Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc

Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc

Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc

 

   Bydgoska Wenecja, średniowieczna starówka w Toruniu, Chełmno - Miasto zakochanych i uzdrowiskowy Inowrocław. To tylko niektóre z miejsc, jakie odkryć mogą turyści na kujawach i pomorzu.

 

   Kubek gorącej kawy i pyszne śniadanie nad Brdą – czy można wymarzyć sobie lepszy piątkowy poranek? O tym jak bajeczne jest województwo Kujawsko-Pomorskie przekonałem się podczas weekendowego pobytu w regionie, korzystając z krajowego połączenia lotniczego pomiędzy Bydgoszczą a Krakowem, a jest ono zachęcające do odwiedzenia tego regionu z uwagi na idealne dopasowanie godzin wylotu i powrotu. Przy okazji spotkania z gospodarzami regionu oraz lotniska, zwiedziłem miejsca o których do tej pory wyłącznie słyszałem. Teraz mogę z pełnym przekonaniem zaprosić do Bydgoszczy, wiedząc jak wiele to miasto jak i cały region ma do pokazania. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Przez cały weekend przekonywałem się o tym na każdym kroku. 

 

Loty z Krakowa do Bydgoszczy i z powrotem odbywają się dwa razy w tygodniu – Od 16 czerwca w Sezonie Lato 2023 PLL LOT planuje otworzyć połączenie z Krakowa do Bydgoszczy. Do polskiego miasta słynącego z unikalnej architektury polecimy dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty.

 

Bydgoszcz na weekend 2

 

 

Połączenie lotnicze Bydgoszcz-Kraków to znakomita oferta dla osób, które chcą w czasie weekendu poznać atrakcyjny region Kujawsko-Pomorski. W regionie są niepowtarzalne miejsca takie jak Exploseum, tężnie w Ciechocinku, czy bogaty w zabytki Toruń. W regionie zakocha się wielu turystów, a już na pewno oczaruje swoim urokiem. Wybierając się na zwiedzanie, nie unikniecie chęci zrobienia wielu zdjęć.  Można oczywiście telefonem, ale aparaty cyfrowe pozwalają na duże wydruki wyjątkowych ujęć, których tutaj nie zabraknie.

 

Podróż po Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach dobrych miejsc.

Dzięki tak dużej różnorodności województwa nawet weekendowy pobyt może być pełen wrażeń. Wycieczkę można dopasować do ulubionego stylu wypoczywania: zwiedzać historyczne miejsca, pływać kajakiem, jeździć rowerem, wybrać się na letnie wędrówki czy kulinarne odkrycia. Połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Bydgoszczą jest jak specjalne zaproszenie skierowane do mieszkańców Małopolski by zechcieli odwiedzić Kujawsko-Pomorskie. 

Zainteresowanie krajowymi połączeniami lotniczymi ciągle rośnie. Dzięki nim, na drugi koniec Polski, możemy dostać się w niemal godzinę, podróż trwa kilka godzin krócej niż samochodem, czy pociągiem.

Połączenie z Krakowa do Bydgoszczy umożliwia pokonanie niemal 600-kilometrowej trasy podczas trwającego godzinę, komfortowego lotu. Biznesowe, jak i turystyczne walory Kujaw są teraz na wyciągnięcie ręki mieszkańców Małopolski. 

Fontanna Potop Bydgoszcz

 

Kujawsko-Pomorskie okazało się regionem z wieloma ciekawymi miejscami czy obiektami. Wiele jeszcze czeka na swoje odkrycie przez rzesze turystów, natomiast te które będą zapewne magnesem do odwiedzin i głębszego poznania całej okolicy, to z całą pewnością są:

 

 

Bydgoszcz i klimatyczna starówka z zabytkowym mostem, dużą ilością zieleni i fontanną "Potop"

 

Bydgoszcz na weekend 1

 

 

 

Exploseum w Bydgoszczy

   Oddział Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, prezentująca architekturę przemysłową III Rzeszy na obszarze DAG Fabrik Bromberg (jednego z największych przedsiębiorstw zbrojeniowych III Rzeszy wzniesionego na okupowanych ziemiach polskich), wraz z podziemną trasą turystyczną. Ekspozycje dotyczą historii koncernu DAG, którego założycielem był Alfred Nobel, fabryki DAG Bromberg, wojskowości, uzbrojenia, materiałów wybuchowych, a także pracy przymusowej na terenach III Rzeszy, ruchu oporu, konspiracji i sabotażu.Exploseum należy do miejskiego Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy TeH2O oraz jest punktem kotwicznym Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ERIH.

Zwiedzając fabrykę, należy mieć na uwadze wiele obiektów schowanych w leśnej gęstwinie na dosyć sporym terenie. Włączając do tego inne atrakcje w Bydgoszczy czy okolicy, mamy kilka kilometrów do przejścia. Zazwyczaj wszędzie jest okazja do zrobienia paru zdjęć a każdy dodatkowy ciężar przyspiesza zmęczenie. Noszenie ciężkich aparatów wraz z nierzadko równie ciężkimi obiektywami robi się problematyczne. Tutaj sprawdzaj się zdecydowanie mniejsze i lżejsze aparaty bezlusterkowe, które z powodzeniem opanowują rynek fotograficzny.

