Bułgaria, słoneczne wybrzeże nad Morzem Czarnym popularnym kierunkiem Polaków

Bułgaria, słoneczne wybrzeże nad Morzem Czarnym popularnym kierunkiem Polaków

Bułgaria, słoneczne wybrzeże nad Morzem Czarnym

   Jeszcze w czasach PRL-u Bułgaria była bardzo popularnym kierunkiem rodzinnych wypraw Polaków. Załadowane do granic możliwości FSO 125p, Polonezy i niestrudzone i pakowne maluchy, sunęły nad Morze Czarne, wioząc wczasowiczów a czasami drobnych handlarzy. Po kilku dekadach rodacy nadal chętnie podróżują na Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg, jednak tym razem są to zdecydowanie wczasy rodzinne. W większości są to wyjazdy all inclusive organizowane przez biura podróży. Także sam pobyt zmienił się znacząco a zamiast noclegów na kempingach w namiotach "ze stelażem" rodacy wybierają hotele 4 i 5 *.

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 13

 

   Z Polski do Bułgarii ciągną rzesze polaków z całymi rodzinami. W wielu miejscach na całym wybrzeżu Morza Czarnego można natrafić na hotele przystosowane do pobytów rodzin z dziećmi. To da się zauważyć po rozbudowanych atrakcjach dla najmłodszych, od kompleksów zjeżdżalni, poprzez różnorodność basenów i brodzików, po urządzenie restauracji i dostosowanie menu.  Także pokoje hotelowe w dużej mierze dostosowane są do przyjmowania całych rodzin.

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 18

 

Biura podróży prześcigają się w ofertach skierowanych do klientów zainteresowanych tym właśnie kierunkiem. Wszak to zaledwie 1,4 h lotu z Warszawy a pogoda zdecydowanie korzystniejsza niż nad Bałtykiem. O czystości i temperaturze wody w Morzu Czarnym nie ma co wspominać, bo tego nad Bałtykiem nie ma i raczej nie będzie.

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 26

 

   Jak popularny jest to kierunek, przekonać się można na lotnisku w Burgas, jednym z kilku w pasie nadmorskim Bułgarii. Wracając po tygodniowej objazdówce po wybrzeżu, przekonałem się o tym podczas porannego lotu z Burgas do Warszawy. Terminal odlotów nabity do granic możliwości oraz duża kolejka na zewnątrz. Mimo że jest to stosunkowo niewielkie lotnisko, odprawiane było 5 różnych lotów. Samoloty w tym czasie lądowały co kilka minut.

Czy warto zatem brać pod uwagę wakacje w Bułgarii, kraju z piaszczystym wybrzeżem pomiędzy Rumunią a Turcją ? Pomijając słoneczną pogodę, czyste i ciepłe morze, różnorodną kuchnię z dużą ilością owoców morza, warto mieć na uwadze także dużą ilość zabytków. Ceny także przemawiają na korzyść tego kraju.

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 24

 

W mniejszych miejscowościach czy też w starych, historycznych częściach miast jak Sozopol, Nesebyr czy Balchik, jest wiele tak uroczych restauracji. Warto zwolnić i przysiąść na dłużej.

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 1

 

 

W wielu miejscach obsługa mówi po polsku a menu jest również w naszym języku

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 10

 

 

Miejsc do wypoczynku nad morzem czy nad hotelowym basenem jest bardzo dużo.

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 9

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 11

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 12

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 14

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 15

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 19

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 20

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 22

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 25

 

Bułgaria hotele nad Morzem Czarnym 27

 

opracowanie & foto: Albin Marciniak

https://www.facebook.com/marciniak.albin

 

 
Polecam niesamowicie sympatycznego pilota z Warny, mówiącego doskonale w naszym języku a do tego znający świetnie historię odwiedzanych miejsc a także znający Polskę.
Kiril Hristov tel +35 988 692 0021 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com