Kryty całoroczny stok narciarski w Druskiennikach, Litwa

Kryty całoroczny stok narciarski w Druskiennikach, Litwa

   Niedaleko granicy Polski i Litwy, około 90 km od Augustowa, w Druskiennikach, znajduje się ośrodek sportów zimowych z krytymi i odkrytymi trasami narciarskimi, wypożyczalnią sprzętu oraz gastronomią. Stok jak na krytą konstrukcję jest dosyć długi bo ma aż 460 m, podzielony na dwie trasy, dla slalomistów i snowboardzistów.

 

 


Jest to jedyny całoroczny kompleks sportów zimowych w krajach bałtyckich. Snow Arena od kilku lat z rzędu znajduje się w pierwszej piątce najlepszych kompleksów sportów zimowych na świecie. Snow Arena ma 2 kryte trasy do narciarstwa alpejskiego i odkryte trasy narciarskie. Arena to nowoczesny obiekt, pokryty wysokiej jakości śniegiem, który jest wytwarzany bez chemii i dodatków bakteryjnych. Arena oferuje bezpieczne i komfortowe wyciągi szwajcarskie. W wypożyczalni można wypożyczyć cały sprzęt i sprzęt niezbędny do jazdy na nartach. Nowoczesny licznik czasu w Arenie oraz program lojalnościowy pozwalają cieszyć się ulubionymi zajęciami rekreacyjnymi dłużej i niższym kosztem.

 

 

Jedną z największych atrakcji Snow Areny jest Snow Park. Jego funkcje są wymieniane co miesiąc zgodnie z najnowszymi trendami stylistycznymi i są przeznaczone do wykonywania różnych trików. Odwiedzający mają również możliwość nauki i doskonalenia swoich umiejętności narciarskich pod okiem profesjonalnych instruktorów. Oprócz jazdy na nartach, w restauracjach na terenie areny regularnie odbywają się różne imprezy, w tym degustacje win, wieczory z DJ-ami, konkursy i sesje jazdy na nartach nocą.
 

 

 

Na wzgórzu tuż pod potężną konstrukcją unoszącą kryty stok narciarski, znajduje się także tor gokartowy.

Nemuno g. 2, 66116 Druskininkai, Litwa

https://www.snowarena.lt

 

Kryty stok pokazany jest na rysunku w linii prostej, natomiast po łuku jest częścią otwartą sezonowo.

 

Tor główny to trasa przeznaczona dla zaawansowanych i profesjonalnych narciarzy i snowboardzistów. Na tym torze odbywają się treningi, turnieje i lekcje jazdy na nartach z instruktorami. Tor czynny jest przez cały rok. Szerokość toru wynosi 50 m i jego długość wynosi 460 m.

Do nauki jazdy na nartach z instruktorami i dla początkujących przewidziana jest dwupoziomowa trasa. Tor czynny jest przez cały rok. Długość toru wynosi 150 m, a szerokość 40 m.

Trasa przeznaczona jest dla zaawansowanych i profesjonalnych narciarzy i snowboardzistów. Treningi i zawody odbywają się na tej trasie, która jest połączona z głównym torem narciarskim i czynna jest w sezonie zimowym, kiedy jest wystarczająca ilość śniegu, a temperatura powietrza spada poniżej -5C.

 

 

 

 

 

Bezpośrednio na stok narciarski można się dostać kolejką gondolową a dolna stacja znajduje się tuż przy wejściu na teren Druskininkai Aquapark.
Kolej linowa łącząca początek deptaku przy aquaparku ze Snow Arena. Przejazd nie jest może długi bo cały odcinek to 1161 m i trwa 7,5 minuty, ale widoki na miasto Druskienniki i Niemen są niesamowite.  W 2022 roku jedyna na Litwie kolej linowa przewiozła prawie 130 000 pasażerów. Wagoniki pokonały około 12 000 km, co jest dłuższą odległością niż litewskie bociany lecąc na zimę do RPA.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

opracowanie & foto:

Albin Marciniak
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com