Aktualizacja zasad dot. kwarantanny po przylocie do Polski

Aktualizacja zasad dot. kwarantanny po przylocie do Polski

 

W związku z nowelizacją Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, poniżej przedstawiamy zasady postępowania po przylocie do Polski, obowiązujące od 23 czerwca.
 
 
Aktualizacja zasad dot. kwarantanny
 
 
✅ PODRÓŻUJĄCYM ZE STREFY SCHENGEN ORAZ IRLANDII, CHORWACJI, CYPRU, BUŁGARII I RUMUNII zwolnienie z kwarantanny przysługuje w przypadku:
- przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 (PCR lub antygenowego) z ostatnich 48h, licząc od momentu otrzymania wyniku;
- przyjęcia pełnego szczepienia szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE, od której upłynęło co najmniej 14 dni;
- zakończenia w przeciągu ostatnich 6 miesięcy izolacji albo hospitalizacji z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2
- zwolnienie z kwarantanny przysługuje dzieciom do 12. roku życia, które podróżują pod opieką osób w pełni zaszczepionych lub posiadających negatywny wynik testu na Covid-19.
 
✅ PODRÓŻUJĄCYM SPOZA STREFY SCHENGEN zwolnienie z kwarantanny przysługuje w przypadku:
- przyjęcia pełnego szczepienia szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE, od której upłynęło co najmniej 14 dni;
- zakończenia w przeciągu ostatnich 6 miesięcy izolacji albo hospitalizacji z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2;
- zwolnienie z kwarantanny przysługuje dzieciom do 12. roku życia, które podróżują pod opieką osób w pełni zaszczepionych.
 
✅ PODRÓŻUJĄCY Z WIELKIEJ BRYTANII, BRAZYLII, INDII ORAZ RPA:
- są kierowani na obowiązkową, 10-dniową kwarantannę, z której zwolnić może negatywny wynik testu na Covid-19, wykonany nie wcześniej niż 7. dnia kwarantanny.
- na kwarantannę nie są kierowane osoby w pełni zaszczepione szczepionką dopuszczoną do obrotu w UE, od której upłynęło co najmniej 14 dni oraz ozdrowieńcy.
 
 
 
 
edit:za Onet Podróże

Kwarantanna nie obejmuje wracających z 22 krajów Unii Europejskiej (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy) oraz czterech krajów stowarzyszonych: Islandia, Norwegia, Szwajcaria i Lichtenstein.

Kraje które nie są w strefie Schengen, ale należą do EOG i których nie obejmuje kwarantanna, należą między innymi Bułgaria, Chorwacja czy Rumunia, które nie są w strefie Schengen, ale należą do EOG.

 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com