Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  
 
Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 
 
 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc

 

   Bydgoska Wenecja, średniowieczna starówka w Toruniu, Chełmno - Miasto zakochanych i uzdrowiskowy Inowrocław. To tylko niektóre z miejsc, jakie odkryć mogą turyści na kujawach i pomorzu.

 

   Kubek gorącej kawy i pyszne śniadanie nad Brdą – czy można wymarzyć sobie lepszy piątkowy poranek? O tym jak bajeczne jest województwo Kujawsko-Pomorskie przekonałem się podczas weekendowego pobytu w regionie, korzystając z krajowego połączenia lotniczego pomiędzy Bydgoszczą a Krakowem, a jest ono zachęcające do odwiedzenia tego regionu z uwagi na idealne dopasowanie godzin wylotu i powrotu. Przy okazji spotkania z gospodarzami regionu oraz lotniska, zwiedziłem miejsca o których do tej pory wyłącznie słyszałem. Teraz mogę z pełnym przekonaniem zaprosić do Bydgoszczy, wiedząc jak wiele to miasto jak i cały region ma do pokazania. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Przez cały weekend przekonywałem się o tym na każdym kroku. 

 

Bydgoszcz na weekend 2

 

- Chcemy ożywić turystykę krajową. Połączenie lotnicze Bydgoszcz-Kraków to znakomita oferta dla osób, które chcą w czasie weekendu poznać atrakcyjny region Kujawsko-Pomorski. – mówi Zbigniew Ostrowski, Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W naszym regionie są niepowtarzalne miejsca takie jak Exploseum, tężnie w Ciechocinku, czy bogaty w zabytki Toruń. Liczę, że w naszym regionie zakocha się wielu turystów, a już na pewno oczaruje swoim urokiem.

 

- Zapraszamy w podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc. Dzięki tak dużej różnorodności naszego woje wództwa nawet weekendowy pobyt może być pełen wrażeń. Wycieczkę można dopasować do ulubionego stylu wypoczywania: zwiedzać historyczne miejsca, pływać kajakiem, jeździć rowerem, wybrać się na letnie wędrówki czy kulinarne odkrycia – mówi Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. - Połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Bydgoszczą jest jak specjalne zaproszenie skierowane do mieszkańców Małopolski by zechcieli odwiedzić Kujawsko-Pomorskie. Zachęcamy do wizyty na naszym portalu: www.kujawsko-pomorskie.travel i do czerpania z niego inspiracji by jak najlepiej zaplanować pobyt w gościnnych Konstelacjach dobrych miejsc.

 

- Zainteresowanie krajowymi połączeniami lotniczymi ciągle rośnie. Dzięki nim, na drugi koniec Polski, możemy dostać się w niemal godzinę, podróż trwa kilka godzin krócej niż samochodem, czy pociągiem – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz. – Liczymy na sukcesywny powrót do normalności w podróżowaniu, choć  mamy świadomość, że będzie to jeszcze bardzo długi proces. Kolejne miesiące to coraz lepsze skomunikowanie regionu, dzięki uruchomionym rejsom do Krakowa i zwiększeniu liczby rotacji na trasie do Warszawy. Warto także przypomnieć, że podczas lotów krajowych procedury związane z epidemią koronawirusa nie są tak skomplikowane jak na rejsach międzynarodowych – pasażerowie nie są kierowani na kwarantannę, a dokumenty takie jak certyfikaty COVID-owe nie są wymagane.

 

- Połączenie z Krakowa do Bydgoszczy umożliwia pokonanie niemal 600-kilometrowej trasy podczas trwającego godzinę, komfortowego lotu. Biznesowe, jak i turystyczne walory Kujaw są teraz na wyciągnięcie ręki mieszkańców Małopolski – mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu PLL LOT ds. handlowych.


Loty z Krakowa do Bydgoszczy i z powrotem odbywają się dwa razy w tygodniu – w piątek samolot startuje ze stolicy małopolski o godzinie 8.40 i wraca tego samego dnia o godzinie 10.20. W niedzielę samolot z Krakowa odlatuje o godzinie 19.55 i po kilkudziesięciu minutach ląduje w Bydgoszczy, skąd rozpoczyna rejs powrotny o 21.30. Taki układ lotów, to idealna okazja do spędzenia weekendu na kujawach i pomorzu. Loty zaplanowane są do 10 września.

 

Fontanna Potop Bydgoszcz

 

Kujawsko-Pomorskie okazało się regionem z wieloma ciekawymi miejscami czy obiektami. Wiele jeszcze czeka na swoje odkrycie przez rzesze turystów, natomiast te które będą zapewne magnesem do odwiedzin i głębszego poznania całej okolicy, to z całą pewnością są:

 

 

Bydgoszcz i klimatyczna starówka z zabytkowym mostem, dużą ilością zieleni i fontanną "Potop"

https://www.facebook.com/bydgoszczpl

 

Bydgoszcz na weekend 1

 

 

 

Exploseum w Bydgoszczy

   Oddział Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, prezentująca architekturę przemysłową III Rzeszy na obszarze DAG Fabrik Bromberg (jednego z największych przedsiębiorstw zbrojeniowych III Rzeszy wzniesionego na okupowanych ziemiach polskich), wraz z podziemną trasą turystyczną. Ekspozycje dotyczą historii koncernu DAG, którego założycielem był Alfred Nobel, fabryki DAG Bromberg, wojskowości, uzbrojenia, materiałów wybuchowych, a także pracy przymusowej na terenach III Rzeszy, ruchu oporu, konspiracji i sabotażu.Exploseum należy do miejskiego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy TeH2O oraz jest punktem kotwicznym Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ERIH.

http://www.exploseum.pl/

 

