Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

 

obiekty turystyczne dostępne dla zwiedzających 2

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Turystyka przyjazdowa do Niemiec w pierwszym półroczu 2020

 

 Sytuacja na rynku w pierwszym półroczu 2020.  Europejczycy znowu podróżują do Niemiec po lockdownie

 

Pandemia koronawirusa kształtuje globalny bilans turystyczny NBI potwierdza bardzo dobre wartości wizerunkowe dla Niemiec Wakacje na łonie natury i aktywny wypoczynek z krajów sąsiednich wracają do normy szybciej niż dalekie podróże.

 

Turystyka przyjazdowa do Niemiec 2

 

Tuż po rozpoczęciu stopniowego rozluźnienia ograniczeń w podróżowaniu od połowy czerwca, które zostały nałożone w wyniku pandemii koronawirusa, turyści w wielu krajach europejskich skwapliwie skorzystali z ponownej możliwości przyjazdu do Niemiec. W czerwcu naliczono 1,08 mln noclegów spędzonych przez przyjezdnych z samych tylko krajów bezpośrednio graniczących z Niemcami, to o 760 000 więcej niż w poprzednim miesiącu. Jak podaje Federalny Urząd Statystyczny, turystyka przyjazdowa odnotowała w czerwcu spadek ogółem o 79,6 procent, po stratach 93,1 i 91,0 procent poniesionych odpowiednio w kwietniu i maju, w okresie tzw. lockdownu.

Jak wynika z opublikowanych już wcześniej wyników badań Anholt-Ipsos Nation Brands Index (NBI) 2020, Niemcy znajdują się na szczycie listy 20 krajów, w których turyści z całego świata czuliby się najbardziej komfortowo. Jednocześnie 20,000 badanych uważa, że Niemcy najlepiej radzą sobie z opanowaniem kryzysowej sytuacji pandemicznej. "Wstępne wyniki badania NBI potwierdzają budowany latami znakomity wizerunek Niemiec wśród międzynarodowych gości, nawet w czasach kryzysu. Jednocześnie intensywnie pracowaliśmy razem z partnerami z niemieckiej branży turystycznej nad utrzymaniem zainteresowania naszym produktem na rynkach zagranicznych. Mamy powody do ostrożnego optymizmu, że dzięki wspólnym wysiłkom uda nam się przezwyciężyć ten głęboki kryzys w światowej turystyce w perspektywie średnioterminowej", podsumowuje najnowsze wydarzenia Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

 

Turystyka przyjazdowa do Niemiec 6

 

Bilans śródokresowy: lockdown dotyka całej branży turystycznej na świecie

Lockdown dotknął w równym stopniu wszystkie rynki źródłowe i docelowe globalnej turystyki. Według barometru turystyki Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) z 30 lipca 2020 r. liczba przyjazdów osób z zagranicy w okresie od stycznia do maja 2020 r. spadła o 55,9 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym na świecie io 57,9 procent w Europie. Dla miesięcy lockdownu kwietnia i maja UNWTO wskazuje stopy zmian odpowiednio minus 96,9 i minus 97,6 procent. Wyniki analizy UNWTO są również poparte raportem kwartalnym 2/2020 Europejskiej Komisji Podróży (ETC): w lutym słabnący popyt na loty w Azji, gdzie wybuchła pandemia; w marcu wraz z lockdownem szybko przybywa krajów wykazujących wyraźny regres, aż wreszcie w kwietniu następuje całkowite załamanie w skali globalnej. Bilans śródokresowy niemieckiej turystyki przyjazdowej za pierwsze półrocze 2020 r. jest również wyraźnie naznaczony pandemią: do końca czerwca Federalny Urząd Statystyczny zarejestrował 15,7 mln noclegów cudzoziemców w obiektach zakwaterowania liczących co najmniej dziesięć łóżek, co oznacza spadek o 60,6 procent w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego. Spadek z rynku polskiego wyniósł 35,4procenta.  Analiza danych rezerwacji lotniczych Forward Keys wskazuje na ożywienie chęci podróżowania od momentu otwarcia granic. W połowie czerwca przyloty z 13 najważniejszych europejskich rynków źródłowych dla Niemiec oscylowały jeszcze wokół 25 procent wolumenu z poprzedniego roku; od połowy lipca liczba ta przekroczyła już 30 procent. ETC informuje również o nieznacznym przełamaniu impasu: w pierwszych dwóch tygodniach lipca liczba rezerwacji lotów na trasach europejskich wzrosła o sześć procent w porównaniu z poprzednim miesiącem.

 

Turystyka przyjazdowa do Niemiec 5

 

Perspektywy: zróżnicowany rozwój rynków i segmentów rynku

W fazie odbudowy turystyki po pandemii DZT oczekuje zróżnicowanego ożywienia w poszczególnych segmentach rynku. Opierając się na badaniu IPK International, które pokazują wpływ Covid-19 na zachowania turystyczne w turystyce międzynarodowej, szczególnie niskieryzyko występujew przypadku podróży samochodowych, wakacji na łonie natury oraz indywidualnych form urlopowych. DZT reaguje na tę sytuację elastycznym planowaniem kampanii i dostosowaniem swoich działań marketingowych. Na przykład obecnie wystartowała kampania #WanderlustGermany, adresowana przede wszystkim do miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku w krajach sąsiadujących z Niemcami i skoncentrowana na turystyce rowerowej i pieszej. Aby zwiększyć atrakcyjność miast DZT skupia się aktualnie na miejskich obszarach zielonych, gastronomi i na wolnym powietrzu (np. ogródki piwne), parkach pałacowych i ogrodach oraz celach wycieczek po najbliższych okolicach metropolii. W innym badaniu (z czerwca 2020) przeprowadzonym przez Tourism Economics zbadano wpływ pandemii na 15 najważniejszych rynków źródłowych dla Niemiec. Według tego badaniaw bieżącym roku należy liczyć się z 45-procentowym spadkiem liczby noclegów spędzanych przez turystów z Europy i 64-procentowym spadkiem liczby noclegów spędzanych przez gości z innych kontynentów. Zgodnie z nim rynki dalekie będą odbudowywać się znacznie wolniej. Kraje graniczące z Niemcami: Danię, Belgię, Holandię, Szwajcarię i Austrię, cechuje potencjał najszybszej odbudowy. Inne duże europejskie rynki źródłowe dla Niemiec, takie jak Francja, Szwecja, Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy, plasują się za nimi na miejscach od 6 do 10.
 
 
Turystyka przyjazdowa do Niemiec 1
 

Deutsche Zentrale für Tourismus e.V.

c/o AHK Polska

 
 

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe explore maps

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata

najwyższe drzewa świata

najdłuższe mosty świata

najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 358 gości oraz 0 użytkowników.