Ranking podziemi turystycznych w Polsce

Wielki ranking podziemi turystycznych w Polsce

 

Wielki ranking podziemi turystycznych w Polsce

 

 

 Zwiedzając Polskę warto zwrócić także uwagę na to co kryje się pod ziemią.
Nasz kraj to wciąż odkrywane bogactwo podziemnych atrakcji turystycznych.
To setki jaskiń, dziesiątki kopalń, setki schronów a także kilometry piwnic i lochów.

 

 Miliony turystów każdego roku w sezonie wakacyjnym szuka miejsc by je zwiedzić. Podziemia pozwalają zwiedzać nie tylko w wakacje. Wiele z obiektów zaproponowanych w rankingu, wygodniej jest zwiedzać poza sezonem wakacyjnym, bez tłoku, kolejek i wcześniejszych rezerwacji.
Niniejszy ranking ma na celu zachęcenie do wskazania tego ulubionego i wyjątkowego obiektu, oraz uświadomienie turystom, jak wiele nasz kraj ma do zaoferowania także poza sezonem, jesienią a nawet w zimie. Sztolnie, kopalnie, jaskinie, obiekty militarne do którym można i warto wejść, by zobaczyć jak ciekawy i różnorodny jest świat, nie tylko na powierzchni ale także pod ziemią.


 Przechodzimy obok, nie mając świadomości co kryje się za wysokim murem, za ścianą gęstego lasu czy za wzniesieniem. Przemierzamy nasz kraj autostradami, oddzieleni ekranami akustycznymi od tego co piękne i tajemnicze. Zachwycamy się tym co zobaczymy w trakcie wakacyjnych wyjazdów poza granice naszego kraju. Nie mając świadomości o tym co nas otacza, nie doceniamy i pomijamy wszytko to, co ma do zaoferowania nasz kraj. Polska jest wyjątkowa pod wieloma względami. Nie tylko na wakacyjne wojaże ale i na weekendowe wycieczki, warto poznawać uroki kraju leżącego pomiędzy morzem a górami. Na którego terenie są prawdziwe tysiącletnie bory i niezliczona ilość zabytków. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Powiedzenie jakże trafne w przypadku naszego kraju.

 

 Dziękujemy za udział w głosowaniu.

Głosujący wybrali 15 najciekawszych podziemi w Polsce z pośród 59 prezentowanych obiektów 

Kolejność najwyżej ocenionych obiektów prezentowana jest poniżej.

 

 

.

 

 

[sexypolling id="3"]

 

 

Niniejszy ranking nie jest wspierany przez jakikolwiek obiekt ujęty w rankingu. Głosowanie nie wymaga jakiejkolwiek rejestracji, logowania, potwierdzania, przekazywania danych czy innych informacji. Nie jest wymagane wysyłanie jakichkolwiek sms-ów, pobierania aplikacji, przesyłania danych czy innych korzyści.

Obszerne fotorelacje najwyżej ocenianych obiektów, pojawią się na stronach partnerów.

Gospodarzy obiektów podziemnych zainteresowanych wizytami dzienniarzy oraz konkursem fotograficznym, zapraszamy do współpracy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Mapa "Podziemia turystyczne w Polsce" to 64 obiekty polecane do zwiedzania. 
 
Podziemne Atrakcje Turystyczne w Polsce wydanie trzecie.
ISBN 978-83-943299-5-2
Format B1 wymiary 100 x 70 cm 
druk - Drukarnia Leyko
 
 
 
 
Podziemia w Polsce okładka
 
 
 
 
 

Obszerne fotorelacje obiektów zamieszczonych w rankingu:

podziemia

 

 

partnerzy

 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Turystycznych im. Olgierda Budrewicza
Stowarzyszenie zrzeszające dziennikarzy zajmujących się tematyką podróżniczą, promujące turystykę odpowiedzialną oraz ekologiczną, a także aktywne spędzanie czasu. Organizacja wspiera polskie regiony i turystykę krajoznawczą. 
 
 
Stowarzyszenie Dziennikarzy Turystycznych 2
 
 
 
 
Read&Fly Magazine
magazyn o podróżach, ukazujący się od 2014 roku. Artykuły z Polski i ze świata, turystyka aktywna, praktyczne porady, wywiady z podróżnikami.
 
read and fly magazine logo
 

 
.

Pokrewne artykuły

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników KRS: 0000556344 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Skontaktować się z nami możesz mailowo alejapodroznikow@gmail.com

Jeżeli chcesz wykorzystać materiały naszego autorstwa zamieszone na witrynie skontaktuj się z nami pod adresem alejapodroznikow@gmail.com zamiast kraść.