz niezapomniane i bezpieczne wakacje!

 

 

więcej o Chorwacji

 

 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce opisy

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

 
https://klubpodroznikow.com/media/kunena/attachments/821/SKANSENY.jpg
 

 
 
         
 
 
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

Wybrane i polecane szlaki rowerowe
 
rowerowe testy porady wycieczki

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe explore maps

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata

najwyższe drzewa świata

najdłuższe mosty świata

najdziwniejsze budynki świata
 
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 336 gości oraz 0 użytkowników.