Nazwa użytkownika   Hasło   Pamiętaj mnie     Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

konkurs fotograficzny Tatry nagrody

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Wizy do Australii
Monika Szybowska

Australia słynie z pięknych plaż, magicznego, pustynnego outbacku, niezwykłej przyrody oraz zawsze uśmiechniętych i „wyluzowanych” Aussies (tak powszechnie nazywa się Australijczyków). Ten daleki kraj przyciąga też obietnicą wygodnego i beztroskiego życia oraz spokojnej przyszłości. Nie dziwne więc, że staje się marzeniem i celem dla wielu podróżników oraz ludzi poszukujących idealnego miejsca dla siebie.
Jeśli myślisz o tym, żeby na krótki okres przenieść się do Down Under i zafundować sobie niezapomnianą życiową przygodę masz do wyboru trzy opcje krótkoterminowego wyjazdu i trzy rodzaje dostępnych dla Polaków wiz.

Na turystę


Wiza turystyczna, przeznaczona jest dla tych, którzy chcą tylko podróżować po Australii. Nie upoważnia ona do podjęcia pracy. Wizę otrzymuje się zazwyczaj na okres 1 roku, z opcją wielokrotnego lub jednorazowego wjazdu oraz pobytu na miejscu przez okres 3 miesięcy.
Wymagania są niewielkie (dobry stan zdrowia, niekaralność, paszport ważny na kolejne 6 m-cy itp.) Ta wiza wydawana jest bezpłatnie, aplikuje się online.

Na backpakersa


Drugą opcją jest roczna wiza Work and Holiday, od sierpnia 2014 roku dostępna również dla Polaków. Wiza wydawana jest na okres 1 roku (na tą chwilę bez możliwości przedłużenia). Pozwala na
zwiedzanie Australii oraz podjęcie pracy w pełnym wymiarze czasu, z ograniczeniem – nie dłużej niż 6 miesięcy u jednego pracodawcy. Podstawowe warunki, jakie trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o tę wizę, to: wiek pomiędzy 18. a 31. rokiem życia, potwierdzona egzaminem dobra znajomość języka angielskiego (IELTS wynik 4.5, TOEFL wynik 133 w teście komputerowym), ukończony co najmniej drugi rok studiów, dobry stan zdrowia oraz środki wystarczające na początkowe utrzymanie (5 tys. dolarów australijskich). Należy też dostarczyć tzw. zaświadczenie (letter of suport) z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej potwierdzające, że Ministerstwo wie o zamiarze ubiegania się danej osoby o ten rodzaj wizy. Liczba miejsc dostępnych w tym programie to 200 rocznie.

Na studenta


Kolejną opcją wyjazdu jest wiza studencka. Aby ją otrzymać, trzeba podjąć naukę w szkole językowej, college’u lub na uniwersytecie (przez okres od 3 miesięcy do 3 lat). Przy tej wizie nie ma już ograniczeń wiekowych, nie ma też limitu miejsc. Można zaaplikować na kilkumiesięczny kurs językowy albo na jeden z kierunków zawodowych, związanych np. z marketingiem, księgowością, informatyką, fitnessem, a nawet surfowaniem.
Wiza studencka umożliwia pracę w wymiarze 40 godzin w rozliczeniu dwutygodniowym w trakcie trwania kursu i w pełnym wymiarze w czasie wakacji. Ten rodzaj wizy jest popularny wśród osób, które chcą podszkolić język, zdobyć międzynarodowy dyplom, czy doświadczenie zawodowe. Często na wizie studenckiej wyjeżdżają ci, którzy myślą o zamieszkaniu w Australii na stałe. Na miejscu łatwiej bowiem zorientować się w swoich możliwościach, czy dostać wsparcie specjalistów od spraw migracyjnych.

Jeśli chodzi o wymagania wobec aplikanta - podobnie jak w przypadku wizy Work and Holiday konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego - oczywiście nie w przypadku kursu języka
angielskiego; dobra kondycja zdrowotna – potwierdzona przez certyfikowanego lekarza; wykupione australijskie ubezpieczenie studenckie – OSHC oraz oczywiście potwierdzenie zapisu do wybranej szkoły. Aplikant musi też spełnić warunek tzw. Genuine Temporary Entrant, czyli zadeklarować, że głównym celem wyjazdu jest chęć nauki, a wyjazd ma charakter tymczasowy - tu urząd może poprosić o dodatkowe dokumenty. Na tej wizie często wyjeżdżają pary. Jedna osoba studiuje, druga ma wizę tzw. partnerską.

Więcej o wizach do Australii na stronie: www.immi.gov.au
Więcej o podróżach i życiu w Australii na blogu: www.smokiikangury.pl
 

.
.
.
.
.
.
.
.

podziemia

podziemia

miasta

miasta

zamki i pałace

zamki i palace

skanseny

skanseny

parowozownie

parowozownie

muzea

muzea

miejsca wyjątkowe

miejsca wyjatkowe

forty i twierdze

forty i twierdze

zabytki sakralne

zabytki sakralne

Woda - szlaki kajakowe, spływy, wyprawy, rejsy

najpiekniejsze szlaki kajakowe w Polsce

 

spływy kajakowe

splywy kajakowe

polecane rejsy

polecane rejsy

imprezy

imprezy wodniakow2

Żaglowce

AKCJE EKOLOGICZNE - CZYSTE GÓRY CZYSTE SZLAKI

Czysta Polska czyste góry czyste szlaki

rajdy, zloty

rajdy i zloty

imprezy górskie

imprezy gorskie

daty i rocznice

testy sprzętu

książki

schroniska

schroniska gorskie

fotorelacje

fotorelacje

konkursy

konkursy

tanie linie

 

Kuchnie świata

 

 

 

 

mapy Tatr online

 mapy tatr

Małopolska Gościnna

SKANSENY I MUZEA PLENEROWE W MAŁOPOLSCE 3   Zamki i obiekty obronne w Małopolsce 2  PODZIEMIA W MAŁOPOLSCE 2
 
  
 
Wykaz schronisk górskich w Polsce

sprzęt outdoorowy - testy - porady - nowości - zapowiedzi

rower on tour

POLAND ON TOUR - VISIT POLAND

Visit Poland

Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców

 

Aleja Podróżników Odkrywców i Zdobywców 2020

 

Underground in Europe

Underground in Europe to explore

 

Polecamy

Najpiekniejsze Miejsca w Tatrach baner
 

polecamy orla

zamki w Polsce okładka 

Obiekty UNESCO w Polsce

Polskie obiekty na Liście UNESCO
 
 

Szczyty Tatr Polskich alfabetycznie

 

szczyty pasm górskich w Polsce

 

niebezpieczne zwierzęta w Polsce
najbardziej niebezpieczne lotniska na świecie
najniebezpieczniejsze rośliny świata
najwyższe drzewa świata
najdłuższe mosty świata
najdziwniejsze budynki świata
 
 
FESTIWALE PODRÓŻNIKÓW
 
 
hosting zapewnia
 
facebook klub podróżników śródziemie

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.