Gdzie w Poznaniu wykorzystać bon turystyczny?

Gdzie w Poznaniu wykorzystać bon turystyczny?

 

   Gdzie wykorzystać bon turystyczny w Poznaniu? Bon turystyczny do opłacenia wakacji, urlopu lub weekendowego pobytu można wykorzystać w całej Polsce. To zachęta do poznawania kraju i przy okazji pomoc branży turystycznej. Jeśli szukasz miejsca na wypoczynek z rodziną, to polecamy Poznań. Nocleg z bonem turystycznym w Poznaniu znajdziesz w cichych i urokliwych miejscach, ale również w samym sercu miasta.

 

bon turystyczny w Poznaniu

 

 

Bon turystyczny – co to jest?


Bon turystyczny to świadczenie, którego zadaniem jest pomoc branży turystycznej. Daje on dodatkowe środki rodzinom na wakacje, a dla miejsc świadczących usługi turystyczne forma przyciągnięcia klientów. Rząd wprowadził bon turystyczny w ramach wyjścia z kryzysu spowodowanego pandemią wirusa COV-19. Bon turystyczny w Poznaniu możesz wykorzystać jednorazowo lub podzielić go na kilka przyjazdów. Bon przyznawany jest w kwocie 500 lub 1000 zł. Można z niego skorzystać do końca września 2022 roku. Wypoczynek może odbyć się też w późniejszym terminie, ale płatność za niego musi być zrobiona do 30 września. Jeżeli nie wykorzystasz go podczas jednego pobytu, to ilość środków możesz sprawdzić na platformie elektronicznej PUE ZUS. Rejestracja i logowanie nikomu nie powinny sprawić trudności.

 

Kto może korzystać z bonu turystycznego w Poznaniu?


Bon turystyczny przyznawany jest w wysokości 500 zł na każdego dziecko. W przypadku dziecka niepełnosprawnego kwota ta wzrasta do 1000 zł. Ze świadczenia na rzecz dziecka możesz skorzystać, rezerwując nocleg w pensjonacie, agroturystyce, hostelu lub wybierając atrakcyjny hotel Poznań. Bon turystyczny możesz wykorzystać w tych miejscach, jeśli 18 lipca 2021 roku miałeś prawo pobierać świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy. Z bonu turystycznego w Poznaniu mogą też skorzystać rodzice dzieci urodzonych w 2021 roku. Należało tylko dokonać odpowiednich formalności do końca grudnia 2021 roku. Rodzicom z opieką naprzemienną przysługuje po 250 zł.

 

Bon turystyczny w Poznaniu – jak aktywować?


Wykorzystanie bonu turystycznego jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć miejsce, które je akceptuje. W Poznaniu znajdziesz bez trudu pensjonat lub hotel. Poznań przyciąga tłumy turystów, więc rezerwacje warto zrobić z pewnym wyprzedzeniem, aby mieć pewność noclegu w wymarzonym miejscu. Bon aktywujesz na platformie PUE ZUS. Jest to szesnastocyfrowy numer. Podczas rezerwacji noclegu lub w dniu zameldowania należy podać go obsłudze. Jeśli nie wykorzystasz całej kwoty jednorazowo, na platformie szybko sprawdzisz wysokość środków. Przy kolejnej rezerwacji numer bonu się nie zmienia.


Poznań – noclegi z bonem turystycznym


Bon turystyczny w Poznaniu zrealizujesz z łatwością i w prosty sposób. Sezon wakacyjny sprzyja wyprawom w gronie rodzinnym. Nie każde miejsce jest przyjazne rodzinom z dziećmi. Na mapie Poznania znajdziesz takie bez trudu. My na rodzinny wypad polecamy HP Park Plaza hotelepark.pl. Jedną z największych zalet hotelu jest położenie. Chyba każdy słyszał o Jeziorze Maltańskim. Hotel jest położony tuż obok niego. Ta malownicza, spokojna lokalizacja z dala od centrum miast pozwoli wypocząć całej rodzinie. Inne zalety to smaczna kuchnia, klimatyzowane pokoje, wygodne łóżka i bogate wyposażenie. Chyba nie ma bardziej urokliwego miejsca na wykorzystanie bonu turystycznego w Poznaniu.


Hotel w Poznaniu (bon turystyczny) – co warto zobaczyć?


Poznań jest świetnym wyborem na rodzinny wypoczynek. Znajdziesz tu mnóstwo atrakcji, ale również spokój i relaks. W ciepły letni wieczór spacer po klimatycznych uliczkach starego miasta da mnóstwo wrażeń i doda energii. Obecność wielu zabytków ma w sobie również walory edukacyjne. To jeden z powodów, dla którego warto zarezerwować hotel w Poznaniu. Bon turystyczny pomoże Ci w Twoich wakacyjnych planach. Atrakcją, która robi furorę wśród najmłodszych, jest parkowa kolejka wąskotorowa „Maltanka”. Trasa kolejki to prawie 4 km zabawy dla dzieci. Rodzinne wakacje z bonem turystycznym w Poznaniu to najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na portalu skontaktuj się z nami: alejapodroznikow@gmail.com