Exploseum Bydgoszcz 2

 

 

 

 

Muzeum Mydła i Historii Brudu

W Muzeum Mydła i Historii Brudu odbędziesz podróż, w której przeniesiesz się ze średniowiecznej łaźni do Kolonialki u Dziadziusia Ażurowego. Co więcej, sam staniesz się artystą - w ramach Warsztatów Mydlanych zaprojektujesz i wykonasz własne mydło, które oczywiście zabierzesz ze sobą do domu jako pamiątkę magicznych chwil spędzonych w naszym Muzeum!  Muzeum odwołuje się do wiekowej bydgoskiej tradycji produkcji mydła. Tutaj poznasz historię i tradycje oraz dowiesz się który kraj dbał o czystość a w którym smród był czymś naturalnym. 


https://www.facebook.com/muzeummydla

 

Muzeum Mydla i Brudu w Bydgoszczy 1

 

 

 

Muzeum Toruńskiego Piernika

   Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu - Muzeum Toruńskiego Piernika. Interaktywne, multimedialne muzeum, którego siedzibą jest dawna fabryka pierników. W poprzemysłowych wnętrzach dawnej fabryki utworzona została ekspozycja, dzięki której goście odwiedzający Muzeum mogą poznać poszczególne wątki tematyczne związane z historią piernikarstwa. W sali warsztatowej zwiedzający stworzą własne pamiątkowe pierniki z oryginalnego ciasta oraz mają okazję spróbować piernego przysmaku przygotowanego przez Fabrykę Cukierniczą "Kopernik" - najstarszą fabrykę pierników w Polsce.

https://www.facebook.com/MuzeumTorunskiegoPiernika

 

Torun Muzeum Piernika 1

 

 

 

 

Chełmno - miasto zakochanych

Chełmno położone jest malowniczo na dziewięciu wzgórzach Wysoczyzny Chełmińskiej nad Wisłą, w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego. Szczyci się wspaniałą historią, a także oryginalnymi zabytkami.

https://www.facebook.com/Chelmno.miasto.zakochanych

 

Chełmno miasto Zakochanych 2

 

 

 

Złotniki Kujawskie - Lovenda Kujawska

Największa plantacja lawendy na Kujawach i jedna z większych w Polsce - ok. 0,5 ha lawendowego pola. Lovenda Kujawska to gospodarstwo agroturystyczne zajmujące się uprawą lawendy i jej przetwarzaniem wyjątkowe i zaciszne miejsce wśród pól, łąk i jezior w samym sercu Kujaw. Na plantacji prowadzone są warsztaty rękodzielnicze, kosmetyczne i kulinarne z lawendą w roli głównej pokazy destylacji olejku lawendowego, prelekcje na temat uprawy i wykorzystania lawendy, zwiedzanie plantacji i prezentację różnych odmian lawendy.

https://www.facebook.com/LovendaKujawska

 

Tuczyno Lawendowa Kraina 2

 

 

 

Park Solankowy i Tężnie w Inowrocławiu

  Park Solankowy jest największą atrakcją Inowrocławia. Mieszczą się tu wszystkie obiekty uzdrowiskowe, sanatoria, tężnia oraz park linowy. Kuracjusze i turyści mają do dyspozycji rozległy park z wieloma kilometrami alejek spacerowych, biegnących także przez most nad stawem. Tężnia solankowa ustępująca swoją wielkością tylko tej w Ciechocinku.

https://www.facebook.com/Park-Solankowy-w-Inowroclawiu

 

Inowroclaw Park Solankowy Teznie 4

 

 

 

Zabytkowe Młyny Rothera

  Obecnie obiekt jest po remoncie. Wkrótce w młynie, spichrzach mącznym i zbożowym, kotłowni i łazienkach rozpocznie się etap aranżacji i wyposażania wnętrz. Już teraz można w pełni korzystać z tarasu z fontannami. Młyny w budowie to także tworzący się zespół, którego zadaniem jest stworzenie oferty instytucji. Wsłuchując się w potrzeby mieszkańców, przygotowano to miejsce dla nich i wspólnie z nimi. Miejsce, gdzie twórczo i aktywnie spędzą czas i odpoczną. Miejsce wyznaczające kierunek nowoczesnego uczestnictwa w kulturze i zarządzania kulturą. Miejsce, które stanie się sercem Bydgoszczy.

https://www.facebook.com/MlynyRothera

 

Zabytkowe Młyny Rothera Bydgoszcz

 

 

Port Lotniczy im Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy

https://www.facebook.com/bzg.aero

 

Port Lotniczy im Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy

 

 

 

Albin Marciniak
Klub Podróżników Śródziemie
 
 
 
Tuczyno Lawendowa Kraina 1
 
 
Bydgoszcz kajaki na rzece
 
 
Bydgoszcz na weekend 1
 
 
Bydgoszcz woda z saturatora
 
 
Chełmno miasto Zakochanych 1
 
 
Exploseum Bydgoszcz 1
 
 
Inowroclaw Park Solankowy Teznie 1
 
 
Inowroclaw Park Solankowy Teznie 3
 
 
Muzeum Mydla i Brudu w Bydgoszczy 3
 
 
Muzeum Mydla i Brudu w Bydgoszczy 2
 
 
Torun krzywa wieża
 
 
Torun Muzeum Piernika 2
 
 
Torun tłumy na starówce
 
 
Torun wycieczka

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

 

Najpiękniejsze szlaki kajakowe w Polsce opisy

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

 
SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3          PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
 
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe explore maps

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce

najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
 
najniebezpieczniejsze rośliny świata

najwyższe drzewa świata

najdłuższe mosty świata

najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 476 gości oraz 1 użytkownik.

  • Albin