Pociąg RegioJet z Krakowa do Chorwacji

Pociąg RegioJet z Krakowa do Chorwacji

Pociąg RegioJet z Krakowa do Chorwacji

   Polski Urząd Transportu Kolejowego wydał pozytywną decyzję (tak zwany otwarty dostęp) czeskiemu przewoźnikowi Regiojet o uruchomieniu pociągu z Krakowa do Splitu i Rijeki. z dniem 15 czerwca 2022 roku.
Pociąg będzie jeździł od czerwca do września każdego roku. Odjazd z Krakowa planowany jest o godzinie 16:30 w każdy wtorek, piątek i niedzielę. Przyjazd do Splitu planowany jest o godz. 12:21 a w Rijece o 8:36.
Z powrotem do Krakowa ze Splitu odjedzie o godz. 15:30 a z Rijeki o godz. 18:35, w poniedziałki, środy i soboty. Pociąg będzie się zatrzymywał wyłącznie w Katowicach, Tychach, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim.
Prognozowane ceny biletów będą oscylowały w okolicach 300 pln
Będzie to pierwszy w historii pociąg z Polski nad wybrzeże chorwackie!
 
 
edit:
niestety to koniec wielkich planów tego połączenia. Jak podaje Rynek Kolejowy, nocny pociąg RegioJet z Pragi do Chorwacji wypada z rozkładu jazdy. Pociągi na tej trasie zostaną zastąpione autobusami. Tym samym projekt połączenia z Krakowa do Chorwacji ląduje w koszu. Zapewne ucieszy to przewoźników LOT, Ryanair i Wizz Air.
 
 

Chorwacja atrakcje wakacje wycieczka 7

 
 
 
Dla tych wszystkich, którzy chcą zwiedzać Chorwację na rowerach, pociąg jadący z Krakowa do Rijeki i Splitu będzie posiadać wagon rowerowy w części pociągu jadącego do Splitu!
Sympatycy rowerów - na Was już czekają trasy rowerowe na chorwackim wybrzeżu!
 
 
 
 
 
Najciekawsze miejsca w Chorwacji. Podpowiedzi co zwiedzać:
 
 
 
 

Chorwacja atrakcje wakacje wycieczka 11

 

 

 

Miasteczko NIN
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com