Największe lotnisko świata

Największe lotnisko świata

Największe lotnisko świata

Dubai World Central Aviation City

  Lotnisko Al-Maktoum International, nazywanym także Dubai World Central. Port lotniczy po ukończeniu II etapu budowy, będzie największym lotniskiem świata i będzie mogło odprawiać 160 mln pasażerów rocznie. Wartość inwestycji terminalu to 33 mld USD a wartość całego przedsięwzięcia łącznie z miastem to 220 mld USD.


http://www.theconstructionindex.co.uk/assets/news_articles/2014/09/1410335792_10sep14-dubai-airport.jpg

Next Generation Hub Aerospace. Na obszarze 6,7 km2 przylegającego do Al Maktoum International Airport, powstało eko miasteczko lotnicze .

Holistycznie pomyślany AEROTROPOLIS

DWC został zaprojektowany tak,  aby od początku funkcjonował jako samodzielny ekosystem gospodarczy i społeczny. Ambitny w skali ,całościowo pomyślany plan jest wynikiem dogłębnej analizy i zrozumienia korelacji pomiędzy wzrostem PKB i inwestycji w transport / logistyka i infrastruktura. Obecne wyniki branży lotniczej i logistycznej dają mocne podstawy by wspierać ogólną wizję DWC.  Jebel Ali port jest największym portem kontenerowym po Rotterdamie i Singapurze. Usługi obejmujące 124  miejsc na całym świecie.  6000 lotów tygodniowo obsługiwane jest przez 150 linii lotniczych do 210 miejsc na świecie. Emirates Airlines mają stać się największymi liniami lotniczymi na świecie w 2015 roku.
Faza 1 wybudowanego lotniska Dubai World Central Al Maktoum International Airport jest zakończona. Lotnisko obecnie posiada zdolność do obsługi 600.000 ton ładunków rocznie i działa 24 godziny na dobę. Pasy startowe o długości 4,5 km. są w stanie przyjmować nawet największe maszyny latające jak  A380. Terminal może obecnie obsługiwać 64 samolotów jednocześnie (10 z nich to F Code), state-of-the-art ATC. Pierwszy oddany terminal pasażerski to obiekt o powierzchni 66.000 metrów kwadratowych. Zintegrowany plan of Dubai World Central składa się z ośmiu części: logistyka , lotnictwo, Al Maktoum International Airport , humanitarnej , mieszkaniowej, handlowej, rekreacyjnej , wystawowo - handlowej . Najważniejszym elementem planu jest Al Maktoum International Airport , który ma posiadać sześć pasów startowych.

Oficjalna strona lotniska:

https://www.dubai-international-airport.com/
Znalezione obrazy dla zapytania World Central Aviation
 
DWC jest oddalony zaledwie 15 do 30 minut jazdy samochodem od centrum " nowego Dubaju" z jego pięciogwiazdkowymi hotelami , plażami publicznymi, światowej klasy pól golfowych , centrów handlowych i  terenów mieszkalnych.


http://www.aircargonews.net/uploads/pics/New-Dubai-Terminal-470x230.jpg
 
terminal  SkyCargo

Na ostatnich targach Dubai Airshow, arabskie linie lotnicze zakupiły gigantyczną flotę.
 
Etihad Airways zakupiły 56 nowych Boeingów 777 za 25,2 mld dolarów, a także 30 Dreamlinerów. Linie the Emirates zakupiły 150 Boeingów 777X oraz 50 Airbusów A380.
Podobny obraz

Także w Turcji powstaje, jak zapewniają tureckie władze, największe lotnisko na świecie. Zostanie oddane do użytku za ok. 5 lat i będzie mogło odprawiać 150 mln podróżnych rocznie. Lotnisko o powierzchni 80 km2 zlokalizowano na północ od Stambułu. Projekt jest gigantyczny, za 7 mld euro powstanie sześć pasów startów i lądowań. Dla porównania Heathrow ma dwa pasy.
  


Mapa radarowa live wszystkich samolotów będących w powietrzu na całym świecie. Można obserwować konkretny lot jakim np. leci ktoś znajomy z bardzo dużą dokładnością.  Doskonale widać także zagęszczenie na niebie i popularność danych kierunków.  Na zmianie sposobu wyświetlania mapy na satelitarną, i na maksymalnym powiększeniu, widać także samoloty lądujące i kołujące na poszczególnych lotniskach.
 
kliknij :

mapa live

  Świat
 
.
 
Europa
 
 

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com