Festiwal Światła w Zagrzebiu

Festiwal Światła w Zagrzebiu

Festiwal Światła w Zagrzebiu

W dniach od 15 do 19 marca 2023 stolica Chorwacji po raz kolejny stanie się sceną dla spektakularnej instalacji świetlnej.

 

   Co roku w marcu, gdy rozpoczyna się wiosna, mieszkańcy i turyści licznie powracają na ulice Zagrzebia, by poczuć energię miasta rozświetlonego niezwykłymi iluminacjami. Festiwal Światła to wyjątkowe połączenie sztuki, designu, rozrywki i architektury oraz niezaprzeczalnie kolejny powód, aby odwiedzić Zagrzeb. Przez 5 dni place, parki, promenady, skwery i budynki, dzięki lokalnym i zagranicznym artystom, zamieniają się w jedyną w swoim rodzaju żywą galerię sztuki. Liczne instalacje świetlne, kolorowe obiekty i dekoracje, imponujące trójwymiarowe projekcje, animacje i pokazy w połączeniu z coraz cieplejszymi wieczorami zachęcają do spacerów i odkrywania zabytkowego miasta w niecodziennej aranżacji. To idealne miejsce na powitanie długo wyczekiwanej wiosny, przepełnione dobrą energią i pozytywnymi emocjami.

 

j.duval_large_festival-svjetla-zagreb-2022

 

Tegoroczny program łączy w sobie nowoczesną technologię z tym, co najlepsze w sztukach wizualnych i performatywnych. Pokazy podczas trwania festiwalu odbywają się codziennie od 18:00 do 23:00 na terenie Górnego i Dolnego Miasta.

 

j-duval_large_festival-svjetla-zagreb-2022

 


Wszystkie atrakcje dostępne będą bezpłatnie. Więcej informacji o szczegółach programu, jak również mapę lokalizacji można znaleźć w punktach Informacji Turystycznej oraz na stronie internetowej www.festivalsvjetlazagreb.hr

 

Festival of Lights 2019 Boška i Krešo 1

Festival of Lights 2019 - Boška i KrešoO Chorwackiej Wspólnocie Turystycznej
Chorwacka Wspólnota Turystyczna (CNTB) jest narodową organizacją turystyczną powołaną w celu tworzenia i promowania tożsamości i marki chorwackiej turystyki w kraju i za granicą. Działania CNTB obejmują zarówno planowanie i wdrażanie strategii promocyjnej, jak również inicjowanie i wdrażanie działań promocyjnych będących przedmiotem wspólnego zainteresowania wszystkich podmiotów sektora turystycznego oraz podnoszenie poziomu jakości całej chorwackiej oferty turystycznej.
Do najważniejszych zadań CNTB należy organizacja, realizacja i nadzór nad wszelkimi działaniami związanymi z brandingiem i promocją produktu turystycznego Chorwacji, ujednoliceniem całości chorwackiej oferty turystycznej, realizacją badań rynkowych wspierających promocję chorwackiej turystyki oraz ocena realizowanych działań promocyjnych. Więcej informacji na temat CNTB można znaleźć na stronie https://croatia.hr/pl-pl.

 

Festival svjetla 2019 J. Duval 1

Festival svjetla 2019 - J. Duval

 

 

Festival svjetla 2019 D. Miloslavić 1

Festival svjetla 2019 - D. Miloslavić

 

Festival svjetla 2019 J. Duval 1 1

Festival svjetla 2019 - J. Duval

 

.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com