Bułgaria, Neofit Rilski - Park Historyczny ukazujący neolit, starożytność i wczesne średniowiecze

Bułgaria, Neofit Rilski - Park Historyczny ukazujący neolit, starożytność i wczesne średniowiecze

Bułgaria, Neofit Rilski 

Park Historyczny ukazujący neolit, starożytność i wczesne średniowiecze

   Historyczny Park prezentuje unikalne wartości kulturowe i historyczne o światowym znaczeniu. Blask i wielkość minionych społeczeństw i cywilizacji zebrane w przystępny dla zwiedzających sposób. Połączenie wiedzy i kultury, użyteczności z przyjemnością, nauki z relaksem.

 

Cały kompleks jest jedną z najnowszych atrakcji turystycznych w Bułgarii. Park jest w ciągłej rozbudowie i co roku powstają kolejne obiekty. Wypoczywając na słonecznym wybrzeżu warto zrobić sobie przerwę w kąpieli w Morzu Czarnym i zagłębić się w historyczną przygodę całego parku.

 

 

 

„Park Historyczny” to pierwszy i największy tego typu kompleks kulturalno-historyczny, położony zaledwie 33 km od Warny, we wsi Neofit Rilski. „Park Historyczny” to wspaniałe miejsce na jednodniową wycieczkę, podczas której odwiedzający przemierzają chronologicznie epoki chalkolitu i neolitu, starożytność z Trakami i wczesne średniowiecze ze Słowianami i Proto-Bułgarami. Mogą dotknąć samej kultury i przybliżyć sposób życia ludzi, którzy zamieszkiwali bułgarskie ziemie. Mogą podziwiać pierwszy zrekonstruowany tracki pałac i poczuć mistyczną aurę trackich grobowców, poznać wiarę i zwyczaje Słowian oraz odkryć chwałę prabułgarskich wojowników.

 

 

 

Neofit Rilski, Bułgaria

Park znajduje się ok 35 km od Warny

Strona atrakcji:

https://ipark.bg/en-US


Godziny otwarcia:
poniedziałek - czwartek 10:00 - 18:00
piątek - sobota 10:00 - 22:00
Niedziela 10:00 – 18:00

Sugerowany czas trwania zwiedzania i zabawy to ponad 3 godziny. 

 

Dojazd do Parku Historycznego
Międzynarodowa autostrada E70
Autobusem z Dworca Centralnego w kierunku Warna - Neofit Rilski

 

 

 

 

Neofit Rilski (1793–1881) lub Neofita z Riły, urodzony jako Nikola Poppetrov Benin był XIX-wiecznym bułgarskim mnichem, działaczem w walce o niezależny Kościół bułgarski, nauczycielem i artystą oraz ważną postacią bułgarskiego odrodzenia narodowego. Urodził się w południowo-zachodnim mieście Bansko w Pirin Macedonii.

Dom i miejsce narodzin Nikoły Benina a obecnie muzeum znajduje się w miejscowości Bansko, w Bułgarii. Budynek jest architektonicznym i historycznym zabytkiem kultury o znaczeniu narodowym. Znajduje się na liście 100 krajowych atrakcji turystycznych. 

 

 

 

„Park Historyczny” oferuje rozległe tereny zielone, kilka jezior i miejsca do wypoczynku, a także tradycyjne lokale gastronomiczne, w których goście mogą skosztować autentycznych potraw z przeszłości, orzeźwiających drinków i wyjątkowych deserów.

 

 

Przeszłość ożywa poprzez:

-    Autentyczne rekonstrukcje ważnych kulturowo i historycznie miejsc i obiektów przedstawione w przystępny i zrozumiały sposób;
-    Rekonstrukcje historyczne i atrakcje tematyczne;
-    Trening starożytnych sztuk walki;
-    Pokazy z ptakami szponiastymi oraz prelekcje na temat ich zachowania i zwyczajów łowieckich;
-    Jazda konna;
-    Lekcje indywidualne i zajęcia grupowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

opracowanie & foto  Albin Marciniak

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com