 

 

Exploseum Bydgoszcz 2

 

 

 

 

Muzeum Mydła i Historii Brudu

W Muzeum Mydła i Historii Brudu odbędziesz podróż, w której przeniesiesz się ze średniowiecznej łaźni do Kolonialki u Dziadziusia Ażurowego. Co więcej, sam staniesz się artystą - w ramach Warsztatów Mydlanych zaprojektujesz i wykonasz własne mydło, które oczywiście zabierzesz ze sobą do domu jako pamiątkę magicznych chwil spędzonych w naszym Muzeum!  Muzeum odwołuje się do wiekowej bydgoskiej tradycji produkcji mydła. Tutaj poznasz historię i tradycje oraz dowiesz się który kraj dbał o czystość a w którym smród był czymś naturalnym. 

 

 

Muzeum Mydla i Brudu w Bydgoszczy 1

 

 

 

Muzeum Toruńskiego Piernika

   Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu - Muzeum Toruńskiego Piernika. Interaktywne, multimedialne muzeum, którego siedzibą jest dawna fabryka pierników. W poprzemysłowych wnętrzach dawnej fabryki utworzona została ekspozycja, dzięki której goście odwiedzający Muzeum mogą poznać poszczególne wątki tematyczne związane z historią piernikarstwa. W sali warsztatowej zwiedzający stworzą własne pamiątkowe pierniki z oryginalnego ciasta oraz mają okazję spróbować piernego przysmaku przygotowanego przez Fabrykę Cukierniczą "Kopernik" - najstarszą fabrykę pierników w Polsce.

 

 

Torun Muzeum Piernika 1

 

 

 

 

Chełmno - miasto zakochanych

Chełmno położone jest malowniczo na dziewięciu wzgórzach Wysoczyzny Chełmińskiej nad Wisłą, w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego. Szczyci się wspaniałą historią, a także oryginalnymi zabytkami.

 

 

Chełmno miasto Zakochanych 2

 

 

 

Złotniki Kujawskie - Lovenda Kujawska

Największa plantacja lawendy na Kujawach i jedna z większych w Polsce - ok. 0,5 ha lawendowego pola. Lovenda Kujawska to gospodarstwo agroturystyczne zajmujące się uprawą lawendy i jej przetwarzaniem wyjątkowe i zaciszne miejsce wśród pól, łąk i jezior w samym sercu Kujaw. Na plantacji prowadzone są warsztaty rękodzielnicze, kosmetyczne i kulinarne z lawendą w roli głównej pokazy destylacji olejku lawendowego, prelekcje na temat uprawy i wykorzystania lawendy, zwiedzanie plantacji i prezentację różnych odmian lawendy.

 

 

Tuczyno Lawendowa Kraina 2

 

 

 

Park Solankowy i Tężnie w Inowrocławiu

  Park Solankowy jest największą atrakcją Inowrocławia. Mieszczą się tu wszystkie obiekty uzdrowiskowe, sanatoria, tężnia oraz park linowy. Kuracjusze i turyści mają do dyspozycji rozległy park z wieloma kilometrami alejek spacerowych, biegnących także przez most nad stawem. Tężnia solankowa ustępująca swoją wielkością tylko tej w Ciechocinku.

 

 

Inowroclaw Park Solankowy Teznie 4

 

 

 

Zabytkowe Młyny Rothera

  Obecnie obiekt jest po remoncie. Wkrótce w młynie, spichrzach mącznym i zbożowym, kotłowni i łazienkach rozpocznie się etap aranżacji i wyposażania wnętrz. Już teraz można w pełni korzystać z tarasu z fontannami. Młyny w budowie to także tworzący się zespół, którego zadaniem jest stworzenie oferty instytucji. Wsłuchując się w potrzeby mieszkańców, przygotowano to miejsce dla nich i wspólnie z nimi. Miejsce, gdzie twórczo i aktywnie spędzą czas i odpoczną. Miejsce wyznaczające kierunek nowoczesnego uczestnictwa w kulturze i zarządzania kulturą. Miejsce, które stanie się sercem Bydgoszczy.

Zwiedzając można pokusić się o wędrówki piesze pośród różnorodnej przyrody. Noclegi także nie muszą ograniczać się do hoteli. Namioty 1-osobowe zdecydowanie ułatwią transport w plecaku a własny sprzęt daje nam większe pole manewru w wyborze trasy i miejsc jakie chcemy odwiedzić.

 

Zabytkowe Młyny Rothera Bydgoszcz

 

 

Port Lotniczy im Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy

 

Port Lotniczy im Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy

 
 
 
 
Tuczyno Lawendowa Kraina 1
 
 
 
Bydgoszcz kajaki na rzece
 
 
 
Bydgoszcz na weekend 1
 
 
 
 
 
Chełmno miasto Zakochanych 1
 
 
 
Exploseum Bydgoszcz 1
 
 
 
 
Inowroclaw Park Solankowy Teznie 1
 
 
 
 
Inowroclaw Park Solankowy Teznie 3
 
 
 
 
Muzeum Mydla i Brudu w Bydgoszczy 3
 
 
 
 
Muzeum Mydla i Brudu w Bydgoszczy 2
 
 
 
 
Torun krzywa wieża
 
 
 
 
Torun Muzeum Piernika 2
 
 
 
 
Torun tłumy na starówce
 
 
 
 
Torun wycieczka
 
 
 
 
 
W tekście umieszczono linki afiliacyjne naszego partnera - wyszukiwarki Ceneo

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com